Ймовірного мецената УАПЦ можуть притягнути до кримінальної відповідальності

Як повідомляє DT.UA, Генеральний прокурор України Юрій Луценко оприлюднив подання до Верховної Ради України про надання парламентом згоди на притягнення народного депутата України Вадима Новинського до кримінальної відповідальності. Фотокопію документа, датованого 3 листопада , генпрокурор опублікував у Facebook.

У поданні зазначається, що Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями ГПУ, веде розслідування за фактом перевищення службових повноважень екс-президентом України Віктором Януковичем і декількома посадовцями його режиму (серед яких – Новинський), які причетні до незаконного позбавлення волі особистого помічника (нині покійного) Предстоятеля УПЦ, Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана), а саме – архієпископа (наразі – митрополита) Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка).

Кримінальне провадження проти Новинського та інших відкрито за ч. 2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини), а також за ч. 1 ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень). Досудовим розслідуванням встановлено, що в період з вересня по грудень 2013 року, Вадим Новинський, маючи статус народного депутата, був співучасником злочину проти волі, честі та гідності людини, а також у сфері службової діяльності. Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура висуне звинувачення екс-президенту Віктору Януковичу і народному депутату Вадиму Новинському у тиску на керівництво Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Нагадаємо, що, на думку, деяких експертів та ЗМІ, Вадим Новинський є ймовірним меценатом УАПЦ. Як вважають експерти, фінансова допомога Новинського УАПЦ може бути пов’язана з вигідною для керівництва УПЦ МП відмовою Митрополита Макарія від об’єднання з Київським Патріархатом. Водночас ЗМІ та експерти не наводили конкретних доказів причетності проросійського олігарха до фінансування керівника УАПЦ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *