Президент Петро Порошенко у Тернополі взяв участь у молебні, який відбувся у церкві Воздвиження чесного Хреста Православної церкви України.

Під час спілкування із присутніми у храмі Глава держави наголосив, що 15 грудня назавжди закарбується в історії незалежної України, адже цього дня народилася автокефальна помісна Православна церква України.

«Це сталося, бо ми вірили, що Господь пошле нам незалежну церкву», – в черговий раз наголосив Петро Порошенко. Президент відзначив і роль Святійшого Філарета у цьому процесі та подякував за «його жертовність та велич духу задля справи церкви і держави». Також висловив вдячність Глава держави і Предстоятелю Української автокефальної церкви Його Блаженству владиці Макарію.

«Колись було дуже важко переконати всіх ієрархів і всіх владик для того, щоб вони підписали листа», – зазначив Петро Порошенко та подякував всім священникам, мирянам за підтримку у цьому процесі, за їх молитви. Президент відзначив і підтримку Уряду, Парламенту.

«Я не буду казати наскільки важким був процес і скільки разів вже здавалося, що ситуація заходила в глухий кут. І тільки мудрість і Божа воля дозволили нам отримати церкву», – наголосив Президент, відзначивши, ще Собор відбувся канонічно і за всіма правилами.

Глава держави відзначив той факт, що цієї неділі «на першій службі на Фанарі у Вселенському Патріархаті вперше було згадано новообраного предстоятеля і українську церкву. «А сьогодні на сайті Ватикану з’явилося повідомлення про те, що в Україні створено церкву і обраний предстоятель Блаженнійший Епіфаній. І це точно буде зараз ширитися», – зауважив він.

Петро Порошенко наголосив на тому, що новообраний Предстоятель ПЦУ стоїть на позиції любові до кожного із віруючих. «Дуже важливо почути від нового Предстоятеля слова: «Ми йдемо до всіх українців з любов’ю, з відкритим серцем. Бо наша мета – це єдність і об’єднання. І ми не маємо жодного сумніву, що кожен українець прийде, бо це дуже простий вибір. Це не вибір між патріархатами – це вибір між Україною і Росією», – сказав Президент.

Джерело Адміністрація Президента