Тернопільщина відмовляється від поминання Митрополита Макарія

Як повідомляє прес-служба Парафії жон-мироносиць, 16 липня 2017 року Божого, відбулось засідання Парафіяльних зборів, у зв`язку з інформацією поширеною у ЗМІ щодо можливої причетності митрополита Макарія (Малетича) до продажу архієпископом Мстиславом (Гук) палацу (мур.) (руїни), XVII-XIX ст., пам`ятки архітектури місцевого значення «Червоногородський замок» (чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла Тернопільської єпархії УАПЦ), що у селі Нирків Заліщицького району Тернопільської області.

Результатом засідання стало рішення духовенства та вірян Парафії святих жон-мироносиць тимчасово утриматися від поминання керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ Блаженнішого Митрополита Макарія (Малетича) під час звершень богослужінь. Дане рішення було прийнято керуючись бажанням вірян дистанціонуватись від ганебної ситуації, яка склалась в середині УАПЦ, для збереження церковного миру у власній парафії.

Парафіяльна Рада вирішила повернутися до повторного розгляду даного рішення після проведення Архієрейського Собору УАПЦ на якому буде розглянута інформація про незаконний продаж палацу (мур.) (руїни), XVII-XIX ст., пам`ятки архітектури місцевого значення  «Червоногородський замок» (чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла Тернопільської єпархії УАПЦ).

Громада Парафії жон-мироносиць стала першою на Тернопільщині, яка відкрито висловила свою позицію щодо постійних скандалів та канонічних порушень з боку найвищого керівництва Української Автокефальної Православної Церкви.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ

 

73 thoughts on “Тернопільщина відмовляється від поминання Митрополита Макарія

 1. Прот. Іван says:

  От і прийшов час від. Макарію пожинати плоди, зерно яких, ще за життя митрополита Мефодія він посіяв. Відчуйте владико на собі, як це…

 2. катерина says:

  Вселенський Патріарх ВАРФОЛОМІЙ, як дізнається, що ці ніщеброди вичудили навіть не гляне в наш бік. Вже повсьому. Докерувались керманичі церковні. ГАНЬБА НА ВЕСЬ СВІТ! БОГ БИ ВАС ВСІХ СКАРАВ!

  • Василь says:

   Вселенський Патріарх УАПЦ не визнає яке він має відношення до УАПЦ поясніть,адже це церква не канонічна!!!

 3. уапц says:

  Думаю, що це тільки “перша ластівка”. Так само можуть вчинити і інші парафії, а може і цілі єпархії УАПЦ. Довів “прєдсєдатєль” до ручки !

 4. ІГУМЕН says:

  Чекай, чекай Макарій оху….й тебе ще розіпнуть буде тобі, і схеми, і гроші, і продаж церков. Вихаркаєш кров’ю все до останньої копійчини!

 5. гнат says:

  Отець Максим, отак справжні автокефальні громади і духовенство повинні демонструвати свою позицію щодо ситуації яка у нас склалась. А ні так зразу лантухи підібрав і бігом до Філарета! Мужності і твердості духовної треба мати, а не з монастирями тікати. Чим Ви кращі за МАКАРІЯ І МСТИСЛАВА З АНДРІЄМ?????????? Ті вкрали, а ви перейшли з монастирем- бо кому ви там потрібні без святині??? Філарет в ваш бік навіть не подивився, а з таким хабарем ще й під носом у АНДРІЯ – дуже надихає КП!

  • УПАЦ says:

   Він з людьми монастир побудував. УАПЦ жодної копійки в нього не вклала. Архимандрит Максим вихованець та постриженик УПЦ КП, його перебування в УАПЦ не було ідейним. Ви думаєте за ідею УАПЦ в ній зараз Володимир (Шлапак), Герман, Афанасій, Мстислав, Кирил, Геронтій, Віктор, Тихон чи Сава ідейні? Не смішіть! Ситуативні і все!

   • Ченці says:

    Отець Максим, може дасте коментар щодо цього? Судячи по коментарям Ви слідкуєте за даним сайтом! Нікопійки? І Мефодій нічого теж для Вас не зробив? Постриженик КП? А що ж ви драпали з манявського скита і до Мефодія в ноги падали – теж такого не було? А освячував монастир Вам Філарет? А коли Вам у Філарета яйця прищемлять куди побіжите? Не плюйте до криниці з якої ще попросите напитись. Пішли то йдіть з Богом та палку теж не перегинайте!!!!

   • Parinte says:

    Так чому ж його, вихованця, постриженика під заборону правлячий архієрей віддав. Яка досі не знята. Так він в УАПЦ втік. А тепер прийшов з монастирем як з індульгенцією за анафему.

  • Тетяна says:

   Доброго дня, шановні тролі, що забезпечують метання фекаліями на цьому сайті. Ніхто із перелічених Вами прізвищ ще не вся УАПЦ. І навіть незаконно відчужене майно церкви – це не ВСЯ ЦЕРКВА. “Вітаємо” також появу на цьому “високоінтелектуальному” сайті нового інформаційного вкиду у вигляді статті, в якій йдеться фактично про дуже глибоку кризу в УАПЦ, відсутні будь-які пропозиції щодо її вирішення, при цьому стаття супроводжується фото, на якому так мило посміхається священник. З чого Вам так “мило”, Отче. До кого ви посміхаєтесь? Маємо тверду впевненість, що Ви не хочете теж віддати жінку ( а для Вас,Отче у випадку з УАПЦ, скоріше навіть маму) дяді, а самому піти до … іншого дяді. Чергова “інформаційна” атака знову працює за схемою, яка є типовою для розвалу будь-якої структури, створеної громадою. Це методи, що використовуються спецслужбами завжди, а зараз у гібридній війні проти нашої країни. Суть методу в тому, що в структурі, яку необхідно знищити, знаходять проблему або її провокують ( в даній ситуації “проблемою” виявилась жадібність, брехвилість і неосвіченість керівництва УАПЦ ), а далі відбувається суцільне маніпулювання і розпалювання протистояння всередині структури абсолютно різними методами, в тому числі під виглядом “боротьби” за справедливість, за історичну правду, за духовну спадщину і т.д. Одним словом боротьба “всіх проти всіх” всередині структури, а далі її (структури) розвал. Одне насторожує : чомусь цей “чудовий” новий месидж від імені всієї Тернопільщини ( де цей “усміхнений”отець з фото, а де Тернопільщина) не супроводжується новою фотосесією пані Наталі у позі задуми, з легким і витонченним макіяжем, у вишиванці… Де Ваші дії на вирішення кризи в УАПЦ, шановні “борці і борциці” з фото ? Чи про це в методичці від Новинського нічого не написано.

   • Еге гей says:

    Владико Вікторе вітаємо! Ви ж наш рідненький рицар чехословацький! Розум і совість УАПЦ – БЛАГОСЛОВІТЬ! Вже так не демонструйте свою жіночу частину, певно найкращу, бо ліфчик порвете!!!!!!!💛💖💚 ви наш милий і трошки голодний, а що ж ті дієти доведуть кого хочеш до нервового зриву! Пишіть пишіть наш ВІННІ ПУХ з науковим ступенем! Як ми без Вас будемо! Люди плачте! Просіть владиченьку вернутись! Плачте і просіть!

    • Подруга))) says:

     Може Ви,п.Теттяно нам запропонуєте вихід з кризи, чи статтю напишите або заяву і фото крикласти не забудьте 💋👄❤💅💆. Ви не соромтесь – як немаєте вишитої сорочки чи кому зробити мейкап ми радо вам допоможем.

   • Подруга 2 says:

    Бедьок, а де про батьківську церкву по подружнє фото на комоді????????? Що то ти так Васильович скромно. Гарно фотошопом зробили Макарія І тебе. Ні Макарій на твоєму фоні то не модель і навіть не предстоятель але голубий фон – креативно! Обручки купили? А фату? На щастя на долю- голубів вам в руки!

   • Віталій says:

    У тебе Віктор Васильович, параноя з тими спецслужбами і гібридними войнами! Попустися, бо попустять так, що не відмиєшся. Ще Михайлівна і твою діяльність на Тернопільщині опише. У неї витримки на вас всіх хватить! Моліться,краще, Владико бо далі вам йти вже нікуди.вже всіх обійшли і всюди про себе славу залишили!

 6. високий замок says:

  Гордися Львівщина синами своїми, що Мстислав, що Макарій прославили тебе усю українську родину! Немає континенту де б про них не чули. Що вже тепер казати – гідні наслідники Патріарха Димитрія!

 7. Деня Іванович says:

  Тимчасово утриматись від поминання щоб тебе вискочка з того села забутого Богом не виперли!

 8. олена Зел. says:

  ЦЕ ПОПАНДОПАЛО ВЖЕ ДАВНО В БАГАТЬОХ ПАРАФІЯХ НЕ ПОМИНАЮТЬ – ПРОСТО ЛЮДИ НЕМАЮТЬ РЕСУРСУ ДЕ ПРО ЦЕ МОЖНА НАПИСАТИ ЧИ ОПУБЛІКУВАТИ!

 9. Остапенко says:

  Кто ищет тот всегда найдет! Ну, что Митрополит в законе – монастир обнаружил? Стоит? Стоять-стоит только уже не автокефальний! Уголовники – беспредельщики!!!!!)))))))))))))

 10. орися says:

  https://youtu.be/0SvsgewirFI- ви бачили людоньки добрі? Пустили свиню в огород, а то шо таке робиться з тими владиками – подуріли зовсім. Хрестить зброю!!!!! А той Бедь, що там робив серед уніатів??????????

 11. климент says:

  От скажіть громадо, який той Мстислав недалекий, як ти вже передав справи Бедьові то невже не можна було знищити, спалити, з’їсти той папір макаріївський на продаж монастиря. Так підставив старого – на всю голову слабий, що тут ще скажеш. Чого бідний бо дурний, а чого дурний бо бідний!

  • Файне місто! says:

   Та так правду кажете, але якби Предстоятель добро не дав тай би монастир ніяк не продали! Що Мстислав міг сам зробити – ніц! От і де собака зарита, а тепер шукають з комісією ще б Барну з Женькою до тої курви захопили

 12. Саша78 says:

  Що Блаженний Макаріє толково Мефодіївна тобі камасутру влаштувала! Таке задоволення доставила, що аби тільки тобі серце в такі роки похилі не стало! Є.у і плачу плачу і є.у!

 13. олег солод says:

  Мстислав з Андрієм і Макарієм вже наслужилися! Було наше – стало ваше! То не біда, що Церкву розвалили- головне кишені набили!!!!!

 14. студент says:

  Кудряков вдавив би того Бедя! Якби запустив раза три в голову дикірієм трикірієм швидко дійшло б до нього, як то у нашій церкві треба себе вести і служити! Повисвячували ті Макаріївці недороблених тепер від них лице не знаєш де діти від людей. Нехай би там в своїй МП Церкві сидів ні до нас приперлось, ще й 12 парОфій мало перевести в результаті втратим те що маєм……

  • Вірянин says:

   Мефодія іподиякони за пояс запнуть такого єпископа як Бедьок-служака, а вже до такого, як він вичудив в Чехії то навіть піонер не додумався би! Ще тішиться чому ти тішишся Мальвіна?

   • о.Іван Житомирський says:

    Що не кажіть, а молодь після себе Мефодій, Царство Йому Небесне, лишив ревну. Ці світ перевернуть, а Церкву Його не віддадуть! Не даром він їх за життя тримав в єжових рукавицях-дивися як видрісірував за своє на смерть стояти! Молодці діти- тримайте курс на Мефодія заповіт! Молюся за Вас!

   • Тетяна says:

    В інтернет-термінології, «троль» — це людина, яка розміщує брутальні або провокаційні повідомлення в Інтернеті, наприклад, у дискусійних форумах, перешкоджає обговоренню або ображає його учасників. Слово «тролінг» може характеризувати одне конкретне повідомлення, або розміщення таких повідомлень загалом. Поняття «тролінг» також використовується, щоб описати діяльність тролів взагалі.

    Найхарактернішою рисою тролінгу є те, що його постійна кінцева мета — привернути увагу до власної персони. Троль хоче відчувати свою значущість і популярність, справити незабутнє враження, і для цього застосовує будь-які засоби. Існує думка, що це люди, які страждають комплексом меншовартості, розчаровані чи стомлені повсякденною рутиною. Але слід пам’ятати, що крім цілком суб’єктивних проявів тролінг взято на озброєння бійцями інформаційних воєн. У цьому випадку мета застосування тролінгу — це, зокрема, відвернення уваги від гострих тем і переведення конструктивного обговорення в перепалку, а також один із методів нападу шляхом агресивного вкидання наклепу, компромату, чуток тощо.

    • Протос says:

     СПАСИ ГОСПОДИ, 😮 що просвітили Владико, бо якби не Вікіпедія то навіть не знали звідки ви такі мудрі речі “тролите”! Отець Петро рекомендує вам звернути свою преосвященну увагу на більш важливі знання для кожного архієрея тим паче для такого який мріє стати Патріархом Православним – почитайте книги канонічних правил, як потрібно готуватись до проповіді, архієрейська православна служба, правила носіння облачення і підрясників, як правильно благословляється, накладається хрест і тому подібне. Загалом ази для духовної особи УАПЦ. Вам дорогий Владико Віктор такі прості, але потрібні речі, стануть в пригоді бо складається враження, що немає жодної дурної ситуації в яку б ви не влізли! Якщо матимете бажання можемо надіслати вам посібник для архієрея початківця! Знання то сила! Вчіться дорогий Владико у Вас ще є шанс стати зразковим Владикою і Предстоятелем!!!

    • УПАЦ says:

     Про комплекси могли б не писати, бо у людей ваших вподобань, як стверджують науковці було важке дитинство з дерев’яними іграшками прибитими до підлоги тому і не дивно, що ви мабуть зростали в обстановці недолюбленності і вам критично не вистачало уваги. Читаючи вашу біографію і біографію ваших батьків можна допустити, що свідомий вибір на користь “чернечого” життя ви зробили після того як розчарувались в сімейному і, навіть народження двох прекрасних синів не звільнило вашу психіку від дискомфорту. Розуміємо ваш важкий емоційний стан та неосуджуємо, що саме душевний спокій ви знаходите в компанії молодих, перспективних і патріотично налаштованих синів нашої святої Церкви!

 15. Дмитрівна says:

  Людоньки, а що то всі мовчать за ту комісію? Їздили не їздили? Може, що знайшли? Треба напевно вівчарку з поліцаєм викликати дето ділось?😁😂😁😁😁😆😅😂та як не знав не знав і забув! То не Митрополит, а прости Господи …… най йому Бог заплатить все до копійочки!

 16. заліщики says:

  Була братва злодіїв і хворих на втрату пам’яті. Ну, що я Вам скажу – монастир є але не наш так все і є, як Шевчук описала в своєму розслідуванні. Ясно, що діло темне і викрутитись не вийде! Макарій сказав, що я того паперу не підписував і Мстислав мені за ту продаж нічого не казав. Нічого не знав і тілько зараз вижу, шо того монастирє нема внас! Будемо сі розбирати, радитисє і ог аа тово аааа беее біль і сором!!!

 17. Правий сектор (ПС) says:

  От ган…н нема монастиря? А взагалі щось ще лишилось в УАПЦ чи вже все продали?????????? Якби не Наталія Шевчук все би було шито крито, а тут така підножка ще й мордами в багно все людям проявилось і правда відкрилась який у нас Глава Церкви і які Владики! То Макарію Філарет не такий то Шевчук на фсб працює, то лижі не їдуть, а тут така смікалка-продати монастир і то спалився! Ну Макарій тепер до тебе пам’ять почне потрохи вертатись, згадають тобі всьо що ти накуралесив за ці 2 з половиною роки. Підеш по світу з торбами!

  • Дідух says:

   Та йому за таке ноги з ср…и треба вирвати! Одного наказати щоб іншим неповадно було чіпати церковне! Я не розумію на, що він тільки розраховував?

 18. лавр says:

  тепер мала київська їх на гусениці намотає так протягне, що і мокрого місця не лишить! вони думають, що то їм сміхуйочки! андріївську вона їм закрила щоб навіть духу їх там не було, красти не дає, висвячувати пі++++в не позволяє, мп приватизувати уапц не може втиху, а ці шо страуси бошки в пісок і думають що їх не видко! +опи то назовні!

 19. Боря С. says:

  Ну припустимо , чисто гіпотетично Макарій не знав про продаж монастиря припустимо не знав – що ж ти за такий Предстоятель і Керуючий Тернопільською Єпархією ( вже 3 місяці ) що досі не дізнався ???? І що канцлер тобі не доповів , і Митрополит Андрій , і Владика Віктор і як ЯК як міг Мстислав загнати цілий монастир ПАМ’ЯТКУ АРХІТЕКТУРИ 17-19 ст . без твого відома МАЛЕТИЧ !!!! ЯК ?? Це всеодно , що кремль продати США без погодження з Путіним !!!! Сам поняв , що сказав?

   • Абрамович says:

    Чекайте, ще трохи і буде ходити під себе: утку я вже думаю йому архієреї пожертвують аби тільки Собор скликали! Там він все і розкаже і покаже!)

  • Дубенський says:

   Та він взагалі походу не вкурсах, що у нього в Церкві робиться навіть і ненамагається знати. А нах..а так може по тихій воді і пролізе, а не пролізло дрянь ти така, не пролізло тобі святотацтво! Ще й доказує, порскає, що воно ся розбере-брехло ти забрехане вже кришка тобі-до Яника в еміграцію і то швидко може встигнеш. Слів немає. Обурює до чого ми дійшли і то на очах у всіх людей посеред дня. А ті в заліщиках чого не повідомили що у них таке прокручується та всі курва такі побожні, до церкви в неділю йдуть, а церкву продають і вони мовчать? А щобито було якби і зараз і через рік ми не дізнались? Вже б повсьому пішло з молотка

 20. pressa says:

  А, як вони всі на останньому Соборі побивалися щоб Наталку анафемувати і від Церкви відлучити за те, що вона неправду пише, наклепи, авторитет Предстоятеля підриває і всієї церкви, а тепер що? Хто підриває і церкву розкрадає? Наклеп? Брехня? То вона не ховається правду матку рубає в очі, а ти Макарій чого від неї по кущам бігаєш та ховаєшся в кабінетах – страх зажирає? Ця з тобою панькатись не буде! Прийде з пресою, розложить на документи і відтертись тобі не вдасця! Їй ти казок розповідати не будеш! Вона всю підноготну знає! Йди з того трону поки ще можеш бо винесуть і не спитають, як звати! Тут поразка, і то чиста і беззаперечна!

  • Хор says:

   Та воно кнур старий до останнього буде відпиратись, а що ж від корита відірватись не може. Кому він треба непотріб клятий! Церквою торгувати легше ніж заробляти онди як ми кожен

 21. фастів says:

  Макарій за життя Мефодія не поминав, як Предстоятеля УАПЦ, а тепер нехай відчує себе в його шкірі, як то? Макарій і за спиною Мефодія без погодження з собором вів переговори про об’єднання з Філаретом, а тепер вже й Мефодія нема і щось не об’єднується. Саме головне немає на кого спирати. Довидьоргувався Малетич прийшов час камінчики повизбирувати і то всі доодного!

 22. свічниця Різдва says:

  Браття і сестри! Той Собор має бути привселюдний і треба щоб були юристи, від держави хтось, священники, братство – і чесно дати кождому слово і проголусувати. Того онтуда, того туда, а тих ще далі. Порядок зробити і з чистого листка все почати. Ніяких судів патріарших- люди самі розсудять! Хватить тих покривань один одного, вони вже возомнили себе Господом Богом то так нє. Я так думаю.

 23. арх. Панкратій says:

  Шановні пані та панове! Припиніть писати і лити бруд на Предстоятеля рідної Церкви і найстарших архієреїв! Достеменно ще не відомо про причетність Блаженнішого Макарія до афери з майном Мстислава!

  • вася says:

   А чого це з майном Мстислава?? Ти шо ох*****? Вони що квартиру свою загнали та то МОНАСТИР!!! достеменно ще не відомо??? Слухай ти с**** анука покажись тако в житті я тобі розкажу і покажу докази так розмалюю що рідна мати не впізнає! Г**** яка, причетність Предстоятеля? Та ми швидше суда з тим шанованим розберемось! Афера Мстислава та якби не твій у***** Макарій то й монастир був досі УАПЦ….Я тебе припиню писати так припиню, що будеш до кінця днів милостиню просити коло того проданого монастиря! Розраховуєте сухими вийти не вийде! Мстислава злити вирішили ніхєра у вас не получиться підете усі і то по одній статті група осіб за попередньою змовою! Ясно панкратій ти й*****!

 24. Січ свята says:

  Наталія Михайлівна, виводьте ту падаль на чисте повітря! Ми їх тут і вигуляєм і спитаємо за подвиги! То хлопці наші на передовій з алюмінєвим хрестиком кожен раз, як в останній, землю боронять, а ця погань бородата такі діла прокручує?!!! Не подивлюсь на вік, що старе і сиве, зустріну-прибью сволоч!

  • Пані Правда says:

   Прийде час і шевчучка разом з отим отцем примруженим на одне око будуть виведені як останні падалі на чисту воду

    • БОГДАН says:

     Та ти так не істери пані дорога – може пришлеш скан на що ти подібна, заздрість до добра тебе не доведе! Ми зрівняєм та й вирішимо що ти варта, а що та шевчучка? Заодно параметри добав, вагу, колір очей – тоді і подивимось, а щодо виведені, як падалі так ти перше спробуй виведи їх- ризикни здоров’ям, а потім і поговоримо про твої подвиги. Як там народна мудрість говорить:Не кажи гоп поки не перескочиш! Чекаємо пані ммс ☺

     • Пані Правда says:

      параметри Пані Правди: ріст -175,вага-60,очі-карі,чорний пояс!

   • мазда 6 says:

    Панкратушка заглохни, бо ми тобі вичетку можемо зробити і злити відразу віск у мене бабка знайома є. Може хоч тоді тебе попустить і прозрієш! Бо поки ти щось не туда гнеш, ні як маєш, що сказати ми вислухаєм -тільки ти не довго бо у нас руки вже чешуться на виховну роботу! Подивимось де в тебе і честь і совість? Пошукаємо тако не спіша! Нє браття?

 25. Іваній says:

  Ото тепер Зайцю буде кінець, під кого не лягав – ніхто не затримався!)) Ще трохи накраде грошенят і до тата в КП з усіма ординами, медалями і нагородами.) Похазяйнув, погосподарював та й хватить того доброго!) Дарма тільки гарну роботу лишив на ттб.) Та хто знав, що то так все повернеться?) Петро ще встиг з усіма і кожним перегризтись, а тепер Слава Ісусу Христу зкінчився банкет-платіть за білет…

 26. ужгородська академія says:

  Ситуація з поминанням – непоминанням правлячого архієрея прояснюється канонами Церкви: якщо дійсно виявлено, що єпископ за свої діяння підлягає виверженню з сану, то клірик може перервати з ним всіляке молитовне спілкування, у тому числі возносити його ім’я за богослужінням. Тому канонічних порушень в діях отця Романа немає.

  • Серпень says:

   Та тут і дурному, як білий день видно, що МОНАСТИР ПРОДАЛИ! ГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЮ ПРОДАЛИ! КОСТЕЛА ВЖЕ НЕМА – ЗАГНАЛИ НАВІТЬ БЕЗ ДАХУ!!!!! то тільки Малетич з Мстиславом і таким ж як вони ще щось не ясно. Кудись їде щось робить та крутить його нечиста бо продати продали але попастись в їх плани не входило! А тепер приїхали от і думають, як би то час потягнути, людей заспокоїти, легенду придумати- все, як у народних депутатів в ВР. Не крав я, це все наклем, докази сфабриковані, адвокат хороший докаже, гроші не брав, це замовлення пропрезиденської банди, а ми за вас люди ми за Україну і Слава Україні-Героям Слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *