У неділю, 26 листопада 2023 р., Вселенський Патріарх Варфоломій прийняв делегацію католицьких ієрархів і духовенства з Італії, Греції та Туреччини.

Патріарх Варфоломій зустрів католицьких єпископів: єдність та розуміння в часи неспокою

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій прийняв у неділю, 26 листопада 2023 р., групу католицьких ієрархів і духовенства з Італії, Греції та Туреччини. Напередодні католицькі ієрархи взяли участь у хіротонії нового католицького єпископа в регіоні Александретта пана Антуана Ілгіта, яка відбулася в католицькій церкві св. Антонія Падуанського в Поліссі за участі Його Святості.

У братерському та сердечному вітанні делегації римо-католиків у резиденції Вселенського Патріархату Його Святість згадав про теплий прийом, який він отримав у Неаполі, Італія, звідки він повернувся в суботу, де Папська теологічна школа Південної Італії нагородила його , на особливій церемонії, почесний доктор теології.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«Цей жест нас глибоко зворушує, оскільки є ще одним доказом міцних зв’язків, які існують між нашими відповідними традиціями», — підкреслив Патріарх і зазначив, що в цьому дусі він також хотів особисто бути присутнім на хіротонії нового римо-католицького єпископа. «Ми віримо в те, що ми повинні бути разом, особливо в часи, які вимагають єдності та розуміння, як цей неспокійний час. Ми твердо переконані, що зв’язки між нашими Церквами, вкорінені в спільній основі віри, служать маяком надії для світу, який прагне миру та злагоди».

Його Святість висловив переконання, що нинішній новий єпископ багато запропонує вірним римо-католиків у Туреччині, і висловив найщиріші побажання щодо його нового служіння. «Нехай вчорашня хіротонія служить символом єдності, сприяючи глибшому взаєморозумінню між нашими Церквами та спільнотами. Продовжуючи наш спільний шлях віри та діалогу, залишаймося відданими зв’язкам, які нас об’єднують, черпаючи силу зі спільного коріння, яке утверджує наше християнське свідчення в сучасному світі», – наголосив Патріарх, подарувавши ікону св. Діви Марії до єпископа пана Антуана Ілгіта. Він, у свою чергу, підніс Його Святості старовинну православну ікону «Живоносне Джерело», ще раз висловивши свою шану та гарячу подяку за присутність на чині його хіротонії.

Група католицьких ієрархів і духовенства взяла участь у трапезі за Патріаршим столом.

Фото: Нікос Папахрістоу, прес-служба

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION