Священнослужителям, які мають паспорти Росії, треба заборонити обіймати посади у релігійних організаціях. Таку думку висловив архиєпископ ПЦУ Євстратій (Зоря).

«Не знаю, як там буде із забороною підлеглості МП, яку пропонують закріпити законом, чи проголосують відповідні проекти, що лежать у ВР, але заборонити обіймати будь-які керівні посади в релігійних організаціях в Україні особам з громадянством РФ – дуже просто і логічно», – заявив речник ПЦУ.

Також єрарх ПЦУ припустив, що Онуфрій теж має паспорт росії.

«А то раптом виявиться, що і очільник МПвУ має не лише орден від Путіна (про це всі знають), але і двоголовий паспорт. І тоді одній апологетці МПвУ буде ой як невдобно доводити, що це об‘єднання ну нічого спільного тепер не має з РПЦ. Бо вона цього в папірцях «не бачить». Всі, у кого є очі – бачать, а вона – ні. Може треба трохи уважніше дивитися, і тоді будуть більш помітними двоголові обкладинки паспортів чільних діячів цієї структури та посвідчень на їхні ордени за «дружбу» з РФ?», – написав архієпископ Євстратій.

Він також зауважив, що один із з найвагоміших керівників УПЦ МП митрополит Мелетій (Єгоренко) має російське громадянство.

Нагадаємо, СБУ завершила обшуки в УПЦ (МП) на Буковині де знайшла російські методички та паспорти країни агресорки. Також під час обшуків в УПЦ (МП) на Тернопільщині та Прикарпатті СБУ виявила антиукраїнські брошури.