“САМЕ ГОЛОВНЕ СПОКІЙ НА ПАРОФІЇ, СПОКІЙ У ЄПАРХІЇ… ААА… СКОО… СПОКІЙ У ЦЕРКВІ…” (повна версія інтерв`ю)

ЕКСКЛЮЗИВ

Бесіда з Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви, керуючим Тернопільською єпархією Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Макарієм

 

У розпорядження нашого сайту потрапив аудіо-запис бесіди молодої журналістки Ірини Назарок із Предстоятелем УАПЦ Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Макарієм. Бажаючи максимально коректно викласти думки та позицію Його Блаженства, редакція нашого сайту пропонує Вашій увазі уривки з дослівного запису даної бесіди. 

Кореспондент: На сайтах надрукована інформація, що 23 червня пройде Архієрейський Собор на якому Ви йдете в відставку. Це правда чи ні?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ (Малетич): Чого? Чого хвилюватися. Тоо… тепер в цей час (сміється) в сучасному світі. От Гузар відійшов сам це… ам… це добре… боо… зараз в сучасному світі… еммм… немає таких людей, щоби відходили від посад, а держиться за посади. (Сміється).

Кореспондент: Оприлюднили лист нібито підписаний Вами. Чи це правда?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Лист… нє… такого листа нема, щоби мною підписаний такого листа немає, а то все догадки… іі… так дальше. Але… але… я не заперечую, що лист такий був мною написаний, бо коли… коли ми… ааа… Церква має свої канони, Церква має свої… свої з апостольських часів свої напрямки… свої… ааа… устави. Але коли… ааа… деколи єпископи виходять із цього, то священники не розуміють, то тоді… ааа… ууааа… з бабою воювати я не збираюся, ні з ким воювати, або самому відійти так шоо. Листа такого ніхто не має, це наша внутрішна справа, але… але… имммии… я не заперечую що лист такий був.

Кореспондент: Хочеться запитати Вас про Тернопіль. Хто зараз є керуючим?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Керуючий… керуючий звільнений, керуючий звільнений, керуючий… тоо… ааа… механічна Предстоятєль дає рішення собору… ааа… попе… ааа… попереднього цього… аа… керуючого виконує обов’язки керуючого Предстоятель я.

Кореспондент:Поки не оберуть вікарія?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Так, так.

Кореспондент: Прозвучала така інформація, що отець Даниїл Тарнавський, він буде вікарним єпископом? Але він же клірик Московського патріархату, і він же жодного дня не служив в Автокефальній нашій церкві! Чи може така людина посідати посаду, яка не знає справ всередині Церкви?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Ну то він.. Він.. прийнятий з двадцять… тошо не служив, то не служив, але прийнятий по своєму проханню. Прийнятий двадцять п’ятого, двадцять п`ятого квітня… ііі… ііііі… чи 25, пробачаюся, травня… ііі… ііііі… єєє… це шо не служив, то не служив, але… ааа…

Кореспондент: Але він гідний кандидат?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Нє, то вирішить собор, вирішили священики.

Кореспондент: Тернопіль, так, вирішив?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Та, а тепер Собор буде вирішувати. Згідний, не згіден.

Кореспондент: Тобто на соборі будуть вирішувати?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Да, да.

Кореспондент: Був керуючим Владика Віктор (Бедь), а зараз ми помітили що сайти Тернопільської Єпархії і Карпатської Єпархії не працюють. Ходять чутки, що він хоче відходити від УАПЦ і створювати «автономію». Як Ви це прокоментуєте?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: ( Сміється ) Ну відки я знаю. Знаєтее… кожда людина… кожда людина… аааа… кожда людина, людину кожду душу не залізеш. Я йому, я йому винен, вже в багатьох Еладській Церкві був і так дальшеее… Іі… ее… він в КеПе просився, та ну, КеПе писав. Я йому дав питання перед тим… аа… коли ми його принімали… ааа… Там їздив, архієреї їздили, там зустрічалися із священиками, бо він сказав, шо 12, 12 парофій має перейти з Російської Церкви, але того ся не стало. Але… але… ааааа… я йому давав питання, питання дав щее… чи далі чи дальше будете тее… заніматисятивсправов, ходити сюда-туда. Він сказав, шо ниє, але в душу нікому не залізеш. Так що я не можу .

Кореспондент:  Якою є причина, що Владика Віктор (Бедь) вже не керуючий Тернопільською Єпархією?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Нуу, керуючому…  керуючому був звільнений… звільнений тому, що по величі по-перше… аааааааа Тернопільська Єпархія є третою по величині. Ну, іі… ііі…  аааа… м. Тернополь не може бути не може бути… ааааа…  очолювати виїзний єпископ. Я… я   йому пропонував залишити… аааа… залишити… ааа…  Ужгород і йти на Тернопільщину. Ааа… тааа…  ааа… ааа… він але доїзним єпископ… ааа… ааа… шоби… еее… доїзним єпископом, аби доїжав єпископ до третьої по величині парофії єпархії — це неможливо, бо як… як у КеПе по області по два, три, а ту, а ту, що, ми… ми… маємо… ааа доїжджати єпископом за 400 км чи за 300. Ну, шо, то смішно?

Кореспондент: Я розумію вас.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ:  Так шоо. Але…

Кореспондент: Є слухи що у Вас з Владикою Віктором (Бедь) особистий конфлікт. Як ви прокоментуєте?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Ну який особистий конфлікт? Особистих конфліктів в мене… яя… ааа… аа… коли першого року мене запиталися… ааа, що я… я рахую досягненням своїм досягненням заа… заа… місцеблюстителя рік за рік, і за еее… я казав першим що прожив рік чи два роки в спокої…  аа саме… саме головне спокій на парофії, спокій у єпархії… ааа… скоо… спокій у Церкві тому, що… що… ааа… на Церкву… наа цей спокій дивиться весь люд….

Кореспондент:  В ЗМІ говорять про Ваш конфлікт з Головою фонду пам`яті пані Наталією Шевчук. Ні вона, ні Ви не коментуєте причини конфлікту. Що Ви можете сказати?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Який…який… може…ее…аа… саам. Мене знаєте от називаєте… ааа… якщо ви знайомі…ааа…аа… із канонами Церкви, де жінка може бути помічником Прєдстоятеля? Ну от імено…шоо…імено шо… не значилося, бо… ааа… Я її не бачив за двадцять років… за двадцять років свого архієрейства я її не бачив. Але десь там працювала якимись, шось тими занималась, допомагала, але це…це не було офіційно і нігде і ніде я не найшов… ууу…ааа… вихідних документах, що вона була призначена була секретарьом чи помічником. Раз не було документів, то які коментарі можуть бути?

Кореспондент:  Є фонд пам`яті нею створений, проводиться робота…

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Фонд? Так, ну… ну фонд створений… аа… це є громадська організація. Нууу… ііі… яка… якщо… якщо фонд створений… ааа… ааа… з благословення Собору чи… аа.. Архієрейського Собору чи Єпархіальний фонд, так як Патріарха Дмитрія, то є настоятель Петро-Павлівської церкви…аа… голова фонду і так дальше. Якщо це громадська організація, яке вона має стосунки, вона пише, вона пише, що вона, що прес-секретаря Тернопільської Єпархії, пресс-служба і пресс-служба Патріархії. Ну, то чужж. Просто чюжж! Вічна брехня. Нуу… Я з брехньою не хочу…ее… не дружу…ааа… не дружив, не дружив і дружити не буду.

Кореспондент: ЇЇ [Наталію Шевчук – ред.]вважають причетною до акції під стінами патріархії, що [нещодавно – ред.] пройшла?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ:Ну…тааа… отож. Ааааааа… амаам… я не…не…нее… я не знаю. Чого чиии. Чи то вона організувала бачили там його, її помічника отця Романа… ааа колишнього… тожее… еее… що був із Владикою Мефодієм. Чи так, а чи не так. Я не бачив. Ну та теж трохи читав, але я чи буду свідчити — вна чи не вна. Як я її не бачив. Так допускають. Даа. І це дуже прикрооо. Щоо…  що в Церкві, в Церкві, до Церкви приходять такі люди… іі…ее… хоча аа… хоч в сані єпископа… хоч в сані священника… ііі…чии мирянин, чии мирянка, а потом… заа… шось їх не влаштовує і… ее… ааа… оце виробляють. Знаєте мені сі подобало, я написав листа, я не заперечую. Але, але Святі… ааа…еее… я читаю життя Святих отців, і в свій час це… аа… це аааа… так робив… ее…а а… мня зробив Святитель Григорій Богослов. Так зробив Іван Златоустий, ну, розумієте, ну щоби… щоби… ааа… хтось воює, хтось хоче, бажає воювати… аааа… щоби не братии на себе гріх, то краще відійти ніж воювати.

Кореспондент: Архієпископ Мстислав – яка його доля? Він зараз настоятель храму?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Так… так… так. Господь… Господь усім казав… ааа… казав… аа… аа… грішників приймав, блудницю прийняв і коли камінням хотіли побивати жінку за прелюболюбодіяння, в Єрусалимському храмі, Він каже: хто без гріха — кидайте перший камінь. І всі сі повтікали.

Бог дає всьому покаяння, і єпископові, всім покаяння, чи мирянину. От, наприклад, мене обвинувачують і дехто пишуть, що… що не потрібно це… амамааа… Собор запропонував, Собор проголосував… ііі… ііі… еее… Це соборноправеее, соборне рішення. Але, але, але ось на зараз… зараз люба людина єпископ не подоба, не потрібно було йому то робити. Просто не потрібно. Але… але може якщо був він дальше продовжав… ааа… із ааа… помічницею… аааа… зв’язки, то може було того сюжету і не було. (Сміється ). Сюжету того не було. Але… але… не подоба не подоба… ааа… єпископу — це не… не… недопустимо, але кожда… ааа… кожда людина має право. Він єпископ, і священик на покаяння, і якщо людину, людина, проста людина согрішила священик… аааа… прощає дає покуту, людина несе покуту, він її не відправляє з церкви, так чи ні? Відправляє… це вна ходить до Церкви, має покуту, несе покуту… ііі… ходить до Церкви і несе покаяння.

Так шо… Але… але знаєте тут це… ааа… еее… більше… ааа… політики ніж… ааа… осуду… ааа… ніж… аааа… ааааа… ааа… може і від нього не буду скривати єпископа на рівні покаяння. Якби був пішов в монастир,  що було призначено, то… емм… того всього не було б, не було би тих сюжетів, але він того не зробив, но… ііі… біда знаєте… всьо…  усно… вперається в… ууу… велику гордість. А це гріх страшенний, чи то єпископ, чи священик, чи мирянин, бо Господь каже гордимсяпротивисця – смиренно, то є благодать.

Кореспондент: Все впирається в конфлікт з пані Наталією Шевчук. Чому ви не дійдете згоди?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Яку Ви розумієте коли… коли… ааа… ааа… із компромісною людиною можна доходити згоди… ааа… неее… з компромісною людиною яка хочете… хоче… аааа… не бажає компромісу, а бажає тілько чогось щоби… ааа… кимись керувати, так як… як… не знаю… яя…  як було з молодими єпископами, тому цього всього не було, я і не бачив, а було з молодими єпископами, то я… я це не можу допустити, і не допущу, доки я. Та й при том, та й при том, яке може бути, ну представте собі, ще повторюю сі: яка може бути перший заступник Предстоятеля? Сміх та й сміх. Сміх і позор!

Кореспондент: Вона працювала з Предстоятелем 15 років?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: То його справа. Ііі… біля мене, біля мене… я… еее… не критикую… аааа… жінок… ее… жінок ми… аае… гарне, чарівне сотворіння… ааа… Них, я, їх Бог, їм дав жінок-мироносиць цим… шо вони люблять Христа, і люблять Церкву, але… але… є свої канони в Церкві… ііі… еее… я традиції свої канони, знаєте… ааа… двадцять років у мене в єпархії не працює ніодна жінка, неодна, тому, щоби не було різних… різних розмов і так дальше.

Кореспондент: Чому закрита Андріївська Церква? Правда, що після реставрації її передадуть УПЦ КП?

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України МАКАРІЙ: Перше не знаю чи я буду ще…. В Києві чи буду у Львові … (Сміється). Якщо буду в Києві, то, надіюся, що будемо ся зустрічати, і будемо разом молити! (Сміється). Ну та є, знаєте, свої тоже… тоже, бо я людина відкрита, я деколи кажу і можу сказати, знаєте, не критикувати, бо хтось іде на амон і критикує людей, тих людей переважно люблять, то священики, шо люди приходять до Церкви, бо тих, що не приходять в Церкві, то нема і  кого критикувати. Я… ааа… аа… деколи щоби… іііі… еее… ааа… якесь людям… ааа… примір або зауваження зробити, — починаю з себе. Оооо і мене забагато можна з самого… ееее… критикування — це покаяння… Це покаяння…. Самопокаяння…. Самокритикування… Самопокаяння… (Сміється) Так шо всього доброго! Буду в Києві, заїжджайте — маєте мій телефон, то дуже прошу. Дякую. Всього доброго!

Бесідувала Ірина Назарок

Аудіо-запис можна прослухати

на сайті Патріархії УАПЦ

 

70 thoughts on ““САМЕ ГОЛОВНЕ СПОКІЙ НА ПАРОФІЇ, СПОКІЙ У ЄПАРХІЇ… ААА… СКОО… СПОКІЙ У ЦЕРКВІ…” (повна версія інтерв`ю)

 1. СЕРГІЙ ТЕРЕБОВЛЯ says:

  Ну вже тепер твій спокій закінчився, Блаженніший Владико! Сам пойняв, що сказав? Я, почав читати і не розумію то над ним так позбиткувались чи Він справді гонить не по дєтскі?

 2. Анонім says:

  Он скільки Владика про Мстислава наговорив, покаяння….. спокута…. нині він є натоятелем храму, а скоро взагалі у Тернопіль сунеться, по старим місцям, це ж очевидно як білий день, що Мстислава просувати наступним буде, а той тільки і вприприжку побіжить до Різдва

 3. петр сивий says:

  Та ми ще від тих рішень Архієрейського Собору і зборів не відійшли, а тут таке шоу опублікували!!! Респект журналісту!!!

 4. п. ЮЛІЯ І. В. says:

  А то як Андріївська закрита!!! А вони, що там собі думають? Як то допустили??? Я нічого не розумію… що значить він не знає де ще буде ?,? Смішний!!! Владико Ви були тверезий, як то казали??????

 5. Вірний says:

  ПОСМІЯЛИСЬ З ЦЕРКВИ І ЗАДОВОЛЕНІ?! ХТО ВАМ ДАВ ТАКЕ ПРАВО ПУБЛІЧНО ЗНУЩАТИСЯ З ЦЕРКВИ?! ВИСМІЯЛИ НЕВИННОГО ЧОЛОВІКА, БАТЬКА І ДІДА!! ПЕРЕДАСТЕ В ПЕКЛІ ПРИВІТ ВСІМ НЕДОСТОЙНИМ!!!!!!!

 6. отець Руслан says:

  Що значить вона не робила в Церкві, а хто робив? ТА ВАС ЩЕ БЛИЗЬКО В КИЄВІ НЕ БУЛО ЯК МИХАЙЛІВНА ТАМ ВЖЕ ВСЬО ТРИМАЛА МЕРТВО В РУКАХ!!!! Якби не вона то сиділи би Ви зараз на вулиці, на збитих ящиках. Совість треба трохи мати. Я коли не приїжджав Вона вже зустрічала, годувала і сутками крутилась… ще нічого не було напочатках ні патріархії ні служити не дозволяли в Андріївській, жили в готелях, їли в столовій біля УНІАНУ – в каретній кімарили з дороги поки все відкриється…. та Владика на той Київ життя поклав!!! А хто їздив за його дорученнями за все домовлявся??? Духовна людина і так нагло брехати, гріх берете Владика на душу – схаменіться!!! Я з Вас навіть не сподівався!!!

 7. олег солод says:

  Знаєте я критикував Владику але того не може бути що написали. Та не міг дати таке інтерв’ю МАКАРІЙ!!! Та шо Ви! Хто за тим стоїть – сором вам. Коли правда то одне, а коли така підстава то вже я не підтримую!

 8. БОГДАН says:

  Ви щось розумієте? Що відбувається? Хто то всьо виставив на посміховисько!!! Та то якись Господи прости розумововідсталий таке б не наговорив… а де то можна послухати чи як? Я віри не йму! Де ви то взяли?

 9. Тарас Тарасович says:

  Прочитати це на тверезу голову – вибух мозку! У житті це якось простіше чується. Я особисто знаю, що є високоосвічені архієреї в нашій церкві, є, навіть, богослови, на яких можна рівнятись і залюбки слухати на проповідях! Вибачте, якщо ображу, але така мовна компетенція, це не належний рівень для Предстоятеля, скільки років би йому не було!

 10. ІВАН D says:

  Що Ви там віри не ймете – воно так говорить!!! Тоже робите кіно. Та Мала за ту тупість його вже два роки пише! Знайшли богослова – може хоч тепер збоку побачить на що він виглядає в очах людей і вірних!!! Я тільки не знаю, як його розвели на це інтерв’ю????????

 11. Ілона says:

  По-людськи шкода Макарія, бо Він старається і тільки звикає до покладеного на нього тяжкого обов’язку предстотеля церкви. Могли б і не публікувати.

 12. ГАЛЯ ВОЛОШИНА says:

  20 років у нього в єпархії ніодна жінка не працює – чим ти тішишся, то що ти хочеш сказати, що там де в єпархіях роблять жінки то там одне б****??? Зовсім вже здурів! Я майже 30 років в Церкві все що можу роблю і помагаю і прибираюто це що я кур….а??? Які можуть бути розмови??? То, як Архієрей МСТИСЛАВ крутив бабів на голові то це не бл****, а жінка, що працює в Церкві то нє в тебе бо аби не було розмов….

 13. Борис Сквира says:

  Що він курить? Таке добре видно. Бо по мозгам дало серйозно! Ото тепер люд матиме над чим животи рвати! Прославив УАПЦ – куди тому Мстиславу братись! Я бачу Ви там один одного варті – яке їхало таке здибало!!!

 14. Сашко СОВА says:

  Нєєє ну бачили таке – Тернопіль третя по величині єпархія і 400 км Бедь доїжджати не може!!! А ти чим думав коли його призначав на то місце??? Що він буде долітати??? Я вже хочу того юмориста побачити в живу. Він дійсно такий дурний чи прикидається?

 15. Марійка Бучач says:

  А Ви що там отці ні з пари з вуст! Вступилися би за свого ПРЕДСТОЯТЕЛЯ! Похваліть ЙОГО! Привстидайте нас! СТИДОБИЩЕ НА ВЕСЬ СВІТ! Як тільки він ту семінарію закінчив?…

  • ХОХОЛ says:

   А Владика Макарій не закінчив Московську Духовну Семінарію в Загорску – хто Вам сказав, що він має диплом? Ви попросіть нехай, як буде їхати в Тернопіль візьме з собою то всією громадою оцінки подивимось! Запевняю Вас, зразу або заслабне, як БЕДЬ або скаже, що забув чи втратив…. НЕМАЄ ДИПЛОМА НЕМА

 16. о. Феофан says:

  Лист був… але не було… ну я не заперечую, що був…. проте то внутрішні справи… але був?
  Враження склалось, що людина недокінця вивчила якийсь вірш в школі, який вчителька задала на пам’ять здати. Стоїть він значить на стільчику і мнеться в сумнівах, чи був той лист чи ні… Бути чи не бути… Театр одного актора в дії!

 17. галюся says:

  Я дочитала до середини і збилась…. він слабий? До чого тут Гузар, царство йому небесне, сам відійшов, а що мали помогти? що означає в сучасному світі ніхто не відказується від влади? Боже, а як воно в тому Києві в кабінетах державних спілкується? Перекладають його чи що? Я мамі прочитала ті думки святі та мама пішла собі капати карвалолу…..

 18. MukutaKruch says:

  Вибачте,але не дуже зрозумів слова Владики.. Тобто 20-ть років у Владики , в епархії не працює ні одна жінка і взагалі є канони і не хоче щоб були якісь розмови з цього приводу, тобто осуд чи плітки. Шанує Боже створіння але усі проблеми судячи з його логіки йдуть від цих створінь… Прослідковується якась неприємна тенденція до жінофобії.Цікаво, чому тоді скандали та неприємні історіі зі священнослужителями його не бентежать ? Геї священники та священики які заглядають у чарку , це на думку Владики по канонами , тобто все не біда, головне щоб не жінка?! Я не стурбований логопедичними проблемами з нелогічним розташуванням слів у реченні але мені дико від бездіяльності і абсурду. Де та справедливість та поміркованість яка повинна бути у керівника, лідера та людини що має бути прикладом ? Соромно звісно за таке інтерв’ю , за неохайну та непродуману думку але це не найгірше, найгірше те,що висновків Владика та деякі зкомпроментовані священнослужителі нічого не роблять, прикриваючись Господом, вони ховаються від людей і відповідальності за свої вчинки

 19. Олексій Петрович says:

  Моя дочка робить біля озера в Хуторі є такий ресторан – розказувала ще й мала знято на телефон, як той Владика з отцями там гостилися. То і мебель розстрощили і двері знесли і билися -відшкодовували закладу 52000 гривень. погуляли – на славу! Була вся та сама компанія, що і в СІТІ!!! Ще й такі п’яні посідали в машини свої і поїхали. Їх поліцаї не вчеплять бо то всьо СВЯТЕ!!!! А якби десь людину збив чи влетів то би вже роздули! Добре, що тохи їх ставлять на місце – другим буде наука! Може трохи згадають хто вони і що мають в Церкві робити!!!! Най їм Бог простить, а ми прощаєм бо такі самі грішні як і вони! Але болить дуже болить!!!

 20. олена Зел. says:

  Тих Владик треба трошки на Землю грішну спускати бо так зазвиздились, що думають що вже Боги! Трохи дорогі Владики скромніше треба бути! Тихіше себе поводити! А у Макарія що немає якогось секретаря, що він сам себе виставляє пустоголовим??? Як таке можна було казати? От він сам би цей текст прочитав і що би подумав про людину яке то казала??? Ну, а як без освіти він керує тими церквами? Та це якесь наказання , а не предстоятель!!!! Одні у нього зовсіма конфлікти і ні з ким немає…. мені подружка з Київського Патріарзату тут у нас в селі вона ходить до тої Церкви дзвонить: каже ото у Вас там і Патріарх! Є що послухати і дітям розказати!!! Він би хоч диктант за 4 клас написав? Без помилок? Треба би було посадити його і мого малого і подивились би хто грамотніший – може пише ліпше аніж говоритт!!!! Слів нема!!!

 21. Настя says:

  Я ще до нині відійти не можу! Люди кажуть, що то він міг дати таке інтерв’ю бо кажуть що так і справді говорить. А то, що так Бог скарав ту нашу Церкву – перше Мстислав прославив ( що він п’є ми знали, і матами тах обслугу і попів крив, що ми аж настоятелю робили зауваження, та й то шо він курить ні для кого не секрет, баби то не ма дивоти у нього на кухні – що то він молодий бичок хіба то втримаєш рясою???? ) а тепер Макарій……ще нам того бракувало!!!!!!!!!!!!

  • сусіда says:

   Ну а що не памятає який він добре теплий був у Простака отця на Святі – ледве лика в’язало то отець не мав де очі від людей сховати…

 22. Курдінович І В. says:

  Бедя треба просити йти на Тернопіль, нехай би зразу і на Предстоятеля просувався він має розум! Приїхав, зо всіма тихо спокійно… то туди тих сюди і всьо – люди довольні і попи теж. З Михайлівною спільну мову знайшов. Почав з державою налагоджувати стосунки і то все за пару місяців…. Він грамотний чоловік – і з Церквою би справився! Не стидно було б за нього! Люди треба підтримати Владику Віктора! Як кажете?

  • Степан Степан says:

   Заєць то ти пишеш? Дуже спасаєш свою ….. та вже так не старайся. . Двом смертям не бувати а одної не минувати! Молися хлопче бо ти вже собі добре заробив. Не буде тут і ноги бедьової, а як дуже він тобі вподобав то рейсові автобуси ще їздять на Ужгород складай валізи і щасливої дороги може тебе там прийме в батьківські обійми!

   • Тетяна says:

    Щиро і відверто раджу о.Петру Зайцю негайно звернутися з повідомленням про злочин до правоохоронних органів щодо погроз, в т. ч. і вбивством, якщо я правильно розумію значення слова “смерть”, а воно, як на мене, однозначне. Скрін з дописами на цьому сайті варто зробити, оскільки за дивним збігом обставин, дописи з погрозами модератором сайту не блокуються. Такий “рівень” погроз не від великого розуму. Та й шукати його не варто у “кліриків”, які ще з 90-х постійно “освячуються” по СІТІ та Стожарах. Все від їх брехні, і від нашого страху перед правдою. Але вже не 90-ті, дружбани в погонах самі не зають, що їх завтра чекає. Не буде більше, хлопці, “мициків” і “пициків” у храмах. Або ж храми будуть пусті (без пастви). Для тих, хто дозволяє досі працювати цьому сайту ( а це і чинне керівництво УАПЦ), через який здійснюється тиск на мозок і душі людей, хочеться нагадати, що після закінчення цієї брудної “гри”, всі фігури ( і пішаків, і королів) буде поскладано до однієї коробки. Хто буде складати ви самі знаєте, але вперто в це не вірите. А якщо не вірите, залиште працю у церкві, ідіть відкрито торгувати ( чи то б/к автами, чи то підрясниками), а в духовному і моральному напрямку вертайтеся до першої “кляси”. Чи вас туди візьмуть і чи буде з того толк, не гарантовано.

    • Людмила Василівна says:

     Для тих, хто дозволяє досі працювати цьому сайту ( а це і чинне керівництво УАПЦ), через який здійснюється тиск на мозок і душі людей, хочеться нагадати, що після закінчення цієї брудної “гри”, всі фігури ( і пішаків, і королів) буде поскладано до однієї коробки.
     Пані Тетяно, я перепрошую у Вас дуже, а на який сайт писати? Підскажіть будь-ласка, навіщо Ви людей ображаєте? Ви маєте думку і ваш коментар опублікували, я теж маю свою думку – то навіщо Ви так про людей ( пішаки ) то що Ви шановна пропонуєте мовчати? Я наприклад Вас підтримую, добре і гарно написали – то на вашу думку треба закрити цей ресурс щоб ми замовкли і далі Владики робили, що хотіли, а мовчки будемо за тим спостерігати? Вибачте я людина поосто можливо Вам не добре зрозуміла. Я хочу щоб мої діти йшли до Церкви де будуть порядні отці і добрий Владика!

    • Сергій НАКУ says:

     Вже так Владико Віктор дорогий не посилайте людей торгувати, досить, що Ви вже у нас перший по продажам дипломів однієї дуже відомої і поважної Академії!
     У Вас там скільки своїх приходів АЖ один от і думайте про свою паству, а за Тернопіль заспокойтесь! Ще одна ВАНГА знайшлась вибачте ТЕТЯНА, а чого не АНЖЕЛА – сексуальніше звучить, Вам так не здається Владико Вікторе?!

 23. Сокіл says:

  Ну тепер вже куцому точно прийде п…..ц, як Мицик зайде в Різдва то вже той Петрик у нього буде холодний… ото повернулось він і не сподівався! Мицик його попом зробив, хрести для нього випросив на хлібне місце посадив бо договорився з Віктором, а це гім..о так йому віддячило!!! Вартий був опіки Владикіної! Піде співаючи до тата в кп.. наслужився вже пацан….

 24. Іннусик says:

  Та ті імпо…ти Господи прости на похороні за Наталею ходили, як курчата. Без неї не знали ні де що стоїть ні куди йти ні що казати. Так їй нервів витріпали в той похорон що у неї голова побіліла. За сраним і за всцаним дзвонили до неї. Думаєте що то би так пройшло якби вона не проплатила – копійки Владики на квітку не потратили однієї копійки. Чому ви дивуєтесь? Розікрали все до ниточки та й тепер крутять мозок яка вона не таке і де її не було. Дивися пам’ ять як йому відшибло! Десь там була але папір ненаходив то ти певно першим ділом той папір сам і знищив знав що вона тобі не попустить. Добре, що вона їх на чисту воду виводить – ще чекайте і пам’ять вернеться та пізно буде! Шакали, а не Владики!

 25. Мирослав Н. says:

  Зеленському треба переслати – нехай би зняли фільм. Успіх гарантований! Як він за того свого піда×××ка юлив-гідний не гідний, був не був, з 20 квітня вибачаюсь з 20 травня – ти що бл…ь дибіл? Тебе українською мовою спитали де ти то взяв яке жодного дня не було в нашій церкві? І відразу в єпископи? Ще й в тернопіль? Тому Макарію треба пройти медичний огляд на спроможність і адекватність керувати людьми! У Вас там є клініки якісь щоб надійно обслідували його?! Бажано в присутності преси бо ще підробить довідку про стан здоров’я! Та філарету вже за 80 такого не виганяє, а це срочно тоеба класти в феофанію. Я посприяти можу!

 26. LYBCHUK says:

  трохи читав…. він ще й читати вміє, але не багато, бо для повних текстів потрібно знати весь алфавіт, а Владика вивчив мабуть не перші три рядки… досягнення в нього були – мабуть на параолімпійських іграх… сміється – сміх без причини – ознака …

 27. Світлана Возняк says:

  Ясно тепер чого Романа з Церкви прибрали! Макарій, Бедьовими руками свою справу зробив. Ну-ну. Хто понизився той возвиситься. Прийде ще КОЗА до ВОЗА….

 28. Українець says:

  Владико Макарію, що ви городите з компромісною людиною можна, а не з компромісною ні! Ви з тою Шевчучкою говорили? Зустрічались? Та сіли би по сто грам раз раз і один одному би все виказали, дійшли згоди і вперед! Що з нею не поділили? Добре вона Вас видно допекла, що крутите, як вуж на сковорідці! То Ви Предстоятель згоди з бабою дійти не можете? А що Ви тоді взагалі можете? Воювати не буде то не воюй але зроби так щоб її чути не було! Вона не Церкву вси…є , а Вас, бо Ви безграмотна і безтолкова людина! Це не чоловіча поведінка – або включайте задню -повинну голову попелом не посипають або йдіть далі на таран в любому випадку ВАМ кришка!Вибачте за прямоту.

 29. ЮРА ДЗІДЗЬО says:

  😂😂 12 ПАРОФІЙ обіцяв перевести😁😁😂 ржач. Куди обіцяв? З рос церкви? І то ти взяв єпископом? Давай я тобі, пообіцяю – візьми мене! Виставив того Віктора колобком якимось. Був там йде туди, а йому в душу не залізу ти йомуще в штани залізь@@@ але але але того сі не стало!!! Чуж чуж та й сміх. Сміється той хто сміється останній! Кадр

 30. Мар`яна says:

  Я з Києва. Робила три останні роки в Андріївській – свічницею. Можу хоть де засвідчити, що Наталья Михайлівна була до останнього подиху біля Блаженноспочилого Владики Мефодія і все все, що тільки робилось в патріархії чи Церкві ми узгоджували з нею, а вона вже звітувала Предстоятелю. Не чесно Владико Макарій так говорити про Михайлівну. Ви самі у неї все розпитували, як тут у нас заведено було і просили її лишитись працювати з Вами, а вона Вам відмовила! Це всі знають люди і працівники музею, як вона відносилась до своїх обов’язків і з нами на рівних ніякої роботи не цуралась. І Ви Владико, добре знаєте чого я, пішла з роботи! Якщо буде потрібно я, засвідчу перед всіма людьми і покладу руку на Святе Євангіліє правду скажу, як було!

 31. vasuluna uta says:

  Владика сам ті канони знає? Що то з ним сталось? Як так на жінок казати? Ви знаєте люди склалось таке враження, шо він говорить, як під автоматом. Сам собі заперечує. Написав того листа, з якою метою, що там було скажи – лист був, мною підписаний, йшлося про те і те , краще оприлюдни! Раз написав, що то гратися в ту агентуру в тилу? Щодо за якесь хлопятство? Тут тобі партизанщина чи що? Войнушки вони гуляють! Дитячий садок – аж гидко! Старший, сивий чоловік, Владика, а таке говорить ще й журналісту! То ж має бути якась відповідальність за наслідки в кінці кінці?

 32. УАПЦ says:

  Панове, треба то всьо прояснити! Нехай би приїхав Предстоятель ті Владики, ту жіночку закликати і обговорити то все на людях. Хто правий того і підтримаєм. Вибирем собі перше Владику достойного, а пізніше нехай вже всі вони вирішують долю Предстоятеля. Церква була до них і буде після них та так гучно сварки влаштовувати теж не діло! Ми таки маємо чим гордитись будучи в УАПЦ , а це все тимчасові негаразди. Все пройде і все буде добре!

  • Тетяна says:

   Гарна настанова прозвучала від Владики Германа: не буде церкви без порядку в церкві. Формальний порядок в адмініструванні церкви ( як і в інших суспільних інституціях) міститься в установчому акті. Щоб все прояснити, треба керуватись Статутом УАПЦ, тільки чинним, а не тим, який “потрібний”. В Статуті треба прочитати, що там написано і чи взагалі написано “про жіночок”. Наскільки мені відомо, таких гендерних “викрутасів” текст Статуту не містить. Водночас треба проаналізувати згідно того ж Статуту і зробити висновок щодо відповідності Статуту рішення Собору щодо звільнення владики Віктора , тому що колотнеча і “безвластіє” почалось саме з цього рішення. Збори, на мою думку, мають все таки відбутись за присутності представників вірян – знову ж це відповідає Статуту і є засвідченням соборноправності церкви хоча б в межах Тернопільської єпархії. А от рішення щодо обрання кандидатури на владику нехай приймають ті, хто на це уповноважений у відповідності до свого сумління і пам”ятаючи, що над ними стоїть Бог, а за ними стоять парафії ( а можуть і не стояти). Такі рішення не повинні прийматись на відкритих “боях” з “жіночкою” або “жіночками”, якби вони не провокували такі “бої”. Такі рішення є важкими, тому мають бути послідовними ( а не виглядати, що на ці рішення впливають написи на парканах, сайтах і тупі погрози) і прийматись мужами з великим серцем ( а не особами з певною статевою ознакою) , тоді і “жіночки” будуть їх поважати, і Київ нікуди не подінеться. Крім того, прийняте рішення має бути оприлюднене через офіційні джерела інформації, які, нажаль, на даний час відсутні в Тернопільській єпархії УАПЦ.

   • ДЕКАНИ ТЄ says:

    Ваше Преосвященство! Дорогий Владико ВІКТОР ( БЕДЬ ) раді Вашій присутності на парканному сайті який вдало промиває людям міски! Раді, що Ви вже одужали по нашим молитвам і Вам тепер краще! Не знали, що Ваш псевдонім ТЕТЯНА, для своїх і дуже наближених! Як завжди пишете дуже мудрі і юридично правильні речі, підтримуємо Вас в передвиборчій гонці за крісло нового Керуючого Тернопільською Єпархією! Сподіваємось, що спільнота дослухається ваших батьківських чи то материнських порад і знову собі обери у відповідності до Статуту УАПЦ гідного не тільки Керуючого ТЄ, а й самого Предстоятеля УАПЦ тобто Вас, преосвященнійший Владико Вікторе!

    • Чернівці says:

     Гарна настанова прозвучала від Владики Германа: не буде церкви без порядку в церкві. Спаси Господи п.Тетяна за влучно підкреслений месич! Звичайно Вас, як і всіх турбує майбутнє нашої Церкви особливо Ваше місце в ній! Будемо молитися спільно щоб ваші юридичні знання та наш церковний досвіт принесли реальну користь у розбудові Святої Автокефальної Церкви! Не будьмо байдужі ні жіночки, ні чоловіки, ні особи без визначеної статі!

     • Сава Т. says:

      звільнення владики Віктора , тому що колотнеча і “безвластіє” почалось саме з цього рішення.
      От де собака зарита – добре, що коли тебе ставили на Тернопіль, все відбувалось в рамках чинного СТАТУТУ УАПЦ і жодного ” безвластіє ” не відбувалось! Ти моя радість, а що це ми так занервували? Владико, та вже так не паліться, ясно, що УАПЦ це не Ваш рівень але вже потерпіть таких дибілів, зборище ідіотів на чолі з Макарієм. Ви у нас звикли до більш освідченої та вишуканої публіки але ми за Вами не ходили самі ж до нас попросились правда після того, як Вас виставили за поріг МП і КП. Смиряйтесь Владико, а за свого Зайку не переживайте – збережемо, як рідного будете ще мати чим покористуватись 😉

   • волошин says:

    Слухай ти, особа з певною статевою ознакою, не рви собі одне місце вже так публічно! Ми все зрозуміли, що ти у нас заслаб зразу, як пролетів з Тернопільською кафедрою. Путч не вдався під проводом твоїх фавориток Якубишина і Куцого. Будеш казки розповідати, як справи здаватимеш новому керуючому! Не плач так гірко, маєш Ужгород з тебе ще 12 парОфій переведених з російської церкви! Не підведи Віктор Васильович!

 33. Скарга says:

  Добре вам жиэться Владико Макарій, певно прийшов час Вам гарно подякувати і провести на спокій. Мені дуже не зручно за львівських ксьонзів, що вони мовчать таке бачачи. Терпіння воно теж не безмежне, і того як Вам так сильно весело йшли би Ви з Богом десь в монастир і молилися! Думаю викажу загальну думку, що шкодувати за Вами ніхто не буде. А хто би не очолив нашу церкву після вас вже гірше не буде бо далі вже просто гірше немає куди. Ви мабуть тому і від людей ховаєтесь, що боїтеся правду почути у вічі! То зрозуміло що духовенство і владики від вас залежні тому і не перечать але ми люди Вам нічого не винні, а тому, чк дуже Вас шанують на Львівщині яку я люблю всім серцем своїм – йдіть туди і служіть. Будьте там де люди Вас люблять, шанують і хочуть! Вибачте, якщо образив Вас та так воно виходить з огляду на події останніх часів! Ще раз вибачайте!

 34. О.ВЯЧЕСЛАВ says:

  Вельмишановні у Христі браття і сестри, дорогі отці! Предстоятель УАПЦ обраний більшостю голосів на Всеукраїнському Соборі від 2015 року Божого, а тому у відповідності до статуту нашої Церкви може бути переобраний не раніше ніж за три роки з дня інтронізації. Прошу Вас зберігати спокій, згадати хто ми є, бути виваженими і проявити шану і християнську любов до Блаженнішого Митрополита МАКАРІЯ! У нас є Архієрейський Собор є Патріарша рада в скорому часі питання по Тернополю буде вирішено і дослухаються думки кожного з нас! Ми на кожному богослужінні поминаємо Владику Макарія, а тому давайте будемо смиренними і терпеливими – спільно допоможемо направити рух нашого величного Корабля на течію ПРАВДИ, НАДІЇ, ВІРИ і ЛЮБОВІ! Слава Ісусу Христу! В молитві з Вами, о.Вячеслав

 35. Генадій Голинський says:

  Владико Макарій, може маєте там якихось студентів, що вміють писати і користуватись інтернетом попросіть написати нам відповідь на одне питання : ” ВИ НОРМАЛЬНИЙ? ” – дякую.

 36. ЗОРЯНА Б. says:

  Я, так дивлюсь у Вас там добре місце та кафедра! Бо хлопці так хочуть працювати мало не б’ються! І той за Церкву дбає і той і всі! Владики у Вас теж дуже зайняті – мають по одному приходу і на папері ще з десяток, а дома сім’ї, діти то все треба годувати… і як вони тільки час знаходять ще молитись – напевно вночі. Все в трудах, все в трудах і мало їм ще просять дайте нам ту важку ношу ми і Тернопіль піднімем, хоч важко але ми ж служителі Божі будемо старатись доїжджати хоч 300 хоч 600 км бо мрієм не змарнувати свого земного життя!!! Все для людей все на рідну нашу неньку Україну!

 37. RAVA says:

  Я, сам прихожанин Московського Патріархату. Захищати нікого не буду, прикро, що нечистоплотні, бездуховні, безграмотні люди є взагалі в Церкві. В любій Церкві таким людям не місце! У нас випадок з о.Даниілом обговорюється і не стихає. Не знаю, як Ви з’ясували всі обставини і виявили безапеляційно те, що було тайнообразующє у нас, але потиснув би Вам руку, хто там цим займався, бо допускати таких до служби Божої не можна. Дуже прикро, що моя дитина могла б попасти під вплив такого, як Архімандрит Даниіл. Самі приводим дітей в Церкву, сподіваємось вберегти від мирських спокус, а втратити можемо прямо дитину в самому Храмі! І як з цим жити? Я от з жінкою говорив – з одного боку треба мати повагу до духовенства і Владик, а з другого боку – якби він тільки мені сина зіпсував, я вам чесно говорю – порізав би на куски і не задумався! Якщо попускати таким скотам – то лишимось взагалі без Церкви, як такої….

  • Ярослав says:

   Про кожного з нас можна сказати що завгодно. А де докази?!Кажуть що гей!А хто каже???Скажи ще що він алкаш.Де докази???Він був постійно замкнутий в собі.Хто його знав це підтвердить.Не можна робити висновки з писанини!

 38. Петро Бабійчук says:

  Владика Мстислав напився до чортиків і розповідав, як його образили на останньому Архієрейському Соборі… дали протокол підписати, а там він не Архієпископ написаний, а настоятель Собору! От горе у людини! Казав немає рішення такого, що мене зняли з керуючого Хмельницькою Єпархією і призначили МАКАРІЯ! Образили людину до глубини душі! В когось є той протокол? Чи там такий самий текст, як і в інтерв’ю? Бо Владика Макарій сказав РІСУ, що він тепер керуючий і Хмельницькою і Тернопільською Єпархіями! У нас взагалі РІСУ про УАПЦ знає більше ніж саме УАПЦ – дожились… зате, який квест хто перший добуде і опублікує правдиву інформацію про останні події в канцелярії Предсьоятеля УАПЦ!

 39. руся says:

  Нечестивi язики лише можуть лити такий бруд на Предстоятеля та й на Церкву загалом…..наскiльки демон хвостом працюэ, що закрутив всiма цього фейхового сайту….а ця ваша стерво- наталка, забула з якого села походить I як вона там говорила, а может в неi склероз – то я ще i нагадаю про лавру , як “воно”тусувалось по монахах!!!, а тепер смiэ ще в церковнi справи cунутись…..а де ж воно було на РЕВОЛЮЦII ГIДНОСТi…..чому з Вл Мефодiэм не було видно I чути- а наш ПРЕДСТОЯТЕЛЬ МАКАРiЙ кожного дня служив I посьогоднi помагаэ всiм в АТО! ТОМУ такi як ви- наталко i та молода ваша журналiстка iрина, не мають нiякого права литр бруд на НАШОГО ПРЕДСТОЯТЕЛЯ!!! Щоб ви не робили, а за Вл Макарiэм тисячi людей, якi знають Його доброту, щирiсть I любовь до Бога! ….а вам всiм злобним непрехильникам раджу обрати собI ПАТРИАРХА У СПiДНИЦi – НАТАЛiю ШЕВЧУК, ВОНО ДОСВiд маэ!?

 40. руся says:

  Ви думаэте ПРЕДСТОЯТЕЛЬ беззахисний, бо в суд подавали не буде,З АВТОМАТОМ В РУКАХ ПО БАРАХ, ЯК ПОПЕРЕДНИК , НЕ БУДЕ БiГАТИ (ОЙ А СТЕРВО -НАТАЛКА, ЧОМУСЬ НЕ ПИСАЛА СТАТТi i журналiстiв не кликала на допомогу) , на СБУ нiколи не працював, як то прийнято….але за ним МИ ПРОСТi ЛЮДИ i БОГ!

  • СВІДОК says:

   Отець Руслан, дорогий Ви наш! Знаю, що серце Вас болить за Блаженнішого та не рвіть собі жили, об’єктивно ж бачите, що не тягне чоловік тієї ваги, яка на нього звалилась! Можливо Владика хотів би і дуже старається добре і з неабиякою користю виконувати свій послух, та не по його голові предстоятельський клобок. Справа не в Михайлівній, вона свої гроші теж варта, але ж не можна зневажати пам’ять своїх попередників. Макарій сам визнає, що він не Мефодій і твердого характеру не має до керування Церквою але, але 15 років Мефодій керував і за 5 днів до смерті вже прооперований приїхав до патріархії хоча міг зіслатись, що лежить в реанімації, але приїхав, бо мав обов’язок Предстоятельський перед усіма нами! Ця людина заслуговує вже тільки цим на повагу, він мав бездоганний авторитет – до нього так собі ніхто не міг пискувати, як то дозволяють до Макарія, Андріївська функціонувала – добре, зле але робота робилася, патріархія діяла – тепер там ніколи і нікого немає і це правда тільки коли має приїхати Макарій – появляються ті підлабузники, домовий храм святого Димитрія Солунського перетворився на смітник зі зрушеним престолом під шаром дворічного пилу. Ваша свята правда – Макарій справжній патріот! Згідний! Але він тепер не може собі дозволити бути просто Владикою, просто патріотом чи просто людиною, бо на ньому величезний обов’язок перед усіма, і тими хто його любить, і тими хто зневажає тому, тому що він вже другий рік ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УАПЦ! Тому, тому такими кадрами, як Михайлівна не розкидаються, бо це надзвичайно фахова людина в нашій сфері і то об’єктивно! Все, все що вона просила Владику Макарія і Архієрейський собор дозволити їй займатись справою увіковічнення пам`яті Предстоятеля УАПЦ МЕФОДІЯ – ця розмова була у моїй присутності! Не правильно ми зробили, що не дотримались якихось людських і християнських правил щодо покійного та треба це визнати, порозумітися і думати в інтересах і масштабах Церкви, і мені не все одно що буде далі і я впевнений Вам не все одно о. Руслан, і Владикам не все одно і Макарію теж не все одно – тому, тому конфлікт є і то величезний, і вже публічний що розлетівся далеко за кордон – Михайлівна не відступиться, бо я її знаю ця не відступиться Владика теж не відступиться, бо я і його знаю треба хтось третій хто їх зупинить доки вони не потягнули весь корабль на дно! Такою людиною міг би бути хтось із старших єпископів! Доки не домовляться – спокою не буде!

 41. Валерій says:

  Інакше як цирк це не назвеш…амм… емм… умм… – йому тільки у мультфільмах зніматись!!! Владикого Макарію, хороша вам порада: знімайте із себе предстоятельський клобук і не розвалюйте хоча б те що залишилось. По горло ми вже ситі вами вашим розумом і смикалкою, просто нажерлись ми вже, в горлі стало ваше предстоятельство.

 42. архиепископ Гурий says:

  Дорогой ВЛАДЫКА МАКАРИЙ, с ВАШЕЙ “любовью” к “бабам ” – ВАМ дорога только одна – на АФОН… ПРАВДА КТО ЖЕ ВАС ТУДА ПУСТИТ??? – ТУТ ВЫ В ОДНИХ РЯДАХ С “БАБАМИ” (только то и остается, как смотреть на берега СВЯТОГО АФОНА с лодки… так чему Вы радуетесь ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УАПЦ МИТРОПОЛИТ КИЕВСКИЙ И ВСЕЯ УКРАИНЫ (без слез не взглянешь)…. БАБА ВЫ И ЕСТЬ БАБА! ВАМ уж точно не стоит воевать с Н.М. Шевчук поскольку от ВАС она и мокрого места не оставит! Не ВАША вессовая категория, ВАШЕ БЛАЖЕНСТВО – бегите, бегите и очень быстро! С огромным нетерпением ждем следующих интервью! Спаси Господи!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *