УАПЦ СОБОРНОПРАВНА!

20 вересня 2017 року Божого, Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія оприлюднив заклик до керівництва, духовенства та вірян УАПЦ у зв`язку з нелегітимністью процедури обрання кандидата на Тернопільську кафедру
.

“…як зазначено у Статуті УАПЦ (див розділ 10, пункт 2), вибір єпархіального архієрея відбувається не на єпархіальних зборах, а на єпархіальному соборі, який скликається за участю вірян (що випливає з того, що членами такого собору є члени Єпархіальної Ради, до складу якої, відповідно до Статуту має входити не менше двох вірян).

З огляду на те, що збори, що відбулися 19 вересня 2017 р. у м. Тернополі, не тотожні зборам Єпархіального собору Тернопільської Єпархії, Фонд пам’яті Митрополита Мефодія закликає керівництво УАПЦ відмовитися від практики порушення Статуту УАПЦ та не може вважати таке обрання канонічно легітимним.

Ми також звертаємо увагу Предстоятеля та єпископату УАПЦ на те, що відмовившись від практики обрання єпархіальних архієреїв на єпархіальних соборах та обмеживши у такий спосіб права вірян, порушники Статуту УАПЦ заперечують один із засадничих принципів нашої Церкви — соборноправність. Адже як стверджує головний канонічний документ нашої Церкви «УАПЦ здійснює своє служіння в світі на основі соборноправності» (розділ 1, пункт 7).

В свою чергу Головою Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталією Шевчук було надіслано запит до Міністерства внутрішніх справ України у зв`язку з обранням на посаду керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ Преосвященнішого Тихона (Петранюка), єпископа Одеського і Чорноморського…”.

Фонд-памяті-Блаженнішого-Митрополита-Мефодія-Наталія-Шевчук

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ

One thought on “УАПЦ СОБОРНОПРАВНА!

  1. Ваня says:

    Наталіє Михайлівно, складається враження, що у нас давно вже не Соборноправна Церква, а приватна. Судячи із останній подій буття УАПЦ можна так легенько собі зауважити, що на статут УАПЦ давно вже наклали: навіть самі ж архієреї, не говорячи вже про попів, ні за що мають цю збірку законів. Тільки тичуть що от там сказано так, а там так, при тому ж розпродують Церковне майно, і т. д.. Мабуть люди, прості віряни, котрі залишили у своїх душах дух дійсно Церкви Українського народу, стараються керуватись цим законом, не зраджуючи переданню пра-дідів, які будували цю Церкву. Та знову ж таки бачимо, що не керованее духовенство всяко намагається заглушити голос народу, який, як говорять, є голосом Божим. От таке у нас сьогодення на жаль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *