Стаття розглядає вплив Святого Духа на наше життя і відзначає, що всі прояви добра, краси, любові, миру і віри походять від Бога. Вона наголошує на необхідності відкритого серця і співдії для прийняття благодаті Святого Духа, яка може змінювати нашу душу і ставлення до світу. Стаття також підкреслює, що дія Святого Духа внутрішньо загоює, приносить радість і дарує відчуття щастя.

Плоди дії Духа Святого та їх вплив на людське життя

Все, що є у світі доброго, красивого, приємного, всі прояви любові, миру, віри і добра – все це є не саме собою, але походить від Бога та є плодами дії Духа Святого. Він усе обіймає, і де діє – там одухотворяє, оживляє і благодіє для тих, хто хоче і готовий це бачити та приймати.

Одні відблиск дії Святого Духа бачать в милосерді, приязні, щедрості, інші – в красі природи довкола, в пахощах квітів чи співі птахів, дехто – в обдаруваннях і талантах людей, в родинному щасті, в народженні дитини… Бо дихання Духа Святого є в самій нашій людській природі, як сказано про це у книзі Буття: «Створив Господь Бог людину з пороху земного, і вдихнув у лице її дихання життя, і стала людина душею живою» (Бут. 2: 7). Тож дія Святого Духа, як дихання життя, є особливою таємничою присутністю божественної благодаті в природі людини, через що вона відрізняється від усіх інших творінь, і тому лише про неї одну сказано, що вона сотворена на образ Божий.

Як Дух Святий може благодіяти в нас? Не без нашої на те волі, згоди та співдії. Лише з нашого бажання, з нашої віри, довіри, щирого прагнення відкрити серце Богові. Якщо будемо жити за заповідями Божими, то благодать Святого Духа день у день змінюватиме наш дух, душу, а також і нас самих – поведінку, сприйняття світу, ставлення до інших. Спасительна Божа благодать поступово зрощуватиме в нашій душі свої найкращі духовні плоди: любов, радiсть, мир, довготерпiння, доброту, милосердя, вiру, лагiднiсть, стриманiсть. Все це, за словами святого апостола Павла, є плодами дії Святого Духа (Гал. 5: 22 – 23), які преображають, вдосконалюють людину.

Благодатна дія Святого Духа завжди відбувається тихо, вона ніби лікує, загоює рани, втихомирює бурю в душі, заспокоює, умиротворяє. Вона вселяє тиху, глибоку радість, яка дарує відчуття істинного щастя. «Хiба ж не знаєте, що ви – храм Божий i Дух Божий живе у вас?» (1 Кор. 3: 16) – запитує кожного з нас у своєму Посланні апостол Павло. Тож приберіться у своєму «храмі», наведіть лад, відчиніть «вікна» і «двері», дайте Світлу освітити вашу «оселю», а Святому Духу – вдихнути в неї справжнє життя!