Послання до пастирів Православної Церкви України, яке було проголошене на Помісному Соборі 27 липня 2023 року, закликає пастирів до уникнення заздрості до матеріального багатства та надмірного споживання. Вони закликаються наслідувати приклад Христа, шукати духовне збагачення, і розглядати гоніння та труднощі як можливість для очищення та росту духовності.
Приклад Скромності та Відданості: Важливість Духовного Багатства у Служінні
Пастирі Православної Церкви України не повинні заздрити чиємусь багатству, тим більше робити збагачення метою життя і служіння, розуміючи, що матеріальні статки – палаючий вогонь, джерело багатьох спокус та причина численних негараздів у Церкві.
Наслідуючи приклад Христа Спасителя та святих, пастир повинен так облаштовувати матеріальну сторону свого життя, щоби вона була не предметом спокуси, а прикладом для наслідування, всіляко уникати розкішного способу життя, прагнути найперше до духовного, а не матеріального багатства, шукати найперше Царства Божого і правди його, а не грошей чи матеріальних благ.
Не слід впадати у сум, а тим більше у відчай через мало сприятливі або й несприятливі обставини свого служіння. Матеріальні нестатки й убогість, гоніння та утиски від лжебратів та сильних світу цього – все це хоча і стає причиною для скорботи, але попускається Богом і має сприйматися нами, пастирями і архіпастирями, як «вогняна спокуса», що посилається для нашого очищення (див. 1 Пет. 4:12-13). «Якщо лихословлять вас за ім’я Христове, то ви блаженні, бо Дух слави і Дух Божий спочиває на вас. Тими Він ганьбиться, а вами прославляється. Тільки б не постраждав хто з вас, як убивця, чи злодій, чи злочинець, або як той, хто зазіхає на чуже; а коли як християнин, то не соромся, а прославляй Бога за таку долю» (1 Пет. 4:14-16).
Гоніння та утиски нерозривно пов’язані з благочестивим життям у Христі, бо «усі, хто бажає жити побожно у Христі Ісусі, будуть гнані. Лихі ж люди і обманщики матимуть успіх у злому, зводячи інших і себе зводячи. А ти перебувай у тому, чого тебе навчили і що тобі довірили» (2 Тим. 3:12-14). Розуміючи це, також треба пам’ятати і про те, що Правосудний Бог для нашої користі часто накладає на нас покарання за гріхи, в тому числі за гріхи несвідомі, минулі, забуті чи таємні. А тому якщо по видимому в чомусь і страждаємо несправедливо, насправді ж частіше страждаємо за свої гріхи, які маємо очищати належним плідним покаянням. Несправедливі ж страждання уподібнюють нас Самому Господу Ісусу Христу.
Соц.медіа