Стояти в Божій правді…

12 липня 2017 року, у свято святих первоверховних апостолів Петра і Павла, Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія оприлюднив заяву та відкрите звернення до Президента України Петра Олексійовича Порошенка у зв`язку зі скоєним злочином найвищим керівництвом Церкви та продажем пам`ятки архітектури місцевого значення XVII-XIX століть «Червоногородський замок».
 
На сьогодні результатом дослідження поданих документів та перевірки фактів стало внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань слідчим управлінням ГУНП в Тернопільській області 09.11.2017 року за фактом привласнення грошових коштів колишнім Архієпископом керуючим Тернопільською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви Мстиславом (Гук Р.В.) в сумі 292 тисячі гривень отриманих від відчуження пам’ятки архітектури місцевого значення “Руїни палацу 17-19 століття,” а також інших будівель та споруд Тернопільської єпархії УАПЦ, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
 
У даний час триває досудове розслідування. Оперативний супровід у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Управлінням Захисту Економіки в Тернопільській області Департаментом Захисту Економіки Національної поліції України.
 
В телефонній розмові Голова Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Шевчук прокоментувала новину щодо відкриття кримінального провадження:
 
“Повернути Свято-Петро-Павлівський чоловічий монастир у власність Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви – справа честі. Нажаль, такий процес є тривалим, та ми добре мотивовані відповідальністю перед пам’яттю Блаженноспочилого Митрополита Мефодія. Стояти в Божій правді, робити усе можливе і не можливе – наш святий обов’язок!”.
 

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ

32 thoughts on “Стояти в Божій правді…

 1. о. Павло says:

  То з того нічо не буде. Самі знаєте щото є наша прокуратура. Роками будуть тягти і спишуть в архів. За таке треба просто попростому морду добре набити одному, другому та й повсьому. Заказали б після такого десятого, що церковне чіпати не можна бо то гріх. А то шо, той Мстислав , гірше більшовицького кодла наробив ділов заручився підтримкою таких самих як він і відсиджується собі в теплі та добрі чекає у моря погоди.

 2. Слободян.. says:

  Андрій з Макарієм заяву-лист ініціювали до Президента і Патріарха Варфоломія, що нашу Церкву і УПЦ Московського Патріархату ущемляють-дивись яка єдність духовна з руським братом! Ущемляють вас та якби всякий зброд до себе не приймали як то Бэбика, Тихона, Харка і т.подібних не позорили автокефальну церкву то не треба було б і сльози лити крокодилячі тепер. Мстислав не правий-він і сам то вже знає і усвідомив. Помилилась людина -виправиться владика, порозуміється з Михайлівною та й все буде добре. Встряска йому була потрібна. Біла, що Мстислав ставуу зробив на Макарія з першого дня, а треба було мати свою голову на плечах тппер би так не потерпав! Тримайтесь владико-бережи вас Бог!

 3. олег says:

  Макарий та тиж казав що ту бабу не знаэш и не бачив николи и коло церкви ыы не було и близько а поправди кажучи виглядаэ картина що та жинка знаэ и робить бильше вас всих разом взятих! Ти чого голова церкви заяву не подав справу не порушив?????? Писати не вмиеш? Чи пятак в пуху?

 4. галина м.н. says:

  То ще черга і до отців дойде. Згадають все до останньої копійчини. Де було хто брав з ким був…. то ще не одна справа буде відкрита от цього вони всі, як вогню бояться. Розтягли все до ниточки. У Гани в хаті аж до стелі було завалено ще з совітів. Де то всьо???? Кого спитати з настоятеля Семирозума чи з керуючого Мстислава чи може з обох. То ходили як в воду опущені, а тут такими царьками поставали, що ради не можна дати. І машини покувались і квартири з ремонтами і бізнеса автобуси звідкісь взялись….а дошки як гнили на вулиці так і гниють третій рік. На Чернівецькій як була свалка так і є навіть той забор що за мефодія поклали вже порозтягували. А попи керують по кабаках та по курвій мамі…ще нема права шо сказати бо то отці !!! Ви вже докерувалися ще троха і доїздитесь. Людям терпець як увірветься то вас вилічать в дві секунди. То треба хлопців з ато закликати щоб вони вам виховну годину зробили заодно і посповідаєтесь. Страх перед людьми втратили, Бога не боїтеся!

 5. v.i.l. says:

  Дожились! Замість Предстоятеля і Керуючого Єпархією за повернення церковного майна б’ється жінка!😆👏👏👏А ви святі, що там робите?

  • дуся says:

   А вони ювілеї святкують!!!!!!! Дурників з себе ліплять!!! З кого ще уніати і кпшники посміються, як не знаших Владик!!!! То не УАПЦ, а квартал 95!!!! А що їм переживати гроші гребуть, церкви продають, на мерседесах катаються щото їм до людей чи до церковного життя?????? Стоїть, як чучело на городі, та й каже мене промосковським називають, а ти де бачив наших отців з такими патлами нестриженими? старший чоловік встидався би ходити з резиночками хвостик він зав’язує ти ще косу собі заплети. Неохайний, пом’ятий чистий біч. Ну дав Бог владику, що сказати може, що закерувати….

 6. ............. says:

  Я йому казав віддай иі гроші бо вони тобі в добро не підуть по сьоме коліно будеш то відробляти а вінтільки відмахнувся

 7. Ласий says:

  А чого той Мицик мовчить? Та сказав би щось чи на свій захист чи правду, як то було! Та ясно і дитині,що монастир за копійки не продали, а загнали покрупному то Мицик не один то прокрутив, а з Макарієм і Андрієм. Чого ж мовчить? Має ще які гріхи за собоб що боїться і рота відкрити:(((((((((( афера така, що йому б самому мозгів не хватило таке придумати не те щоб реалізувати в життя!!!

 8. євгеній says:

  То тільки початок. Були ті кіношніки з плюсів в заліщиках знімала руїни, людей розпитували знову прогримимемо на всю неньку-Україну. Мені хтось може сказати, що ті попи з тою головою не поділили??? Такий сирбор пішов???

 9. СТРИЙ says:

  Все ,що заробили на тому монастирі принесуть і ще добавлять аби на волі ходити але то ще пів біди. Братки як відчують що втрачають такий лакомий кусок то і Макарона і Ростіка на лічильник поставлять. Буде їм і Божа кара і за базар отвєтят обоє

  • геник says:

   Так , перше Женька споював Мицика до уср..и ніодин кабак не пропускали, а тепер здоров’я відберуть. Ну любиш кататись люби і саночки возити! То так собі думали мине, а Господь каже чекайте хлопці ще є моя воля над вами…..

  • Патріот says:

   Та Тихон взагалі не поняв в яку мясорубку попав. То вже Віктор пір’я був розпустив та й так задвинули, що сидить і не вимахується! Нашим людям всеодно кого в руку цілувати, а цей шкєт філаретовський довго в нашому акваріумі непроплаває – закалки немає. То таке дуже самовпевнене але по ньому сценарій прописаний, то з тих пташок, що борзо взлітають та й боляче падають……

 10. о.ігор says:

  Якби так по закону Церкви то Мстислава мали позбавити сану, заборонити у священичому служінні, а Предстоятель мав піти за власним бажанням з посади!

  • шах says:

   Та ти так хочеш щоб хтось сам різав гілку під собою на якій сидить?!!!! Кому він треба той неук без посади та його з того крісла винесуть перебінтованим!!! Та якби не та головиня то ми і донині нічого не знали і не догадувались. То стоїть перед камерою і нагло бреше! В очі всій україні! А ще скільки злочинів відкриється???!!! Вони через то і бояться тієї жінки бо вже так наробили справ що хватитть на пожеттєво

 11. УПАЦ says:

  Зайка наша-ординоносиць церковний,забігає зараз по прокуратурам, як молодий. І свідчити буде, і щиросердечно і правдиво -секретар невє….ий! Віддячить свому покровителю за все добро!!! То вам хлопці не горівку пити-прийшов час за рахунками платити! Зайка запасайся сухариками – там куди відправлять з цим напряжно і нарди не забудь👌

 12. UAOC says:

  Вся біда у тому, що після відходу у вічність Митрополита Мефодія ми і досі немаємо Предстоятеля УАПЦ. юридично ніби є і обрали у відповідності до статуту та по факту Митрополит Макарій є недієздатний. Нажаль чи на щастя сьогодні працює єдина адміністрація в нашій Церкві це люди, що були найблищим оточенням Владики Мефодія і ніхто не може звинувачувати їх в тому, що вони залишились вірними своєму наставнику. Є ряд питань до Архієреїв і Предстоятеля чому вони вперто відмовляються працювати в інтересах нашої Церкви? Той хаос, що твориться в УАПЦ об’єктивно назвати сталою структурою неможливо! І скільки б Митрополит Макарій не переконував себе, що кризи в УАПЦ немає – духовенству і вірянам від цього не легше! У нас вікова історія, а нам соромно підняти очі і сказати, – я вірний УАПЦ!

 13. Наталка says:

  Тепер ясно чого Мстислава не могли в жодному монастирі знайти на покоянні – не мав хлоп коли. Весь в трудах весь в трудах. Пахарь наш святий! Монастир мусів зпродати бо не встигав до нового року машину си купити! Коли мав молитись? От коли? Ще й біднятко слабоньке було! І довідку зробило швиденько. Ну не Владика, а бджілка медоносна! Будеш тепер ско…на ліс на пилорамі різати! Не хотів молитись – будеш робити, як проклятий!

 14. дубно says:

  Тихон гарантував і власникам і Мицику ,що притензій ніяких не буде по ниркові. З тим і заходив на Тернопіль. Вони думали, що все передбачили і спустять на тормоза. Ні Макарію ані Мстиславу не треба ці розборки бо гроші взяли тай повсьому, а Наталка невступається і таки їх дотискає. Тепер так – хто гроші давав мусять віддати і ще й майно споруди вернути, а там вже виділена земля і хто схоче втратити? Мстислав з усіх боків крайній буде. Бо він то всьо підписував, ще й Макарію парафію віддав таку грошовиту на львівщині. Лишився з нічим. Тепер щей адвокатам плати та й поліцаям. Роздінуть і не спитають чи має. То треба було таку кашу заварити, як ти знав, що за тобою слідкують де твій розум був? Чи Господь так покарав, що відобрав той розум?

 15. шофер says:

  Мстислав колись казав, відразу після смерті Мефодія, що за рік від фонду і сліду не залишиться, що Малій дихалки не вистачить бодатись з Макарієм, а тепер повсьому видно, що вас хлопці та Мала так забила в куток, що і очі відкрити не смієте бо розмалювала ваші морди публічно так, що і рідна мама напевно не впізнає! От і метр пять

 16. о.петро says:

  Михайлівна не вступиться, ця якщо вже закусилась то задню не включає. Колись кепешники на браму андріївської повісили амбарний замок з ланцом щоб відкрити не мож було, а мав приїхати служити Мефодій в Київ. Попи збилися під церквою, прийшли музейники, охорона люди вже на службу підтягуються, а ворота закриті намертво. Тут підїжджає Михайлівна виходить з крайслера і каже, що якого тут збилися чого до храму не йдете? Їй отець докладує обстановку і показує замок. Водій Мефодія дзвонить каже висилай обслугу на зустріч ми будем за 3 хв. Михайлівна спокійно так каже добре ми вас чекаємо. Розвертається до попів і на кремльовській командує-знімайте ворота з завісів разом з ланцом і замком кладіть в каретну. З багажніка достала дамкрат, спрей від іржі, а іподияконам каже переодягайтесь темпом прямо біля машини. За мінуту ворота зняли, іподиякони стояли як суворовці, всі бігом залетіли в храм, а Михайлівна каже ви не переживайте готуйтеся до служби я поки Владиці піду розкажу новини, спитаю як доїхав у вас є хвилин 10. Я тоді був просто в шоці. Після служби підходить завгосп з сталібату питає за Михайлівну -просить ланц вернути з замком. Не знаю, що вона йому сказала але той пішов без нічого. Владика про ту історію дізнався вже в Тернополі дзвоне каже Мала мені тут кепешники дзвонять жаліються на тебе кажуть ти у них ланц з замком привласнила то ти віддай. Михайлівна взяла студента пішла в Михайлівський кинули то наміснику під ноги і каже ще раз побачу ваших біля брами Андріївської Церкви вам і Мефодій не поможе. Після того випадку про неї легенди ходили в Золотоверхому.

  • Паша says:

   То навіть нема за що говорити. Всі знають, що Київ Мала тримала Мефодію так жостко, що без неї муха не пролітала. Вона, як Ганна- що в інтересах Мефодія то робилось все решта її не цікавило. Вона ніколи і не скривала, що працює з Кудряковим, а не на Церкву. Він її піднімав в любий час дня і ночі знаючи, що все буде зроблено і проконтрольовано! А що вона підарасів в рясах зневажає і не пропускала можливості над ними поглумитись то теж правда! Вона відкрито не брала ніколи благословіння у Шлапака. Мефодій ій довіряв ,як собі. То для неї ці сьогоднішні події з Макарієм, Мстиславом то балавство. Вона Мстислава попереджала рік. Вони навіть дружили але Мицик не дав їй поставити пам’ятник на могилі Мефодія, вулицю переіменувати, музей зробити бо Макарій був категорично проти от вона і взяла їх на олівець. Тепер мають ,що мають, а далі буде ще більше. А могли жити дружно і спокійно якби не Макарій зі своїми комплексами стерти пам’ять про Мефодія з лиця землі! Мала Макарію в присутності архієреїв сказала, що тобі до Мефодія, як до Москви рачки і що не права була???????

 17. вірний УАПЦ says:

  Я регулярно відвідую богослужіння в храмі Різдва Христового але в церкві ніхто не говорить про дану ситуацію з монастирем його долю. Ще давно Макарій щось говорив просив вибачення а далі тишина. Тихон ні слова, ні про монастир ні про церкву в цілову.

 18. від тернополя до says:

  Усіх вітаю небайдужих до долі та життя церкви в Тернополі та області, і у всій нашій Україні. Бачу чи вірніше читаю що ви вболіваєти про долю порданого монастиря. Хочеться щоб даний процес небув затягнутий в часі та ми могли бачити певні кроки по поверненню майна в власність церкви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *