У Тернополі відзначено День пам’яті українців, які стали жертвами примусового виселення з різних регіонів України. Ця подія призвела до втрат майна, порушення прав та заборони повертатися на рідну землю. Вшановані загиблі та втрати української історичної та культурної спадщини під час масових переселень.

Українці, позбавлені дому та прав, вшановані у День пам’яті

Сьогодні День пам’яті українців — жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини. У Тернополі вшанували памʼять депортованих українців.

Згідно з даними Українського інституту національної пам‘яті, людей позбавляли майна, порушували їхні права та забороняли повертатись на рідну землю.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Масове переселення тоталітарними режимами призвело до руйнування історичної та культурної спадщини. В ці важкі роки тисячі людей були позбавлені домівок, родини, права на українську освіту, релігійне життя.

Під час заходу священнослужителі провели поминальну службу за загиблими, громадськість та представники влади поклали квіти до памʼятника жертвам депортації 1944-1946, 1951 років.

Молимося, милосердний Господи, за всіх тих, хто став жертвами примусового виселення з України, що пережили важкі часи розлучення зі своєю землею і рідними. Даруй їм спокій та вічний покій, освітли їхні душі Своїм світлом. Нехай наша пам’ять про цю подію завжди нагадує нам про необхідність миру, єдності та поваги до кожної людської долі. Амінь.