Уставом Православної Церкви встановлені особливі вселенські загальні дні поминання спочилих християн. Одним із таких днів є М’ясопусна поминальна субота, яка завжди припадає на передодні третьої підготовчої неділі до Великого посту.

Святі Отці, знаючи, яке велике полегшення і користь приносить покійним поминання та молитва за їх упокій, повчають здійснювати це соборно. Про велику користь від такого поминання говорив зокрема Діонісій Ареопагіт – «як корисне душам померлих поминання». Іоан Золотоустий говорить: «Узаконено апостолами творити перед страшними тайнами поминання спочилих: вони знали, що велика буває від цього користь для спочилих; не даремні моління, не даремні милостині: все це встановив Дух Святий, бажаючи, щоб ми отримували користь один через одного».

Крім молитов за померлих, найбільш дієвий засіб для надбання їм милості Божої – це принесення за них безкровної жертви. У Православній Церкві часточки, які вийнято з просфори в пам’ять померлих, після причастя живих віруючих, опускаються в св. Чашу з молитвою: «Омий, Господи, гріхи тих, що тут поминалися, Кров’ю Твоєю Дорогоцінною, молитвами святих Твоїх».

Тому дуже важливо в дні грядущого поста для кожного з нас не тільки принести гідний плід покаяння,  але і ревно помолитися за тих, кому ці молитви особливо потрібні. Завжди будемо просити Господа, щоб Він прийняв наші молитви і упокоїв наших покійних родичів і всіх від віку спочилих православних християн.

«Зі святими упокой Христе душі спочилих рабів твоїх, там де немає ні недуги ні журби, ні зітхання, але життя безкінечне!»

Пресслужба Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря