Миколай був єпископом у м. Мирі (Лікія; Туреччина) в ІV столітті. За житієм, він народився у християнській сім’ї і з раннього дитинства вирізнявся особливою побожністю, а священиком став у 19 років. Ще за життя був відомий тим, що примирював ворогів, захищав невинно засуджених, усіляко допомагав знедоленим. Від покоління до покоління переказували, що за свої добрі справи святий по смерті отримав від Бога дар постійно невидимо перебувати серед людей, чинити справедливість і допомагати в біді.

Весь християнський світ по-особливому шанує цього святого – улюбленого обранця Божого Миколая Чудотворця. І хоча він жив дуже далеко від нас для нашого народу він є чи не найулюбленішим святим. І шануємо ми його з давніх часів.

Особливо на День святого Миколая чекає малеча – жоден інший день у році не приносить дітям стільки віри, радості й очікування чуда. І святий Миколай досі творить чудеса – зокрема і через кожного з нас.

Сьогодні до найменших в с. Почапинці завітав отець Роман Будзинський, щоб привітати малечу з улюбленим днем, розповісти про життя святого Миколая, прочитати молитву та подякувати за опіку над кожним, хто просить про захист, допомогу, підтримку святого.

Незалежно від віку нам завжди приємно отримувати подарунки, а ще більше – нам приємно їх дарувати, творити добро, радість на благо іншим. Бо саме до цього покликана людина – до добра, любові, безкорисливості.

Щоб потішити Миколая та гарантовано отримати пакунок від нього – всі слухняні дітки ретельно готуються до зустрічі зі святим. Найкращий спосіб потішити Миколая – розповісти йому гарний віршик. Наші діточки підготувалися разом з батьками до зустрічі зі Святим Миколаєм, вони всі були дуже чемними, підготували малюночки та листівки.

Я сьогодні сам молився

і ні разу не забувся,

аж Миколайко з образочка

до мене всміхнувся.

Молімося до святого Миколая Чудотворця, шануючи його пам’ять, життя, подвиг любові. Просімо, щоби він і нас навчив любити Бога й своїх ближніх, тихо творити добро й плекати віру в Бога, Який правдиво творить чудеса.

Свято Святого Миколи в Україні є особливо бажаним дитячим святом. Діти знали, що у ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай спускається з неба і залишає усім слухняним діткам під подушкою подарунки. А неслухам – різочки. Втім, цього майже ніколи не трапляється.

Пресслужба парафії Св. Жон-Мироносиць