У Почаївській Успенській лаврі почався процес повернення майна державі, зокрема, церкви, з якою закінчився договір користування УПЦ (МП). Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів про процедуру, конфлікт та наслідки для УПЦ МП

Міністр культури та інформаційної політики розповів про початок процесу повернення церкви на території Почаївської лаври та перешкоди які чинять представники Московського Патріархату через суд

У Почаївській Успенській лаврі, яка знаходиться в Тернопільській області, розпочався процес повернення майна держави. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики, Олександр Ткаченко. Зокрема, керівник Почаївської лаври подав позов до суду, щоб повернути церкву, з якою закінчився договір користування УПЦ (МП) на території лаври.

У своєму виступі на національному телемарафоні він також заявив, що священик, який керує Почаївською лаврою, не допустив представників заповідника до церкви. Це може спричинити кримінальне провадження щодо перешкоджання користування майном держави.

Міністр також додав, що подібні процеси щодо повернення інших об’єктів, які належать до історичної спадщини України, будуть розпочаті в інших установах, де припинили діяти договори оренди або користування.