Сьогодні ми святкуємо пам’ять святої людини, ім’я якої Нестор.

Роки його життя припали на XI століття. Він працював, щоб дати нам цілісний глибокий світогляд, дати нам розуміння не тільки однієї митті, а і відчуття всіх минулих століть, і відчуття себе часткою великого цілого.

Святий Нестор написав безліч духовних книг. Саме Нестор звеличив книгу, тому як книги говорив він «це річки, які напоять всесвіт, від яких виходить мудрість. У книгах незліченна глибина, ними втішаємося в печалі, вони узда стриманості. Якщо старанно пошукаєш в книгах мудрості, то придбаєш велику користь для своєї душі. Бо той, хто читає книги, розмовляє з Богом або святими мужами».

Преподобний Нестор літописець… геніальний давньоруський письменник. Він став першим збирачем безцінних відомостей про життя і подвиги Печерських отців. Преподобний Нестор прийшов в печерну обитель ще в 17-річному віці за ігуменства преподобного Феодосія. Печерська обитель стала для юнака школою життя, дала йому високу науку аскези і збагатила пізнанням книжкової премудрості. Ігумен Стефан сподобив Нестора чернечого постригу, а незабаром Нестор отримав дияконський сан.

Читати далі…