На похороні полковника Миколи Головатюка, який загинув на передовій, виник конфлікт між священниками Православної Церкви України (ПЦУ) та Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Священники ПЦУ проводили молитви та проповіді українською мовою, водночас як представники УПЦ МП не висловлювали аналогічних закликів.

Суперечка виникла навколо молитви та проповідей під час похорону українського воїна

Нажаль українська громада знову стали свідками конфлікту між представниками Православної Церкви України (ПЦУ) та Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП), який цього разу розгорівся на похороні полковника Миколи Головатюка, героя, який віддав своє життя за Україну. Про це повідомив священник ПЦУ Роман Грищук у своєму пості на фейсбуці.

У своєму повідомленні отець Роман розповів про те, що московський священник під час похоронної служби у Сокирянах негативно висловився про заупокійну молитву та читання Євангелії українською мовою, проведені священниками ПЦУ, а також про проповідь капелана отця Назарія біля гроба покійного полковника. Отець-капелан Назарій протягом останніх чотирьох років був духовним наставником та особистим другом Миколи Борисовича. Запрошені родиною капелани Збройних Сил України, представники ПЦУ, також звершували молитви за загиблим воїном на площі Сокирян та біля його могили.

У відеозверненні священник Роман закликав поважати героїчний вчинок Миколи Головатюка та бути з українським народом, використовуючи його рідну мову. Відмітимо, що священники УПЦ МП на відео не висловлювали подібних закликів.

Виступаючи перед священниками УПЦ, отець Роман звернувся до них з питанням, чи готові вони стати на бік своїх дітей, коли їх начальник скаже їм йти і вбивати українців. Він закликав священників обрати сторону своїх дітей та бути зі своїм народом. Отець Роман наголосив, що український народ не має наміру створювати паралельну церкву, але вимагає від православних пасторів вести своїх прихожан з любов’ю до Бога та України.

Полковник Микола Головатюк, народився 24 липня 1980 року в місті Сокиряни Чернівецької області, вирішив присвятити своє життя служінню українському народові. Після закінчення Одеської академії сухопутних військ у 2001 році, він отримав звання лейтенанта. 16 травня 2014 року Микола Головатюк очолив 8-й батальйон територіальної оборони міста Чернівці, який пізніше був переформований у 8-й окремий гірсько-штурмовий батальйон 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”.

Його жертовний подвиг та відданість Україні заслуговують на повагу та визнання. Смерть полковника Головатюка стала втратою для всього українського народу, і його похорон заслуговував поваги та єдності, а не протистояння священників.

Сподіваємось, що цей конфлікт на похороні полковника Миколи Головатюка стане приводом для саморефлексії та пошуку шляхів примирення серед представників різних церковних угруповань, щоб в майбутньому подібні ситуації не повторювалися. Український народ потребує єдності та підтримки у важкі часи, і релігійні лідери повинні бути прикладом співчуття, толерантності та єдності. Тільки разом ми зможемо побудувати майбутнє сильної та єдиної України.