Святи мученики Євлампій і Євлампія, живши на початку IV століття, вистояли перед випробуваннями та катуваннями за свою віру в Христа. Їх неймовірний мужній приклад став символом віри і відваги для християн усіх часів.

Життя і подвиги святих брат і сестри в часи переслідувань

10 жовтня відзначається День святих мучеників Євлампія і Євлампії.

Святі мученики Євлампій і Євлампія, які були рідними братом і сестрою, жили на початку IV століття в місті Нікомидія. Коли Євлампій прочитав указ імператора Максиміана (284-305) про засудження кожного християнина на смертну кару, він висловив своє обурення. Його роздратованість викликала той факт, що імператор вибрав шлях проти вірних підданих замість боротьби з ворогами батьківщини.

Молодого юнака Євлампія вивели перед суд і поставили у вибір: відмовитися від християнської віри або зазнавати жорстоких катувань. Неспокійний перед великим випробуванням, Євлампій відмовився від віри і здався в руки суддів. Однак це була лише тимчасова уступка, і пізніше Євлампій знову визнав свою віру.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час переслідувань він був катований залізними інструментами та покладений на розпечений залізний одр. Але на цьому не закінчилися дивовижні події. Страждаючи від мук, Євлампій виявив бажання відвідати язичницький храм. Судді радісно вважали, що змогли зламати його дух. Проте, у храмі він звернувся до ідола з закликом: “Іменем Господа Ісуса Христа наказую тобі, ідоле німий і бездушний, упасти на землю і перетворитись в прах!”. Ідол з гуркотом впав на землю, а народ скандував: “Єдиний Бог християнський, великий і сильний!” Однак це призвело до ще більших мук для святого.

У цей час сестра Євлампія, на ім’я Євлампія, з’явилася перед суддями і теж оголосила, що вона є християнкою. Євлампій підбадьорив сестру словами: “Не бійся, сестро, тільки тіло вони можуть вбити, але душі вони не зможуть нічого зробити” (Мф. 10, 28). Щодо обох мучеників були застосовані жорстокі катування, і їх кинули в розжарену піч. Проте, за Божою ласкою, вони вижили навіть в таких надзвичайних обставинах. Нарешті, Євлампія був обезголовлений, а Євлампія померла від мук.

Ці святи мученики Євлампій і Євлампія залишили свідчення віри, мужності та невсипущої відданості Христу, і їх пам’ять святкується 10 жовтня як приклад відваги і вірності ідеалам християнства.

Молитва до святих мучеників Євлампії і Євлампія:

Святі Євлампіє та Євлампія, дякуємо вам за вашу ревну відданість і віру в Христа у часи великих випробувань і переслідувань. Ви стали символами мужності та відваги, випромінюючи світло Божої істини в суцільній темряві невіри.

Ми звертаємося до вас з проханням та вдячністю. Моліться за нас перед престолом Всевишнього, щоб ми могли знайти силу та віру в найважчі моменти нашого життя. Допоможіть нам вибрати єдиний вірний шлях і залишатись відважними випромінюючи світло для інших, незалежно від випробувань, які перебуватимуть на нашому шляху.

Святі Євлампіє та Євлампія, моліть Бога за нас, щоб ми могли наслідувати ваші приклади віри і відваги. Допоможіть нам зростати духовно, підтримувати один одного в любові і благодаті, і наближати Царство Небесне. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія