УАПЦ Тернопільська єпархія Мефодій Мстислав-Степан-Барна21 лютого у Неділю про митаря і фарисея Високопреосвященніший Мстислав Архієпископ Тернопільський, керуючий Хмельницькою єпархією звершив Божественну Літургію у Кафедральному Соборі Різдва Христового м. Тернополя у співслужінні соборного духовенства. Під час Богослужіння була піднесена молитва за мир в Україні і за здоров’я учасників АТО. За Божественною Літургією молилися воїни, які несли службу в зоні проведення анти-терористичної операції.

Після відпусту Високопреосвященніший Владика виголосив проповідь до віруючих в якій зазначив: «кожен з нас розуміє, що вносячи лепту для зміцнення української держави та одночасно для тих, які не побоялись взяти в руки зброю і йти захищати східні кордони нашої країни – це було смирення подібне до цього митаря, який прийшов до дому Господнього з опущеною головою». По закінченні проповіді до захисників держави зі словами подяки звернувся голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна: «Дякую, що захищаєте наш спокій та мирне небо над Україною! Ви – наша гордість та приклад для підростаючого покоління» та вручив їм медалі «Учасник АТО».

В свою чергу Високопреосвященніший Владика подякував воїнам, які захищали на Сході територіальну цілісність України за їхній патріотизм і відданість нашій державі, окропив їх Святою Водою та вручив їм пам’ятні подарунки. На завершення Владика Мстислав привітав усіх із недільним днем та благословив.