Рішення Єпархіальних зборів Тернопільської єпархії УАПЦ

15 червня 2017 р.Б. завершились Єпархіальні збори в Тернопільській єпархії Української Автокефальної Православної Церкви під головуванням Високопреосвященнішого Андрія (Абрамчук), Митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією УАПЦ за участі представників Архієрейського Собору, Патріаршої Ради та духовенства УАПЦ.

Під час Єпархіального зборів духовенством одноголосно було прийнято рішення просити Архієрейський Собор та Патріаршу Раду тимчасово залишити на посаді керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ Преосвященнішого Віктора (Бедь), Єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

Духовенством було погоджено кандидатуру на вікарного єпископа Тернопільської єпархії УАПЦ – архімандрита Даниїла Тарнавського. 

Звучало питання про звільнення з членів Патріаршої Ради УАПЦ о. Ігоря Прийдуна, через висловлення недовіри зі сторони Архієрейського Собору та духовенства УАПЦ.

Високопреосвященнішим Митрополитом Адрієм (Абрамчук) було зачитано відкритий лист до духовенства та вірян УАПЦ від Блаженнішого Макарія (Малетич), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ. В листі Блаженніший Макарій повідомив про намір піти у відставку з посади Предстоятеля УАПЦ, якщо духовенство Тернопільської єпархії УАПЦ не визнає рішення Архієрейського собору та Патріаршої Ради від 8 червня 2017 р.Б.. Про остаточне рішення Предстоятель УАПЦ повідомить клір і вірян через  ЗМІ.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ

3 thoughts on “Рішення Єпархіальних зборів Тернопільської єпархії УАПЦ

  1. Вадим says:

    Прикро, що говоримо про соборноправність, а наші отці людей і на поріг не пускають до прав у Церкві. Зрозуміло одне – отці хочуть любою ціною щоб єпархією керував В. Бедь. Але Бедь на Тернопільській кафедрі – це кінець владиці Макарію. Бо його головна мета – очолити всю УАПЦ. А це і кінець самій УАПЦ. Бо це людина політик, а не церковник, і його ціль – будь що дорватись до влади. Дуже дивним є його перехід з московської Церкви до нас, і чи не ставленик це Москви? Ось В. Бедь уже декілька років керує Карпатською єпархією, і скільки там парафій? Одна. Якщо він підкупив отця Скрипа, то це не означає що куплені всі. І як він буде керувати з Ужгорода нашою єпархією? Чи не краще поставити окремого єпископа у Тернополі? Ясно одне – Бедя не можна допускати до Тернополя, оскільки він вже себе зкомпроментував. І це ще більше кине пляму на нашу єпархію. Тим більше в інтернеті повно інформації про нього як про содоміта. Нехай не ганьбить наш край, бо людина він нам чужа, з Закарпаття, а не з Тернополя і не знає нашого внутрішнього життя.

  2. Анонім says:

    Прийдуна давно вже треба було вигнати! Хоч тепер додумались! Та чи зможуть, знову ж таке *** відкруриться!!!

  3. Дмитро Р. says:

    Ці розборки батюшок нічим не гірші за розборки депутатів. Не поділили хлібне місце от і бісяться. А бачили хто і на чому поприїжали? Гарні машини, дорогі, скажуть, що Бог послав чи “намолили”? Самим не смішно. Господи, старовинна церква в центрі Тернополя тріщить по швам, руйнується, а в батюшки тільки морда може от от тріснути. Душа болить як бачу, а ці зажерлись остаточно. Я б тож не пустив простих смертних назбори, як би щось приховував. Зажерлись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *