Суд призначив 60 діб дамашнього арешту для Павла, не в приміщенні Лаври.

Шевченківський суд Києва обрав запобіжний захід митрополиту УПЦ (МП) та колишньому наміснику Лаври Павлу (Лебідь). Митрополит Павло, звинувачується у пропаганді проросійських поглядів та образі українських вірян. Представники УПЦ (МП) відкидають звинувачення та заявляють, що це прояв релігійної нетерпимості влади. Судове рішення визначить майбутнє митрополита та питання збереження цілісності УПЦ (МП) та її ставлення до Росії.

У Шевченківському суді обрано запобіжний захід митрополиту УПЦ (МП) та колишньому наміснику Лаври Павлу (Лебідь) у справі про пропаганду проросійських поглядів та образу українських вірян: деталі справи.

Сьогодні, 1 квітня 2023 року, у Шевченківському суді Києва, обирали запобіжний захід митрополиту УПЦ (в єдності з МП) та колишньому наміснику Лаври Павлу (Лебідь). Попри підозру від СБУ, Павло заявив, що він “проти агресії”, але не згадав про Росію.

Згідно з даними спецслужби, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза.

Павло радів окупації Херсону та називав вторгнення РФ, «війною Америки і Росії до останнього українця». Також він називав тероборону «ублюдками» і тримав зв’язок із Москвою, закликав молитись за московського патріарха Кіріла і прокляв президента України.

Нагадаємо, що під Києво-Печерською лаврою відбуваються демонстрації противників і прихильників УПЦ (МП). Крім того, Кремль заявив, що Росія не байдужа до долі священників УПЦ (МП) у Лаврі і намагається підбурити українців до громадянського конфлікту.

Митрополит Павло стверджує, що ніколи не був на стороні агресії та він не є винним у злочинах, які йому приписуються. Він також заявив, що його переслідування є політичною віхтюжкою та спробою відвернути увагу від справжніх проблем, які мають місце в Україні.

У той же час, представники УПЦ (МП) відкидають звинувачення та заявляють, що це переслідування є проявом релігійної нетерпимості влади до української православної церкви.

У будь-якому разі, це рішення суду визначить майбутнє митрополита та його колеги. Питання збереження цілісності УПЦ (МП) та її ставлення до Росії лишається складним і вимагає подальшого розгляду і дискусій.