24 листопада 2023 року митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан провів прес-конференцію, на якій офіційно спростував поширені чутки щодо силового переходу парафії Різдва Пресвятої Богородиці до ПЦУ та існування монастиря за адресою вул. Благовісна 374 у м. Черкаси. Представлені документи чітко підтверджують, що розголошена адреса належить релігійній громаді Черкаської єпархії ПЦУ, первинно зареєстрованій як парафія РПЦ в 1944 році, і не має жодного статусу будь-якого монастиря.

Митрополит Черкаський Іоан виступив з Офіційною заявою щодо парафії Різдва Пресвятої Богородиці

Черкаська Єпархія Православної Церкви України рішуче спростовує неправдиві твердження щодо силового переходу парафії Різдва Пресвятої Богородиці та існування монастиря за адресою вул. Благовісна 374, Черкаси. Презентовані на прес-конференції документи визначено як достовірні та підтверджують, що розголошена адреса належить релігійній громаді Черкаської єпархії ПЦУ, зареєстрованій як парафія РПЦ в 1944 році, і не є монастирем.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Черкаська єпархія Православної Церкви України після прес-конференції офіційно повідомляє:

УВАГА! СПРОСТУВАННЯ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ:

24 листопада 2023р. відбулася прес-конференція митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана щодо переходу парафії Різдва Пресвятої Богородиці у м.Черкаси з московського патріархату у Православну Церкву України.

Нижче подаємо документи, які спростовують поширену третіми особами недостовірну інформацію щодо наявності монастиря за адресою м. Черкаси, вул. Благовісна 374.

Достовірна інформація: за адресою м. Черкаси, вул. Благовісна 374 знаходиться релігійна громада (парафія) Різдва Пресвятої Богородиці Черкаської єпархії Православної Церкви України, яка була зареєстрована ще як парафія Російської Православної Церкви 16.08.1944 та не є монастирем.

Джерело ФБ Черкаської єпархії