Президент України Володимир Зеленський та Премʼєр-міністр виславлили привітальне звернення до учасників Помісного Собору Православної Церкви України в Києві. Звернення було спрямоване на підтримку духовного зміцнення, свободи, історичної спадщини та готовності перед викликами, що стоять перед країною.

Високоповажні учасники Собору зібралися для свідчення єдності з українським народом

Помісному Собору
Православної Церкви України

Високоповажні учасники Собору!

Ви зібралися в самому серці стародавнього Києва, аби засвідчити свою нерозривність із нашим героїчним народом, безперервність історичної сувʼязі, яка єднає нинішнє покоління українців із тими, хто століттями творив на цій землі, прикрашав її і боровся за неї.

Звитяжна битва українського народу – це змагання за життя та свободу, за право бути самим собою, за духовну незалежність. Ворожі ракети і снаряди не зіб’ють нас із цього шляху, ми відбудуємо зруйновані храми, де лунатиме молитва за нашу Україну, за її народ, за її військо. Де уздоровлюватимуть душевні рани, підноситимуть людину як Боже творіння, вчитимуть добру і правді.

Ваш Помісний Собор – це не тільки про Церкву. Це також про суспільство, де живуть, працюють і б’ються за Україну ваші вірні.

Хай рішення Собору допомагають духовному зміцненню і ще більшій готовності до тих викликів, перед якими постала наша країна.

Плідної вам праці, мудрості й Божої допомоги на благо Церкви і народу.

Слава Україні!

Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ

НАШ ТЕЛЕГРАМ

***

Кабінет Міністрів України

Вітальний адрес з нагоди проведення Помісного Собору Православної Церкви України (Української Православної Церкви)

Ваше Блаженство Митрополите
Київський і всієї України Епіфаніє!

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства, всечесні отці, досточтиме чернецтво, пані і панове!

Від імені Уряду України маю велику честь і приємність вітати Помісний Собор Православної Церкви України (Української Православної Церкви), який розпочинає свою роботу в Києві.

Впевнений, що він стане виявом справжньої Соборності, духовної єдності у вірі й любові, потужним сплавом мудрості й досвіду, вірності глибинним традиціям і прагнення до оновлення.

Ваш Собор покликаний глибоко і вимогливо розглянути шлях Церкви від Обʼєднавчого Собору 15 грудня 2018 року до сьогодні; проаналізувати п’ять років церковного буття, які увібрало в себе цілу добу жертовного служіння духівництва й мирян, розвою богословської науки, парафіяльного будівництва, масштабних соціальних проєктів.

У надважкі часи суворих випробувань, які принесло Україні повномасштабне російське вторгнення, Церква завжди зі своїм народом – на фронті й в тилу; з тими, хто потребує благословення на захист країни, хто очікує на духовну й психологічну підтримку, з тими, кого агресор позбавив домівки і хто шукає допомоги й розради. Вона також є надійним дороговказом для тих, хто шукає Істину.

Бажаю Помісному Соборові рясних благословень в його благородних і таких важливих діяннях, добрих плодів, які безсумнівно принесе сродна праця його учасників в ім’я процвітання і духовного піднесення нашого народу, його Перемоги над безжальним ворогом, в ім’я миру на українській землі.

Прем’єр-міністр України

Денис ШМИГАЛЬ

27 липня 2023 р.
м. Київ

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (П
ЦУ)