Відслужена панахида за упокій душ учасників історичної кончини Імвро під проводом А.Т. Панайотіса, Вселенського Патріарха Варфоломія, у церкві Святого Георгія на острові. Останки перенесені з міста та поховані на місцевому кладовищі. Патріарх молився за духовне благо та подякував присутнім за підтримку.

Похоронна Літургія та панахида: Вселенський Патріарх Варфоломій вшанував пам’ять учасників історичної кончини на острові Імвро

Його Святість перевіз їхні останки з міста, і вони були поховані в емоційній атмосфері на кладовищі свого села

А.Т. Панайотіс, Вселенський Патріарх Варфоломей молився в неділю, 20 серпня 2023 р., за Божественною Літургією в I. Церкві Святого Георгія, свого села, Агій Теодорос Імброс, яку відслужив преп. Митрополит Неапольський і Ставрупольський п. Варнавас.

По завершенні Божественної Літургії була звершена панахида за упокій душ Митрополитів, духовенства, монахів, настоятелів, громадських діячів, учителів і всіх, хто з будь-яких посад боровся за спільне благо і духовне благо. прогрес жителів історичного і мученицького Імвру. Також були вшановані імена покійного ієромонаха Анастасія Критика Іберіта, замученого в Імбро, а також батьків Патріарха, Христа і Меропіса, чиї останки були перенесені на острів і поховані після Божественної Літургії на прилеглому сільському цвинтарі, де Двоюрідний брат Його Святості Захаро також відпочиває з минулого січня.

Особливо зворушливо звернувся до пастви Його Святість у короткому слові після Божественної Літургії.

«Ми всі з великим хвилюванням з’єднали свої молитви під час вічно воскресної Божественної Літургії, цього дару неба вірним, від віку, теперішнього і до кінця, звершуючи вселенську святу панахиду за упокій душ. тих, хто служив історичній та мученицькій кончині Імброна, митрополитів, духовенства, монахів, настоятелів, громадських діячів, учителів, усіх тих, хто залишив свій відбиток у суспільстві нашої маленької країни та боровся за духовний підйом її мешканців та суспільний прогрес. .

Ми об’єднані сьогодні в скорботі також за душами тілесних батьків нашої Поміркованості, чиї кістки ми перевезли з Халкідону і спочиватимуть до спільного воскресіння на святих землях Імброса, на цвинтарі Агій Теодорос, у с. де обидва побачили світ. Молилися також за упокій душі нашої сестри Захарії, яка вісім місяців тому спочила і, згідно з особистим бажанням, була похована тут, у свого улюбленого святого Феодора. Вічна їм пам’ять!»

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Потім і після того, як він виступив з теплими словами в присутності пастви, прп. Патріарх додав:

«Сьогодні не час для слів для нашої Модерації. Проте хочемо від щирого серця подякувати всім, хто бере участь у Божественній Літургії та панахидах. Висловлюємо подяку братам-священикам Митрополита Неаполя і Ставруполя, пану Варнаві за відправу Божественної Літургії та за його хвилюючу промову, а також пану Імбросу і Тенедосу пану Кириллосу за ідею та організацію нинішнього пандемоніуму, за його численні зусилля і те, що він згадав у своїй промові, через любов і багатство його серця.

Висловлюємо вдячність усім вам, імврійцям і нашим шановним друзям, за вашу присутність на Божественній Літургії та за підтримку вашого Патріарха. Ви також вшанували святу пам’ять померлих імбрійців, які своєю боротьбою та свідченням сприяли плеканню та порятунку нашої духовної та культурної ідентичності та вказують нам сучасникам і майбутнім поколінням шлях, щоб забезпечити продовження нашої присутності на острові.

На завершення ми ще раз висловлюємо щиру подяку всім вам за зворушливу участь. Коли ми співаємо «Вічна пам’ять», ми просимо Господа слави зберегти імена тих, хто помер у Його вічній пам’яті під час «спільного воскресіння» у Його другій і славній присутності, і приєднати їх до «нового». творіння», де «не буде вже смерті, ані скорботи, ані плачу, ані болю» (Apoc. k’, 4), де Бог буде «все в усьому» (1 Кор. 10, 28).

Нехай ім’я Господнє буде благословенне відтепер і навіки. Слава Богу, все гаразд!»

Раніше прп. Митрополити Неапольський і Ставрупольський пан Варнавас, а також пастор Імбро і Тенедос пан Кириллос.

Духовенство та черниці, офіційні архонти M.t.CHE, брат Його Святості Ніколаос Архонтоніс з дружиною Катериною з Австралії, ряд вірних з острова та друзі Імвру з-за кордону відвідали церкву.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION