Московські церковні “дипломати” пробують залякати Олександрійський Патріархат можливим вчиненням розколу. Однак сіючи вітер схизми, Москва готує собі бурю. Про на написав на своїй сторінці в Facebook речник ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря, коментуючи заяву РПЦ, яка начебто “вивчає можливість прийому сотень священників Олександрійського Патріархату, незадоволених тим, що Патріарх Феодор визнав ПЦУ”.

“Краще би поцікавилися – скільки би кліриків, а тим більше вірних РПЦ у самій Росії із задоволенням покинули би підлеглість Московській Патріархії, якби у них з‘явилася така канонічна можливість?

Бо сіючи вітер схизми по помісних Церквах – Москва насправді лише собі готує бурю, яка раніше чи пізніше очікує на Російську Патріархію. Адже цілком очевидно, що коли правлячий кремлівський режим похитнеться – затріщать і кагебешно-ефесбешні скрєпи, які дотепер штучно стримують внутрішні процеси дезінтеграції в Російській Церкві. На фоні чого перепетії з Діомідом Дзюбаном чи Сергієм Романовим, так само як і з протодияконом Андрієм Кураєвим – видадуться “квіточками”, – зазначив Євстратій Зоря.

Як повідомив Інтерфакс.ru, заступник голови синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Леонід в ефірі радіо “Вести FM” зазначив, що на адресу РПЦ надходить не одна сотня звернень з боку кліриків Олександрійської Церкви про бажання перейти під омофор патріарха Кирила.

Представник РПЦ повідомив, що вона вивчає “це питання” і навіть в якійсь мірі стримує кліриків, які звернулися з проханням про перехід, оскільки Російська Церква, як він зазначив, не дотримується політики експансії і є прихильницею чесних і порядних відносин між Церквами.

Як відомо, минулої осені Олександрійський Патріарх визнав ПЦУ. Після цього патріарх РПЦ Кирило припинив поминання патріарха Феодора.

Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ