У відео порівнюється життя двох дівчаток з України і Великої Британії

Прем’єр Великої Британії Ріші Сунак напередодні Різдва опублікував чутливий ролик на підтримку України, яка бореться з російськими окупантами за свою свободу і незалежність. Відповідне відео британський прем’єр поширив у Twitter.

“У це Різдво ми з тобою, Україно”, — написав прем’єр Британії.

На відео порівнюють життя двох дівчаток з України і Великої Британії. Вони обидві готуються до Різдва, але в британської дитини передсвятковий період сповнений щастя: дівчинка снідає у спокійній атмосфері і чує сирену тільки в новинах, безтурботно купує з татом різдвяний подарунок.

Водночас українська дівчинка щодня сама чує сигнали повітряної тривоги, а її родина, яка колись мала свій бізнес, через російську агресію несе збитки і змушена здавати в оренду приміщення, яке колись приносило дохід.

Святковий вечір української дитини також перериває нестерпний гул сирени і світло вимикається. Британська ж дівчинка насолоджується різдвяними вогниками на ялинці, загортає подарунок у святковій атмосфері.

Та все ж навіть у темряві українська дівчинка отримує подарунок — він від її британської подруги, яка, як і мільйони людей у світі, підтримала юну українку і додала трішки світла до її свята.

У коментарях британці висловлюють свою підтримку українцям, а ті своєю чергою — дякують за допомогу:

  • Дякуємо всім британцям, які підтримали нас у цей важкий історичний час.
  • Веселого Різдва!
  • Дякуємо за підтримку всім британцям! Разом до нашої перемоги!
  • Ми цінуємо вашу підтримку та підтримуємо всіх британців! Дуже дякую! Для нас це найважчий час і найтяжча зима, але з вашою допомогою ми переможемо і пам’ятатимемо вашу допомогу все життя.
  • Дякуємо за підтримку та людяність усім британцям та цивілізованому світу. Це коротке, але дуже чуттєве повідомлення, яке передає реальність, яка є в кожній родині.

Нагадаємо, отець Ярослав Кравець, вікарій Вікаріату України, який перебуває в Києві, говорячи про те, як це — святкувати Різдво, коли в Україні гинуть люди, немає світла, води, газу, сказав — “це щось дуже драматичрне. Нещодавно поляк побував на Херсонщині, в Ізюмі, Балаклії Харківської області та інших містах східної України, які були звільнені від російських окупантів, і його дуже здивувало прагнення українців повертатися до місць, які все ще потерпають від терору РФ.

“За мить вони додають: ми будемо тут, допоможіть нам. Ми не хочемо залишати наші будинки, — пригадує він і додає, — тож допоможіть нам вижити, дайте нам те, що дає життя“.