23 червня 2017 р.Б. в Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Макарія (Малетич), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ відбулось спільне засідання Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ.

Ще до початку засідання архімандритом Даниїлом Тарнавським, від 23 червня 2017 р.Б., було подано прохання про виведення за штат кліру Київської єпархії УАПЦ. У зв`язку з цим, погоджений на Єпархіальних зборах, кандидат на вікарія Тернопільської єпархії УАПЦ  Архієрейським Собором не розглядався.

У свою чергу Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ за отриманою інформацією про незадовільний стан здоров`я був відсутній на засіданні Архієрейського Собору, тому задовільнити прохання зборів духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ Архієрейським Собором не вбачалось можливим.

У зв`язку з вище викладеною інформацією стан справ у Тернопільській єпархії УАПЦ залишився без змін. Виконуючим обов`язки керуючого Тернопільською єпархію УАПЦ залишається Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви Блаженніший Митрополит Макарій (Малетич). 

Духовенству Тернопільської єпархії УАПЦ рекомендовано визначитись з новою кандидатурою на посаду керуючого Тернопільської єпархії УАПЦ або Архієрейським Собором буде запропоновано кандидата з числа архієреїв нашої святої Церкви на чергових зборах духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ