Свята Макрина – сестра святителів Василія Великого і Григорія Нісського, народилася в Каппадокії на початку IV століття. Вона обрала невинне життя, служачи Богу і співжиттям з родиною, а потім прийняла чернечий постриг. Святість її життя підтверджується чудесами, включаючи чудове зцілення дитини.

Свята Макрина: Життя, самовідданість та чудотворність

Преподобна Макрина, сестра святителів Василія Великого і Григорія Нісського, народилася в Каппадокії на початку IV століття. Її мати, Емілія, бачила уві сні Ангела, який назвав її Феклею, на честь святої першомучениці Фекли. Свята Емілія виконала волю Божу і назвала дочку Феклею. Інші ж родичі іменували дівчинку Макриною, на честь бабусі, яка постраждала під час гоніння на християн при імператорі Максиміліані Галереії.

Крім Макрини в родині було ще дев’ятеро дітей. Свята Емілія сама займалася вихованням і освітою своєї старшої дочки, вчила її грамоті по Священним книгам і псалмам Давида. Свята Емілія привчила свою дочку відвідувати церковні служби і здійснювати домашні молитви. Макрина була навчена також правильного ведення домашнього господарства та рукоділля.

Коли Макрина виросла, батьки заручили її з благочестивим юнаком, але наречений незабаром помер. Багато молодих людей хотіли одружитись з нею, але Макрина всім відмовляла, обравши невинне життя і не бажаючи зраджувати пам’яті померлого нареченого. Преподобна Макрина жила в будинку своїх батьків, допомагаючи їм виконувати домашні роботи разом зі служницями. Вона ретельно стежила за вихованням і освітою молодших братів і сестер. Після смерті батька вона стала головною опорою для сім’ї.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Коли всі діти виросли і покинули рідний дім, свята Макрина переконала свою матір, святу Емілію, залишити світ, відпустити рабів на свободу і піти в монастир. Деякі зі служниць-рабинь також пішли з нею в монастир. Прийнявши чернечий постриг, вони жили разом, однією сім’єю, разом молилися, разом працювали, мали все спільне, нічим не відрізняючись один від одного в способі життя.

Після смерті матері, свята Макрина опікувалась сестрами обителі. Вона користувалася глибокою повагою всіх, хто знав її. Строгість до себе і стриманість в усьому були притаманні святій протягом усього життя. Спала вона на дошках і не мала ніякої власності. Свята Макрина була удостоєна дару чудотворення. Був випадок, коли вона зцілила дівчинку, у якої на оці було більмо, поцілувавши це хворе око.

Померла свята Макрина в 380 році, до останнього подиху підносячи подячні молитви Господу за отримані від Нього протягом всього її життя благодіяння. Похована преподобна в одній могилі з батьками.

Молитва до святої Макрини:

О, свята Макрино, ти, хто була обрана Богом для служіння Йому, благаємо твоєї молитви та заступництва перед Ним. Ти що найбільше послужила на землі, тим більше маєш можливість заступатись за нас перед Богом.

Прошу, допоможи нам у наших потребах та складних часах, підтримай у виконанні святих слів Євангелія і допоможи нам знайти правильний шлях. Молись за нас, свята Макрино, та випроси у Господа мир в Україні, процвітання та духовну єдність.

Дякуємо тобі, свята Макрино, за твою послужливість, жертовність та незрівнянну віру. Нехай твоя благодать та заступництво буде з нами завжди. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія