У цей особливий день віряни вшановують святих Іоакима та Анну, батьків Пресвятої Богородиці, і моляться за благополуччя та єдність сімей. Ця історія віри та терпіння служить прикладом для сучасних родин.

Історія віри та терпіння, яка привела до народження Пресвятої Богородиці

9 вересня православні християни вшановують пам’ять святих і праведних Іоакима та Анни, батьків Пресвятої Богородиці. Цього дня у Православній Церкві Україні, згідно рішення Священного Синоду, встановлено День молитви за сім’ю.

Святий праведний Іоаким, син Варпафіра, був нащадком царя Давида, якому Бог обіцяв, що від його нащадків народиться Спаситель світу. Праведна Анна була дочкою Матфана і по батькові була з коліна Левія, а по матері – з коліна Юди. Подружжя жило в Назареті Галілейському. Вони не мали дітей до глибокої старості і все життя тужили про це. Їм доводилося переносити презирство і глузування, так як в той час бездітність вважалася ганьбою. Але вони ніколи не нарікали, і тільки гаряче молилися Богу, смиренно сподіваючись на Його Волю.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Одного разу, під час великого свята, дари, які праведний Іоаким взяв до Єрусалиму для принесення їх Богу, не були прийняті священиком Рувимом, який вважав, що бездітний чоловік не гідний приносити жертву Богу. Це дуже засмутило старця, і він, вважаючи себе найбільшим грішником з людей, вирішив не повертатися додому, а оселитися на самоті в пустельному місці.

Його праведна дружина Анна, дізнавшись, якого приниження зазнав її чоловік, стала в пості і молитві скорботно просити Бога про дарування їй дитини. У пустельній самоті про те ж благав Бога і праведний Іоаким. І молитва святого подружжя була почута: їм обом Ангел сповістив про те, що народиться у них Донька, Яку благословить весь рід людський.

За велінням Небесного Вісника, праведні Іоаким і Анна зустрілися в Єрусалимі, де, за обітницею Божою, у них і народилася Дочка, названа Марією. Святий Іоаким помер через кілька років після введення в храм Пресвятої Богородиці, в 80-річному віці. Свята Анна померла у віці 79-ти років, через два роки після нього, провівши їх при храмі, поряд з Дочкою.

Молитва за сім’ю:

Господи! Силою Твого Чесного Хреста, молитвами Богородиці та всіх святих, благослови, збережи й захисти наші сім’ї від ненависті та безвір’я, від егоїзму та насилля, від важких випробувань і поневірянь, навчи нас прислухатися одне до одного та будувати родинні стосунки на заповідях Євангельської Правди.

Допоможи нам, Боже, бути відповідальними батьками, турбуючись не лише про тіло, а й про душу наших нащадків.

Зміцни нас, Господи, у виконанні свого
святого обов’язку пошани й турботи перед нашими батьками.

І нехай наше сімейне життя приведе нас до
Спасіння у Вічності, а мир та порозуміння крізь наші родини освітять всю Україну. Амінь!

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія