apostolowie_02

За словами Святителя Іоана Золотоустого, піст із вірою надає міцності, укріплює проти сил безтілесних; і той, хто молиться як слід, і разом поститься, не багато потребує; а хто потребує не багато, той не буде сріблолюбцем і подаватиме милостиню. Хто поститься, той стає легким і окрилюється і з бадьорим духом молиться.
Щороку через тиждень після Святої Трійці починається Петрів піст, який закінчиться на свято Первоверховних Апостолів Петра і Павла 12 липня.
Після тривалого свята П’ятидесятниці піст особливо необхідний, щоб подвигом його очистити нам думки і стати гідними дарів Святого Духа,- пише св. Лев Великий.
Тривалість Петрового посту залежить від дня святкування Пасхи: найтриваліший піст може тривати шість тижнів, а найкоротший — вісім днів.
Під час Петрового посту Церкви наказує щотижня, по три дні – по понеділках, середах і п’ятницях – утримуватися від риби, вина і масла, і сухої їжі в дев’яту годину після вечері; в інші ж дні слід утримуватися тільки від риби. У суботні, недільні дні цього посту, а також у дні пам’яті якого-небудь великого святого або дні храмового свята також дозволяється риба.