Предстоятель Православної Церкви України 3 травня 2022 року відвідав «Буча: Реквієм», присвячений пам’яті невинно вбитих, закатованих та померлих жителів Київщини під час повномасштабного воєнного вторгнення Росії на територію України.

У заході, що проходив в храмі на честь святого апостола Андрія Першозваного у м. Буча, також взяли участь настоятель місцевого храму, священнослужителі Православної Церкви України, представники місцевої влади та жителі Бучанської міської територіальної громади.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній підніс молитви до Господа за полеглих захисників Батьківщини та за всіх невинно вбитих і закатованих українців. Також Блаженнійший владика звернувся до учасників заходу із першосвятительським словом.

«Наш священний обов’язок – молитися за тих, які відійшли у вічність. Тілом їх з нами немає, але душею людина безсмертна. Ми їх любимо і тому цю любов проявляємо через молитву, через нашу пам’ять, вшановуючи тих, хто віддав своє життя, щоб ми мали єдину Україну та мирне небо над головою.

Сьогодні символічно, що в той день, який ми називаємо Радоницею, тут в Бучі, в храмі святого Андрія Першозваного, біля братської могили, де були поховані невинно вбиті мешканці міста, ми молимось і просимо в Бога, щоби Господь упокоїв їхні душі у Царстві Небесному. Бо вони є тими невинними мучениками, які прагнули жити в мирній державі, але під час цієї війни віддали своє життя», – сказав Предстоятель.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній також закликав всіх пам’ятати, молитися та створити в Бучі величний меморіальний комплекс, який буде нагадувати наступним поколінням про те, що відбулося у дві тисячі двадцять другому році і щоб вже ніколи воно не повторилося.

Предстоятель Православної Церкви України побажав Божого благословіння та сили боротися далі, бо війна триває, але перемога буде неодмінно на нашому боці.

Під час заходу Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського виконав тематичну програму з творів українських композиторів. Прозвучала хорова та оркестрова музика Євгена Станковича, Ганни Гаврилець, Ігоря Тилика, Юрія Шевченка та Євгена Петриченка.

Джерело: Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)