Божа допомога буде нас супроводжувати, і ми зможемо подолати ті чисто людські «тертя», які, можливо, були між нами. Найближчим часом ми виробимо таку модель, за якою зможемо об’єднатися в єдину церковну структуру, щоб швидше можна було отримати томос про автокефалію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK запевнив архієпископ Чернівецький та Хотинський Герман (Семанчук).

Він підкреслив, що в контексті церковно-історичного процесу, що зараз відбувається, в першу чергу ми повинні думати про Україну та українську церкву.

«Звичайно, ми всі люди і людський фактор тут потрібно враховувати. Але я глибоко переконаний, що у цей процес формування єдиної помісної Української православної церкви втрутився сам Господь Бог. І ми бачимо цю Божу допомогу», – переконаний Владика.

За його словами, без Божої допомоги не могло бути і мови про ті доленосні рішення, які були прийняті Вселенським патріархом Варфоломієм та священним синодом.

«Тому ми і надалі впевнені, що Божа допомога буде нас супроводжувати, і ми зможемо подолати ті чисто людські «тертя», які, можливо, були між нами. Найближчим часом ми виробимо таку модель, за якою зможемо об’єднатися в єдину церковну структуру, щоб швидше можна було отримати томос про автокефалію», – каже архієпископ.

Раніше предстоятель Української автокефальної православної церкви митрополит Макарій говорив про те, що УАПЦ хотіла б об’єднання на рівних правах. Натомість від київського патріарха Філарета звучала пропозиція приєднання Автокефальної православної церкви до Київського патріархату. То чи готова буде УАПЦ підтримати кандидатуру Філарета, коли вже потрібно буде обирати предстоятеля єдиної помісної церкви?

«На все є воля Божа. Предстоятеля обирають люди, але з волі Божої. Я думаю, що зараз екзархи вселенського патріарха повернуться до Києва і будуть координувати ці процеси. Звичайно ж, перед цим об’єднавчим собором буде проведена велика робота. Думаю, що ми зможемо бути однодумними і обрати того предстоятеля, який би задовольнив усіх, а найперше – служив би інтересам Української церкви», – прокоментував Владика Герман.

Джерело Телеканал ZIK