30 квітня відзначається день благовірної Тамари, цариці Грузинської, яка стала легендарною особою в історії своєї країни. Вона була справедливою суддею та сильною правителькою, яка досягла піку слави та могутності своєї країни. Тамара була символом рівноправності жінок в управлінні державою та благодійності, її правління стало прикладом для наступних поколінь жінок, які мріють про успішну кар’єру в політиці.

Життя та правління Тамари – символ успіху Грузії

30 квітня відзначається день благовірної Тамари, цариці Грузинської, яка стала легендарною особою в історії своєї країни. Тамара народилася в знатному роді Багратіонів у XII столітті. У 1178 році її батько, Георгій, проголосив свою дочку царицею, а через 7 років помер, залишивши свою дочку на престолі.

З початку свого правління Тамара виявила себе як справедлива суддя та сильна правителька. Вона прагнула створити єдиний богослужбовий устав та церковний канон, тому закликала всіх богословсько-освічених людей, знавців Закону Божого, єпископів та священиків до міста Картлі на спільний Собор. Тамара була присутня на цьому Соборі та активно долучилася до його роботи.

Під час правління Тамари країна досягла піку своєї слави та могутності. Вона успішно зупинила нашестя халіфа Абу-Бакра та іншого загарбника – султана Рукн-ад-Діна. Своєю працьовитістю, державним талантом та християнським співчуттям вона визначила “Золоту епоху” Грузії.

Незабаром після цього періоду, перед смертю, Тамара встигла закінчити всі необхідні державні справи та розпорядитися з основних церковних та монастирських питань. Проте, несподівано для всіх, вона захворіла на невідому хворобу, а лікарі не змогли їй допомогти. У віці 52 років велика правителька померла.

Згадуючи Тамару, люди пригадують її як одну з найвідоміших і найвпливовіших жінок в історії Грузії. Її правління стало символом успіху та могутності країни, а також визнанням рівноправності жінок в управлінні державою.

Тамара була не тільки сильною правителькою, але й відомою своїм благодійними діями. Вона сприяла будівництву багатьох монастирів та церков, зокрема, у місті Мцхета був побудований храм Успіння Пресвятої Богородиці, який досі зберігається та вважається однією з найбільш цінних історичних пам’яток Грузії.

У сучасному світі Тамару вшановують як символ сильної жінки, яка зуміла пройти складний шлях до вершини влади та втілити свої ідеали у життя. Її правління стало прикладом для наступних поколінь жінок, які мріють про успішну кар’єру в політиці та державному управлінні.

Молитва до цариці Тамари Грузії

О, свята царице Тамаро, благодатна княгине Грузії, молюся до тебе з покірним серцем. Ти, яка була дуже сильною правителькою та справедливою суддею, прийми мої молитви та прохання. Прославлена своєю благодатністю та рівноправністю жінок, ти залишила світлий слід у історії Грузії. Нехай твій дух захистить і водить мене на моєму життєвому шляху, даруючи мудрість та силу в діях. Нехай твоя благодать відкриє нові можливості та відбудить у мені любов до Бога та народу. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія