«Я НЕ ЗНАЮ…» – владика Тихон (Тарас Петранюк) співучасник злочину розводить руками

На Тернопільщині священники самовільно продають церковну нерухомість. На продаж пішли пам’ятки архітектури та навіть монастирі, а в церковну казну не потрапило ні копійки. Спочатку повернути майно церкви взялися віряни, а потім історією зайнялись і в Державному бюро розслідувань.

Про це 14 грудня повідомила Зоряна Яремишин та Сергій Бодак кореспонденти 24 Каналу у журналіському розслідуванні: як Тернопільські владики продали бізнесменам майно церкви…

ДИВИТИСЬ ВІДЕО-СЮЖЕТ

Для людей було справжнім шоком довідатися, що тернопільські владики продали бізнесменам замок, монастир і гідроелектростанцію на території національного заповідника Дністровський каньйон.

“Там трошки менше, ніж півмільйона гривень. Жодної копійки на рахунок єпархії зараховано не було”, – заявила керівник Фонду пам’яті митрополита Мефодія Наталія Шевчук.

Церковне майно ієрархи продали за нехитрою схемою. Єпархія вступила в товариство з обмеженою відповідальністю з майном, а бізнесмени – з грошима. Після цього церква швидко вийшла із засновників товариства. Уже без замку, монастиря і гідроелектростанції.

Надійшло звернення від одного з церквоних фондів, де вказувалось про те, що товариство “Джуринфортеця” було продане невідомим особам і кошти, які мали надійти за цю оборудку — майже 400 тисяч гривень – в церковну казну не потрапили,– сказав речник Нацполіції у Тернопільській області Сергій Крета.

Після цього владику Мстислава, який ставив підписи при відчуженні споруд, відсторонили від керівництва єпархією. Наступники лише розводять руками — нема ні замку з монастирем, ні грошей.


Замок, який опинився у приватних руках

“Я не знаю, нуль. Я прийшов до єпархії, то у нас в касі був нуль”, – згадав архієпископ Тернопільський і Бучацький ПЦУ владика Тихон (Тарас Петранюк).

Після оборудки церковників власником замку із монастирем стала Ольга Кузан. Журналісти 24 каналу прийшли до будівлі, в якій зареєстровано товариство “Джуринфортеця”. Та двері будинку власниця фортеці і монастиря нам так і не відкрила.

Тернопільська ж єпархія, яка втратила в оборудці майно, визнавати себе потерпілою стороною відмовляється. Тим часом, у Державному бюро розслідувань на початку грудня зареєстрували кримінальне провадження.

За коментарем ми звернулись до Наталії Шевчук голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія:

 
– Наталія Михайлівна, Ви досі не покидаєте надії повернути Церкві проданий  Петро-Павлівський чоловічий монастир УАПЦ в с.Нирків Заліщицького р-ну Тернопільської області. Чому саме Ви, роками вперто та послідовно боретесь за церковну власність? Здавалось би жодних шансів – владика Мстислав продав, владика Тихон відмовився повернути, владика Макарій благословив на створення ТзОВ добре розуміючи наслідки для Церкви, а ви не відступаєте від наміру покарати церковних ієрархів за скоєний ними канонічний злочин і мало не єдина намагаєтесь відновити справедливість щодо Церкви. Чим керуєтесь?

«Керуюсь правдою. Віра, єдина зброя проти таких, як митрополит Макарій, на яку мені не потрібно жодних дозволів. Щодо окремих церковних ієрархів, прокоментую словами Митрополита Філарета: «Ми повинні любити людину, а зло і гріх, яке вона чинить, ненавидіти і викорінювати…» Прикро бачити, що псевдо ієрархи нищать нашу Церкву і відчувають себе безкарними у скоєних ними ж злочинах. Така ситуація тимчасова, раніше чи пізніше їм не зможуть допомогти навіть самі впливові покровителі бо над кожним з нас є Той хто утримує життя кожного, а тому я спокійна за розвиток подій. Відчуваючи відповідальність перед вікопомним Владикою Мефодієм, обіцяю не полишати справу повернення Червоногородського Замку і проданої гідроелектростанції у власність Церкви аж до логічного завершення справи – вироку злочинцям.» – сказала Наталія Шевчук.

Офіційне звернення Голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталії Шевчук до Блаженнішого Епіфанія, Предстоятеля ПЦУ можливо переглянути за посиланням.

Петиція про створення національного заповідника у Дністровському каньоні та повернення унікальної пам’ятки архітектури 17-19 ст. з приватної власності до Президента України Володимира Зеленського.

ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ ПРО ПОВЕРНЕННЯ МАЙНА ЦЕРКВІ

Джерело 24 канал


22 thoughts on “«Я НЕ ЗНАЮ…» – владика Тихон (Тарас Петранюк) співучасник злочину розводить руками

 1. Катерина says:

  Невже у всій Церкві немає кому спинити тих навіжених? Отці де Ви? Чого мовчите? Бо не вашу хату продали?чи може не вигідно з владиками сваритись? Щоб я вам ще копійку принесла-здохните з голоду худоба а не отці

 2. Курик says:

  Кузан це її дівоче прізвище, заміжня та Ольга за таким собі Бедраківським середнього рівня підприємець зате родина там тягнеться в Київ до самої генпрокуратури заступника луценко – Петраківського от чому наші тернопільські прокурори такі борзі. Респект Наталя -красиво подала)

 3. ? says:

  Пам’ятка історії і архітектури , природний заповідник за 400 тис. гривень? Церква -це давним давно вже бізнес і нічого іншого. А де була влада ?

 4. Назар Возняк says:

  ТИХОН це ти НУЛЬ, а не я прийшов був нуль! Та вже таку запаковану церкву, як лишив Мефодій ще треба пошукати….

 5. Домашній says:

  Не думав Тихон ,що так воно все повернеться за короткий час. Проє.в свій шанс. Враховуючи “любов” братів з кп та й в уапц він себе хєр..о зарекомендував – буде йому кришка) михайлівна гонить волну, а зоря накриє …..

 6. Ярема says:

  Не путайте Православну церкву із Уніатськими Оборудками Єпископів .В Православних Єпископів не існує апріорі а Архимандрити .І контроль в Православних жорсткий особливо в МП , там взагалі Дисципліна а не Анархія як в Розкольників і Фантомасів від СЦЮ …..Питання яким чином замок в Червоно-Гроді побудований не Титульною нацією а Європейцями оказався в руках Уніатів ?Гідроелектростанція теж була побудованна Окупантами ….Все це показує яка Вакханалія при Самостійності де нема і не було як і в часи УНР ніколи пор’ядку .Двічі в часи УНР ( Диреторії ) в Київі наводили пор’ядок або Німці або Комісари …

 7. Віра Петрівна says:

  Що ж Тихон не прийняв Вифлиємський вогонь від пластунів, а так чемно Нестору вступив? Благодать руки пече?

 8. Костя says:

  Що Тихон кажеш церква не потерпіла??? Набула? Чи може ти шо привніс? Та тобі сірники в руки давати не можна ти ж не втримаєш не те щоб єпархією керувати. Як там беде підмився після собору? 😭😈😈😭ну-ну тобі не звикати

 9. МиколаNcc says:

  У мене питання до Мстислава-як тобі обходити церкву і бачити ,що замість тебе церковну касу в кабаках тепер пропиваєТихон? Дуже виграв? І де твої зайці, сраколизи, вірне духовннство? Що ти вартий без ряси? Носиш по хаті? Надал не забуває? Заходить? Був царем а став нулем! !! ВІТАЮ! ПОКАЗОВА СТРАТА! ДУЖЕ ВРАЖАЄ!

 10. Дмитрович says:

  Петранюкбігає шукає виходи на Мацолу щоб Епіфанія попросили його жопу не чіпати з тернопільської кафедри. Добре припалило

 11. Оксана/Ігор says:

  Ти ж владикка казав шо томос буде 30 лютого так тебе перло ще рік томуа тепер диви яким канонічним став. Шо Макарій немочний далі тебе покривати нев силі розвалюється ваша змова ? Продаваки сра.і

 12. Dima says:

  Тихон встидаюсь спитати, а що ж ти до грузинів-братів літав, а селфі не поділився? Може благословіння не маєш піаритись далі Зеленої Церкви ?

 13. Сусід says:

  Слухай ти мєрєн коломийський / не знає він/ що ти не знаєш? Як бухло носять по подвір’ю ящиками на руській і курвів тягаєте прямо в церкві? Ти думаєш люди сліпі? Смалить воно прямо перед могилою …не знає він. Я тобі покажу відео, як ти не знаєш!

 14. О.Гурій says:

  Тихон ти ще тупіший ніж я думав мало що проповідь сказати не можеш то навіть інтервю толково не спроможний дати. то в церкву тепер одних відсталих беруть чи хто більше годен випити навіть не знаю що думати..якісь ви всі недороблені на мізки… я з мішою розмовляв враження про тебе дуже сумне у людини що ви собі гадаєте як будете далі жити? Людей тільки каламутите

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *