Урочисті богослужіння та відзначення Дня пам’яті святителя Спиридона в Свято-Воскресенському храмі Гурбинського чоловічого монастиря.

Спільна молитва та вшанування помічника у різних ситуаціях – святителя Спиридона

В головному Свято-Воскресенському храмі Гурбинського чоловічого монастиря на Повстанських Могилах, що розташований у прекрасних землях, вже триває кілька років вшанування пам’яті святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського.

Ікона святителя Спиридона, в яку вмонтовано частинку його святині, яка була привезена з грецького острова Корфу, знаходиться в храмі. Цей святий давно відомий як надійний помічник у різних життєвих ситуаціях, а також в справах фінансових та господарських.

Урочисте богослужіння відбулося 25 грудня 2023 року, у день пам’яті святителя Спиридона. Під керівництвом митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, було здійснено церемонію за участю високопоставлених представників духовенства, таких як митрополит Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Володимирський і Нововолинський Матфей, архієпископ Вишгородський Агапіт, та інших.

Дияконську службу під час богослужіння виконував протодиякон Віталій Рибчинський. Після Божественної літургії святителя Іоана Золотоустого, багато присутніх вірян приступили до Таїнств Сповіді та Причастя.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Після відпусту, митрополит Димитрій висловив слова подяки та виголосив повчальне промовлення. Отець Онуфрій також висловив подяку архієреям, духовенству та усім вірянам за участь у богослужіннях та спільну молитву.

православ’я

Урочистості завершилися співом величання святителеві Спиридону, єпископу Тримифунтському, уставним многоліттям та помазуванням вірян благословенним єлеєм.

Святитель Спиридон, що народився на острові Крит, відзначався з дитинства добротою, простодушністю та смиренням. Пас овець, одружився, виховав дітей. Після смерті дружини, він ще активніше віддавався справам благочестя, розпоряджаючись своїм достатком на допомогу бідним та подорожуючим.

Святителя Спиридона було обрано єпископом м. Тримифунта в часи царювання імператора Костянтина Великого та Констанція. Його добродійність та смиренномудрість принесли йому велику повагу. Він також був обдарований дарами прозорливості та чудотворіння.

Святитель Спиридон Тримифунтський помер близько 348 року, а його чесні мощі спочивають на острові Корфу. До сьогодні ці святі реліквії продовжують дарувати чудеса тим, хто звертається до святителя із вірою та проханням.

Ця подія стала ще однією сторінкою в історії вшанування святого у Гурбинському монастирі, де віряни отримують благословення та надихаються духовністю святителя Спиридона.