Митрополит Макарій на урочистій академії – 100 ліття відродження УАПЦ

10 листопада 2017 року Божого, відбулись урочисті заходи з нагоди 100-річчя відродження УАПЦ. Участь прийняли Предстоятель УАПЦ Блаженніший Митрополит Макарій (Малетич), керуючий Тернопільською єпархією УАПЦ архієпископ Одеський і Чорноморський Тихон (Петранюк), архієпископ Житомирський і Поліський Володимир (Шлапак), єпископ Донецький і Слов’янський Сава (Фризюк), численне духовенство, миряни УАПЦ та представники місцевої влади в особі очільника Тернопільської ОДА Степана Степановича Барни.

З вітальним словом виступив Блаженніший Макарій (Малетич) Митрополит Київський і всієї України Предстоятель УАПЦ: 

“Радий, я радий, що я сьогодні перебуваю в Тернополі в такому патріотичному українському містечку і, можна сказати, в цілій області. Тому, що буде голосування і тим підтверджуєте, що ви є патріотами своєї держави. А сьогодні цю історичну подію яка сталася тому сто років ми визначаємо. Я дещо написав але читати не буду… деякі уривки уривки із життя Церкви від 17 по 27 рік. А цікаво… цікаво і для мене, єпископа цікаво певне, і для вас отців, бо дійсно патріот митрополит був України митрополит Липківський – натхнений українець! Якби там інші церкви про нього не говорили самосвят або так або поіншому але це патріотист! Ви знаєте сльози деколи наступають на очах от перебуваючи у Вінниці він звертається такими 24 року словами, багато молоді зійшлося, а він скаже до молоді: ” Дорогі мої друзі!”. Можна ставитися так до молоді так скіптично, що молодь не відвідує церкву і так дальше і критикувати, а її не треба критикувати з ними треба розмовляти. Деколи їх треба похвалити, хоть вони і не заслужують.

А він каже до них: “Дорогі мої друзі! Я Вас прошу мати гарне, щире серце, мати любов до своїх батьків, мати любов до своєї батьківщини рідної і серцем любити бо серце ніколи не старіє. Коли він так сказав, то молодь, зараз ми можемо побачити, як кричать ВІВА ПАПА ВІВА у Римі, було піднесення і тоді у Вінниці в 24 році.

От сьогодні 10 листопада. Дев’ятого листопада 1917 року Третій Всеукраїнський військовий декому на з’їзді прийнять резолюцію про автокефалію УАПЦ її незалежність від Держави та українському мовою богослуження. 21-24 рік Липківський відвідав усю по Україні 500 порофій !!! Зараз я, як єпископ, можу казати от-от мені я не маю можна від єпископа отримати від я не маю коштів, я не маю іншої транспорту щоб я їхав він на то не дивився в полотняній рясі, декуда на фірі, декуда пішком від церкви до церкви патріотично піднімав український дух до автокефалії.

Трагічна, як голова висловився, трагічна, і інші виступаючі, трагічне життя в УАПЦ… І зараз сі не маємо чим дуже ся похвалити, що ось Голова міської адміністрації, Голова держобласної прийшов, заступник, але то на обласному рівні. А бачимо, що в Києві третю зиму ми ся молимо під сходами Андріївської Церкви. Президент, прем’єр-міністр пише, що до 2020 року буде церква закрита, а дехто із міністерства каже, що то політична справа. Знаєте політична справа була в 17 по 27 рік бо то комуністично! Це було боляче тим людям, священникам, митрополитам незалежної України. Зараз відноситися так і казати, що то політична справа це прикро дуже!

Дорогі мої, в серпні місяці 24 року, як описує один київлянин, що митрополита дзвонили царську зустріч коли повернувся з в’язниці із Харкова. Уявіть собі, що у Києві не було в магазину, ні крамниці, де б найти могло після 11 год. єдну квітку. Всі квіти було розкуплено. Бо зустрічали так Митрополита він описує, що це було вавелонське царство, було вавелонська зустріч!

Дорогі мої не хочу вас задержувати. Ми тут уже дві години. Є що сказати. Але сьогодні я щиросердечно дякую керуючому Тернопільської Єпархії Владиці Тихону, дякую архієреям, що приїхали. Хоча це можна було зробити, цю дату і в Києві, але в Києві певне ніхто був з уряду би був не прийшов, а тут маємо Голову облдержадміністрації!!!…

Продовження ТУТ

45 thoughts on “Митрополит Макарій на урочистій академії – 100 ліття відродження УАПЦ

 1. Тернопіль says:

  Отці-декани та не випускайте того паралічного на сцену. У нас тут пів села в кп трохи є уніатів та всі покотом лежать та то вже навіть не смішно кожен тої тільки й мови що за макарія. Закрийте той сайт тай повсьому!

 2. Ганна says:

  “ВІРТЕ БОГУ!”-то ми віримо,а твої очі де були коли наш монастир продавав???Де твоя совість?То ти навіть не думаєш за то відповідати?Чогось свій львівський монастир з молотка не спустив,а тут дивися як бігом справив!

 3. олін vov says:

  ото дожилис є чим гордитись шо то його ніхто в києві не приймає а що ж ти там такого заа 2 роки накірцвав шо тебе нігде не пускають навіть до церкви???????????????????????????? А світ би тебе не знав а то шо ти думаєш після тебе хоть потоп?????????????? Та то кому треба такийй керівник якого ніхто не шанує????????????????

 4. С.П. says:

  ЛИПКІВСЬКИЙ-ПАТРІОТИСТ!! Ну, що сказати? Малий вчора показав мені ту богословську промову то я, навіть не міг підібрати слів, що дитині пояснити… приберіть і не позорьтесь!

 5. отець Симеон says:

  То тебе не називають промосковським, а ти і є та курва, що лягла під лавру! Я тобі навіть скажу, як тебе називають там браття – ПЯТІХАТКА! Продав церкву – Липківський з тебе шкіру з живого спустив за твої звірства.

 6. Соломійка says:

  Тому Владиці добре б підішло діткам казочки на обідній сон розповідати. 😆😆😆😆😆😆 Дід Панас делетант на Його фоні! На яку вікову аудиторію розраховувалась така промова??? 👫👭👬 Хтось щось розуміє???

 7. ФІРА says:

  ДЕКУДА НА ФІРІ,
  ДЕКУДА ПІШКОМ… хто знає книгу де таке написано? Де він таке прочитав? Отці не розслабляйтесь………….то напевно себе уявив Липківським. Фантазія розгулялась, а може дитинство, юність згадав. Дуже не стабільний пацієнт……..

  • Світлана says:

   Ну, а ТИ коли мав хоч чимось похвалитись? Слухай хлопе святий, стань собі тако перед дзеркалом і спитай себе дивлячись собі в очі, що я зробив доброго для церкви і людей з часу як став ПРЕДСТОЯТЕЛЕМ? А потім напиши тут нам.

 8. Десин says:

  А Бедя чого не покликали немали с ти лицє дивитись людині в очі. То він би вже такої ганьби не допустив! Сильно понаїжджало архієреїв аж ДВА! Церква пуста була де с людей діли добре хоч за рахунок теребовлянського декана перекрили с ти пусті місця в філармонії. Урочиста академія, а то хто такий мудрий там був, що таке зробили с ти?? То академії і семінарії в тернополи нема закрилис ти все майно попродуйте, а якесь таке мудре дуже провадите?

 9. ОДНОКЛАСНИК says:

  Я ТУТ ДЕЩО НАПИСАВ 😂ТА ТИ ПИСАТИ ВМІЄШ?
  АЛЕ ЧИТАТИ НЕ БУДУ😂ТА ЯК ПРОЧИТАЄШ ДЛЯ ТОГО ТРЕБА МАКАРИК-БУКВАРИК ВЗЄТИ ДО РУК!!!!
  СПРОБУЙ МОЖЕ ТІ ПОМОЖЕ!!!

 10. діма says:

  тернопіль впаде хтось багато думав :-то тернопіль продавав церкву в ниркові чи Ви Владико шановний з Мстиславом? Ще скажіть, що Мстислав всьо сам захапав, а Ви Владико і не знали! А тепер чого так Барну виціловуєте і ордена чіпляєте за те, що гарно провели спільну аферу? Чи може просто так Барна про 100 000 проповідував? І земля під руїнами палацу перед самим продажем на мільйони сама з’явилась за погодженням голови облдержадміністрації??????

 11. Коаліція says:

  Політична справа то Макар не політична, а кримінальна справа ще й не одна за тобою плаче. І якщо ти ще не зрозумів то Наталія Михайлівна, яку ти так панічно боїшся, якщо за щось береться то доводить справу до кінця, а тому а тому кожне твоє слово, кожне діло у неї на особистому контролі! Вона, вона тобі ніколи не пробачить ту зневагу і наругу яку ти вчинив над пам’яттю Митрополита Мефодія! Тому не знаю скільки ще пройде часу але вона, вона від твоєї “світлої постаті” навіть мокрого місця не залишить! Вже Мстислав на власній шкірі відчув, що таке попасти їй в зуби і все тому, що ти Владико дорогий обіцяв Гуку і отцям з Різдва абсолютне покровительство лиш би Мстислав не робив жодних кроків по увіковіченню пам’яті Мефодія і не підтримував Наталію Михайлівну, а потім його і отців публічно зрадив,розтоптав і викинув з церкви. На відміну від тебе Михайлівна за своїх людей завжди стояла горою ще за життя Владики Мефодія і тепер всі ті хто з нею працювали тоді і зараз стоять єдиною командою і не тому, що вона їм платить чи роздає титули з значками, а тому що вони знають – вона своїх людей ніколи не підводить. Тому, якби ти Макар не шантажував Мстислава посадою і дав би йому, як керуючому ТЄ втілити в життя ініціативи Фонду ( а особисто для себе вона ніколи і нічого не просила ) то б і Тернопіль і УАПЦ загалом від цього тільки виграли! Тепер ситуація така, що назвався грибом – полізай в корзину! Тому не Тернопіль, не Мстислав, не Бедь, не Тихон-не винні в тих подіях які вже майже 3 роки розтрясають церкву, а ТИ Макар бо тобі не вистачило розуму вчасно знайти спільну мову з Наталею Михайлівною. Твоя ненависть до покійного Мефодія породила цю персональну війну між вами. Тому не дивно, що Андріївська для тебе закрита, з уряду ніхто не кличе, президент ні в що не ставить , а кількість кримінальних справ по УАПЦ зростає в гірметричній прогресії. І це ще далеко не кінець! Ця маленька на вигляд жінка, як ти кажеш баба – перетворила твоє життя в пекло і тримає тебе мертво ,питання одне-в який момент і як філігранно вона захоче перекусити тобі позвонок?

 12. art says:

  Трагічність життя УАПЦ в обранні на почесну посаду Предстоятеля такого злодія, неука і безбожника, як ВИ пане МИКОЛА МАЛЕТИЧЕ!

 13. Дєдов says:

  Липківській справжній був патріот, а от тобі Макарій Іванович не радив би прикриватись передовою і поїздками в зону АТО бо поки ти фотографуєшся на фоні військової техніки і типу допомоги в комуфляжі наші хлопці свої життя і здоров’я кладуть за Україну і своїх людей. Роблять те ,що мають! Дивися бо граєшся з вогнем-дограєшся!

 14. роман дух says:

  Не робить чоловік висновків-жодних. Як страус, запхав свою голову з клобуком в пісок і тішиться. Радий він. От чому ти радієш? Може ми чогось не знаємо? Чому? Що таке значне зробив, що так тебе пре! Та завтра проголосять іншого Владику тобі ж ніхто руки не подасть навіть не згадають як звати. Хтось всі квіти зкупив щоб тебе вітати? Чи шану маєш перед громадою, отцями? Чи хтось тобі вавелонську зустріч зробив? Радіє він бо Голова до нього прийшов та Голова до любого Предстоятеля прийде у нього робота така, а твоя яка тут заслуга? Та ходили до тебе та й прийдуть після тебе! От ти радієш бути в Тернополи, тобі тут що медом намащено що ніяк дорогу сюда не забудеш? Та вже попустися трохи того ровера їдь до Києва і там упражняйся чи Андріївську і без тебе є кому продавати?

 15. о.петро says:

  Владико, не слухайте тих нехристів! Гарно виступили я навіть дещо собі занотував. Свято вдалося! І Слава Богу! Ми Вас, Ваше Блаженство підтримуємо, підтримували і підтримувати будемо! Владиці Тихону низький уклін за всю ту організацію!

 16. Грінич)) says:

  А Макарій чого з Мефодіївським жезлом ходив? Йому хто то в руки дав? Ще не всьо вкрали? І не боїться на могилу ногою ступити-перевертень турківський! Спиш добре Макарон? Мефодій не приходить у снах? Нормально тобі сидіти одним місцем на грошах з проданої церкви? Чекай-чекай Господь довго дивиться і має терпіння до таких як ти але прийде час і на тебе обов’язково прийде!))

  • голино О.М. says:

   Мстислав в свій час теж казав, що Тернопіль то у нього трамплін на Львівську кафедру! То вже так стартанув на заздрість всім! Що пацан зробив кар’єру то зробив! Голова правда трошки закрутилась від успіху та й дехто воду в басейні злив раніше аніж Мстислав з трампліна стартанув) а так все добре

 17. поп says:

  Дорогі отці то не послання, а настольна книга для нас усіх! Який матеріал! А богословська думка! Перечитав декілька раз не міг відірватись – Іоан Золотоуст 21 століття ! Справжній ПАТРІОТИСТ ! Особливо мене вразило знання історії УАПЦ! Кладець знань! І то все своїми словами, без папірця,головне стисло і по суті! ВІВА МАКАРІЙ ВІВА!

 18. Свідок says:

  Ти ще заплач на публіці!!! Трету зиму під сходами ся молимо Андріївської церкви, а ти що зробив щоб молитися в середині Церкви? Ти хоч договір-оренди продовжив на один день? Чи тебе катували, що ти церковне все звідти прибрав? Та МЕФОДІЙ з своїми попами і Рубльовським голими руками рояль викинули. Винесли на вулицю в дві секунди і МЕФОДІЙ сказав як подоброму не приберуть інструмент з гори спустить без санок. Ото Предстоятель був, а ти що? ІСТЄРІЧКА! Баба одним словом!

 19. Олена Петрівна says:

  Недозволино собі дозволяють не архієреї вельмишановний пане Макарій і не отці, а ви! І то ви собі добре запам’ятайте! Тому ,не треба на когось перекладати відповідальність! Якби не розслідування журналістами і фондом ваших злочинів то ми б і до нині не знали, що то коїться під вашим батьківським керуванням, а я допускаю, що ми ще багато чого не знаємо. Автокефальна Церква буде справді кришталевою коли позбавиться таких паразитів, як Ви. Ми вірито Богу але Вам вже ніхто не вірить! І не робіть з себе дурного, не ганьбіть своєї сивини!

 20. порик says:

  Афанасій ці ордена у Макарія купував по 300 гривень за штуку фист уважили Надала і Барну. Коробки дорожчі за залізячки. Ото і молодці ото і потратились! Тихону тепер зелений 😆

 21. УАПЦ says:

  Тихон вдалий дублер для Мстислава – маріонетка послушна. Правда неозброєним оком видно як його вивертає від Макарія але тримається козак, смиряється. Ще трохи часу і розправить крила чує моє серце! Скоріше вже б. Казав на людях, що Бедь йому не конкурент і матеріал вже списаний для УАПЦ… То видно повсьому ціну собі знає юнак! Планку поставило собі пташєтко лишилось з гнізда не випасти!

 22. ternopil says:

  Прикро Вам Владико Макаріє, що правду пишуть? Чи прикро, що ваші справи на чисту воду виводять? Чи може хочете поки не пізно ще зізнатись в чому? Що прикро, що церкві 100 років, а ми дожились до такого Предстоятеля? Прикро нам за боягутство Митрополита Андрія який добровільно віддав вам відповідальну і святу місію керувати Церквою Нашою Святою! Ото справді прикро! Прикро нам, бо дивимося своїм дітям , онукам в очі і не маємо що їм сказати!!!

 23. о. Стефан says:

  Дааа був один мудрий на тернопільській кафедрі і того не вберегли. Вибачте Владико Вікторе, така вже наша західнянська натура. Тепер маємо, що маємо…. без коментарів

  • оксана бабій says:

   Плодять тих єпископів, якби тому Андрію і Макарію хтось штучне запліднення робив. По двоє, по троє штампують!

  • гурій says:

   Він вже одного висвятив, що той зібрав свої монатки і разом з монастирем до КП перейшов. Де ті старці підбирають той непотріб скоро будуть бомжів святити аби тільки мати голоси на соборі. Їм не архієреї, а попки потрібні – папуги безмозглі! Андрій і Іларіона Дамаскіна хотів рукоположити та Макарій на диби став! Політика церковна -екстремальна!

 24. любитель says:

  Чуєте людоньки може Макарію Митрополиту порадимо взяти собі на роботу Предстоятеля УАПЦ? Походу він взагалі в трьох соснах заблукав, треба хлопу помогти вивести його на рівну дорогу! Якщо він таке морозить у Президента тото нічого дивного, що його блокують то ще добре, що не погасили цю попзірку.

 25. патріот says:

  Гарну має історичну ідею структура УАПЦ, та нема кадрів щоб її втілити (реалізувати) в житті. В усій структурі є хоч один, який може дати об ‘єктивну оцінку діям ПРЕДСТОЯТЕЛЯ, та плани (мрії) про подальшу розбудову Церкви.

  • софіян т. says:

   А ти чого не даш об’єктивну оцінку діям Предстоятеля? Що не бачиш яке то калічне? Як такий патріот то оцінив би патріотиста! Які мрії та плани можуть бути доки ця макака з гранатою по всій Україні носиться шо угоріла! Йому вже і делікатно і прямо казали – Владико не говоріть нічого від себе. Написали Вам текст – прочитайте і мовчки відкланяйтесь. Та у людини комплекси з дитинства ,йому потрібна фахова медична допомога постійний нагляд психолога. Він не дослухається думки ані симпатиків ані недругів. Абсолютно неадекватний і непослідовний в своїх діях та заявах. Доки така особа при владі годі й чекати змін на краще…. шкода істричне майбутнє Автокефальної Церкви заслуговує на добру славу і гідне місце посеред інших православних церков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *