“Львівська єпархія – це Я” – проголосив Митрополит Макарій

 

Головою Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталією Шевчук було оприлюднено відкрите звернення до духовенства та вірян Львівської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. 

Всечесні отці!

Улюблені у Христі брати і сестри!

Український П’ємонт. Так ще з часів Михайла Грушевського називають величне місто Львів. Адже саме звідти, з благословенної Богом Галицької землі фактично розпочався та поширився по нашій країні церковний рух за канонічну незалежність Української Церкви, якій 1686 року було силоміць та в неканонічний спосіб нав’язана юрисдикція Московського Патріархату.

… Місто Лева відігравало та відіграватиме особливу історичну роль у нашій новітній церковній історії. Пам’ятаючи про це, у цей критичний для нашої Церкви час я дозволю собі звернутися до кожного з вас, священиків Львівської єпархії УАПЦ, з проханням мужньо стати на захист нашої Церкви, яка єдина на сьогодні зберігає неушкодженими демократичні соборноправні традиції Українського Православ’я.

Кожен з вас, напевно, радів та пишався, коли два роки тому, 4 червня 2015 року Помісним Собором УАПЦ Предстоятелем нашої Церкви було обрано Митрополита Львівського. Не приховуватиму: особисто я як делегат Помісного Собору віддала голос за іншу кандидатуру. Однак вибір більшості Собору видався мені тоді цілком зрозумілим. Адже Львівська єпархія була і залишається найчисельнішою та найвпливовішою у нашій Церкві.

Хоча я особисто і не голосувала за кандидатуру Митрополита Макарія, шануючи вибір більшості, я прийняла його обрання на Київську кафедру, молитовно бажаючи владиці гідно нести обраний хрест першосвятительського служіння. Однак минав час і я пересвідчувалася, що, обійнявши посаду Предстоятеля, владика Макарій, на жаль, засвідчив, що ані за рівнем освіти, ані за пастирською мудрістю не готовий до цього відповідального служіння.

Минуло два роки з того часу, як владика Макарій посів посаду Предстоятеля. Що ж сталося за цей час?…

Читати продовження…

50 thoughts on ““Львівська єпархія – це Я” – проголосив Митрополит Макарій

 1. юрчик т. says:

  Нє ну Ви люди теж трошки подумайте, якто шість єпархій очолює??! Та того не може бути. То хіба би тілько їздив туди сюди по україні, а робити коли? Так ніде порядку не буде!

 2. Олена says:

  А що то за такий Предстоятель, що десь там за спинами духовенства ховається? Най вийде скаже, що він зробив щоб повернути майно Церкві! Як нє і воно йому не треба гнати то поганою мітлою!

 3. Антоній С. says:

  Гадаю, коли делегати Помісного Собору з Львівщини голосували за Макарія, то певна частина вважала, що він переїде до Києва та звільнить Львівську кафедру. Але вл. Макарій вирішив ще й Тернопільську очолити

 4. юстина says:

  Кажуть то все не правда! Не мож було продати монастир! Не мож!! А моя сваха звідти з заліщиків і приїздила в неділю каже, що і комісія була і всьо ходили дивилися викликали всіх і дійшли згоди, що так монастиря нема – ПРОДАЛИ. Сам той буйний, що був в барі і підписав всі папери і відпродав! Люди тому живі свідки!

 5. о.Олег чортків says:

  Мені сьогодні дзвонили і каже отець, що відбувається? Хто вона така? Як сміє до нас священників звертатись? А я, так сказав: поки Ви там напівпідвально обсасуєте кості Макарія ця жінка відкрито оголошує стан справ бо добре обізнана і видно повсьому, що то ще не все, що нам донесено раз ніхто не може їй нічого протиставити! Я Наталію Шевчук не знаю але чув, що вона дуже рішуче налаштована і неодноразово попереджала архієреїв про наслідки безглуздої і непередбачуваної політики Владики Макарія.

 6. львів says:

  Патріарх Димитрій і Митрополит Макарій – люди однієї території, але ж полярність протилежна! Один справжній Батько нації, а інший став її ганьбою!

 7. Укр. православна says:

  Щойно прочитав статтю, яка просто мене шокувала. Та невже в УАПЦ нема свідомих Архиєреїв, священників та небайдужих вірян. Щоб стали пліч-опліч на захист церкви.

 8. марта дітківці says:

  Та Ви подивіться як він тих попів купує!!! Тому орден тому ще нагороду тілько заткайтеся! Картонок навручав ніби до свята а само труситься аж заціпило його щоб люди не виступили проти бо покотиться до самого Львова покотом….продати святе! Частину воно відпродало курва на 500 000 тото файно ви поовернули ту роботу! А гроші де? Де гроші? Чи вже всьо пішло на курву маму?

 9. касирка says:

  Пані Наталя гарний лист. Та до кого звертатися, всі присвоїх інтересах. От якби в священників забрити тацу. Тоді-б вони зашевилилися. А так моя хата скраю.

 10. вірунин says:

  За останні роки усі священники (парафії), які отрумували землю подібно відчужували(половинили) земельні ділянки під особисті будинки, або продавали. У свою власну користь, но не накористь церкві.

 11. ІВАН says:

  Мені здаятьсь що попи забрихалися.
  На брехні їдуть та брехнею поганяють.
  та зовсім не думають за завтрішній день. МЕНІ СТАНЕ,

 12. о. Йосип says:

  Усі надії священників на якийсь прогрес пішли прахом. Боже Милосердний ! Яви нам доброго Предстоятеля, бо нема більше сил жити у цій ганьбі. Змилосердися Господи над Церквою Твоєю Святою!

 13. Стефан says:

  Самі священники церкву розвалять. Їм помочі не треба від сектантів.
  Все таємно. Так треба. Це правильні кроки нам кажуть, а ось очі нам відкривають. І ми починаємо бачити.
  Звідки у ксьондзів достатки.

 14. отець says:

  З Владикою вчора розмовляв. Кажу, що там у Вас? Він каже: кінець світу! Немаю, що людям сказати. Поки домовились говорити, що то все ще не доведено будемо розбиратись, а реально ситуація патова-монастир і не тільки продали…продали і звідки то виплило не можемо зрозуміти. Просив зустрітись Предстоятеля з Наталею-він нів’яку, кажу йому підриваєте віру людей, а він вперто стоїть на свому, що то все тимчасове і перейде….з посади йти не хоче, тому буде незворотня біда. І прикро мені і знати того б не хотів, а що робити не знаю!

 15. протоієрей says:

  Мені здається, що таке звернення має бути не тільки до львівських священиків, а й до всіх вірних УАПЦ в Україні.

 16. в.п. says:

  Предстоятель УАПЦ – владика Макарiй!!! Панi наталко, вам раджу церковним життям не керувати – у вас не той сан , хочете ви того чи нi!

  • дука юхим says:

   Керуйте Ви! Хто не дає! Але на збереження , а не на знищення! Правда очі колить? Чи не все ще продалис? Онди в Кам’янцю консисторія вся в оренді-сувенірні лавки, салон той по нігтям, ганделик прямо за домовим храмом у тому самому місці тілько ззаду і там горівку всьо таке продают тото так має використовувати консисторія? То так чемно себе поводити? А хто ті гроші гребе? Скажіт? Ви? Нє і я нє! А Мстислав з настоятелем Макарієм! Люди кажуть 10000 гриваків на місяць, а дах і стіни поросли деревами ніц сі не робит палець об палець!

   • марія павлівна says:

    Правда чиста свята!!!!! 120 листів шиферу, як корова язиком злизала! Де той матеріал шо був на ремонт привезений? Нема! Хто взяв? У мене хата накрита. Нема газди доброго от і все. Пишіть не пишіть, а за тих правду пишуть як є ЗЛОДІЇ

 17. оксана стрий says:

  Завжди дивувалися усією родиною, як такий високий церковний пост, та ще в інтелігентному Львові може займати людина з таким низьким рівнем інтелекту. А тут виходить, що відсутність інтелекту – це ще пів біди. Відсутність совісті у владики Макарія – ось справжня біда !

 18. донцов says:

  Що тут казати-зганьбив Митрополит Макарій Львівщину! Помилка і то велика було обрати його на Предстоятеля тим паче після такого потужного лідера, як Мефодій…. помилка яка коштуватиме нам дуже дорого-авторитету Церкви!

  • уролог says:

   Люди та хто не дає йому молитись? Та він може й хоче щось був зробити та не може! Ви розумієте, що то для чоловіка коли хоче, а не може!!!! То діагнос. Або вступись, або визнай, що ти неспроможний, як чоловік! Одним словом імпотент!!!

  • недруг says:

   Певно ганьбить Шевчук, ну а хто ще? То вона розпродажу влаштувала церкви і вона кафедрами обклалась ніби наполеон має завтра штурмувати, то перед нею Андріївську замкнули, то вона престол тягала по церкві димитріївській…..і т.д. і т.п. то вже навіть останній дитині ясно, що поки ми всі тут просто читаємо-шевчук і її люди доклали чималих зусиль і коштів щоб зупинити цих мородьорів спинити! Я їй в ноги готовий вклонитись-тоє справжня українка! Дякую їй!

 19. арх. Панкратій says:

  Час іде, а Ви так і продовжуєте паплюжити прадавню УАПЦ… А що ВИ зробили особисто для Церкви, окрім лиха?..

  • тарас жук says:

   Паплюжать ті хто в піст п’ють в рестораціях, не соромлячись оточують себе сексуальними партнерами в рясах і продвигають тиг же по кар’єрним сходам до гори, паплюжать ті хто продають церковне і навіть не каяться бо не бачать в цьому нічого такого, паплюжить Макарій бо настільки далекий від базових знань Предстоятеля, що навіть не усвідомлю своєї немічності і неповноцінності, паплюжить Андрій, який вже дожив до майже 70, а так і не зрозумів, що над ним так само як і над всіма є Господь Бог – прийде час і з нього спитають на страшному суді! Паплюжать ті, що мовчать і покривають! Це моя думка…і це дуже всіх розчаровує. Авторитет здобувається роками, а втратили за 2 роки. Така гірка правда

 20. петро з павла says:

  Чернівецькій Єпархії-респект! Від Владики Германа я того не чекав. Так остудив Макарія, що він як ошпарений другий день обдзвонює всіх попів львівщини бо завтра у нас збори то він не знає, чи казнять чи помилують!!!! Я його ще таким не бачив! Очі скажені, дьорганий, своїх тих прислугу криє на чому світ стоїть…. довели чоловіка до сказу

 21. Руся says:

  Хвба два роки то показник? Чоловік тільки почав з владою гідно йти по житті, а його сміють. Хіба всі і все відразу вміють чи з першого разу виходить? Час дайте чоловіку

  • людина says:

   Ахахах 😂😂 аж сльози на очах 😂😂😂😂 час дайте чоловіку 😂😂😂 не можу…. він ПРЕДСТОЯТЕЛЬ, а не цукерки на фабриці ліпить 😑😑😑😑 все одно, що хірургу це сказати типу та нічо.. навчишся 😤🚑🚑🚑💉

 22. люда кіт says:

  Українська Церква повинна стати царством небесним на своїй рідній землі, але царством не від світу цього рідного народу! – ідея Автокефалії! Владика Макарій слуга, а не господар Автокефалії, служитель відступник, негідний носити титул давньої київської митрополичої кафедри!

 23. О. Бащенко says:

  Наша Церква-відроджена на національному грунті, церква для рідного народа, соборність наша сам український народ! Не ворогуймо, а дійдемо згоди і єдині виборем своє ідентичне !

 24. оперний says:

  Ні я не дивуюсь ні Якубишину ні Куцому, що нагороди прийняли з рук ВОРА, а от Рубльовському, о.Анатолію і іншим-слів нема хлопці немає….то вам все добре? Тільки грамоти бракувало? А так все супер! Якісь Ви убогі. Не розумію вас. Прирівняли себе до тих сраколизів, що любу дупу вилежуть і навіть не скривляться. Зайцю орден Андрія!!! Якубишин чекай трошки Мефодіївна приїде буде вам і ордена і медалі шкода, що посмертно бо за таке мало вас зневажати щеб було добре, як Маленького протягнути мордами по асфальту по всій Руській нехай би люди бачили “гордість уапц”………….

 25. трускавець says:

  Макарій, як Бедь перед кінцем. Теж роздавав митри, грамоти, бляшанки-хотіло сука відкупитись, а пішов на румини ще й в чехах геть його накрило-наївся перед службою на очах у людей, масонів стояв веселив що клоун, а як вже служить то взагалі без коментарів!!!!🙈

 26. вежа says:

  Львівщина була лоном для відродження Автокефалії, а тепер стала терезами для визначення її історичного мабутнього. Між цими подіями майже 30 років і тепер знову від рішення львівської інтелегенції залежитеме чи мати нам Автокефалію чи з похиленою головою бути розділеними двома іншими православними гілками(((((

 27. краків says:

  Наша рідна земля, наш рідний народ споконвіку мають таку тяжку долю, що їх у певні терміни часу випробовують. Видно наш час прийшов!

 28. коневич юрко says:

  Має бути взято за основу у цій складній ситуації дві речі це наш Статут і принцип Соборноправності! Винний то факт і вже його не змінити значить най йде з Богом далі збираємось і обираємо другого. Все порядок і спокій! Ще мене має голова боліти за якогось Макарія чи Мстислава чи Андрія. Є закон то наш орієнтир! Тримаймося твердо і викидаємо все зайве! За ту Андріївську треба ще розібратись тоже щото таке? Мене воно дуже зачепило! А чого то вони звідти тихо посунулись? До тих святих зібралось купа питань а щоб вони нам голову не морочили треба запросити Шевчук Наталія я так бачу при ній вони себе поводитимуть смирно їй води не нальєш! От нехай беруть папери які там мають документи і будемо розбиратись хто є хто!

 29. Сокаль says:

  Владика Макарій, як і всі ми смертні не святий але бути справедливим у тому числі і до себе він повинен бути – бо це правило! І якщо у нього є повага хоч якась до себе то піти з посади він зобов’язаний сам.

 30. роман замок says:

  Люди то по вашому краще сидіти в ракушці і не знати, що відбувається у нашій Церкві? Та поки можна щось спасти чи повернути те що вже вкрали треба бити у всі дзвони! А як то паплюжете Церкву то хто то паплюжить той хто таке дозволив і закерував чи та яка намагається спинити безумних? Як то треба сидіти ціхо! Та так все просруть та й вже тоді буде нам добре?! Так по вашому? Може інші думки послухаєте чи як Макарій ваш родич то йому все можна? Та я до приватної церкви не ходжу і на будові гебав не на нього, а на свою українську справжню Церкву! Та на курву мені такий Глава? Аби торгував моєю працею? То що то з вами діється? Ви мене вибачте та то вже ні в які ворота.

 31. Марущак says:

  Нещодавно його екселенція пан Бедь “взірвав інтернет” кощунственим “боголужінням” в м.Теплиця у Чехії. Подейкують, що на найближчому соборі УАПЦ Бедь буде тримати відповідь перед архієреями за свої темні діяння. Можна допустити, що пан Віктор не розумів куди його втягнули, або сам вліз в халепу, але ж він високоосвідчена людина у світський науках мав би розуміти та відповідати за свої вчинки.
  Всім відомо,що Віктор Бедь людина взагалі далека від Церкви, а можливо і невіруюча, інакше як можна пояснити його дії серед масонів-лицарів. Шкода митрополита Макарія та й взагалі Українську Автокефальну Церкву, яка руйнується на очах із-за таких вовків в овечій шкурі. Решта коментарі зайві.

 32. гогі says:

  Я не здивуюсь якщо Макарій на найблищому соборі щоб втриматись почне роздавати хрестики на клобуки, чорні на білі міняти, кафедрами ділитись любе-голубе лиш би лишитись при троні! Убоге створіння! Вроді брат у нього такий шанований отець де воно взялось таке якесь недорозвинуте, чи може мати, як народжувала трохи потовкла йому голову тому цілому Микольці?

 33. харко says:

  Ну не мав чоловік в дитинстві іграшок от і результат комплекси і рефлекси, що схопив то вже його навіки доскону….

 34. І. Л. says:

  Все в історії повторюється: проходить час розквіту, час занепаду, який ми на жаль проживаємо на сучасному етапі нашого життя, та великий мінус усього буття людини, – це те, що нічого не можна повернути назад і неможливо переграти гру по-іншому, де ти вийдеш дійсно переможцем. Буває коли людина стежить за тим що її оточує, за всім що навколо неї відбувається, вона починає бачити все скоріш ніж щось відбудеться, що і допомагає їй робити правильний, плюсовий хід. Та ж люди які ніколи не вчились і не навчаться на своїх помилках, що являється великим мінусом як і у їх власному житті так і в життях тих хто оточує цю людину. Необдуманість і не фільтрування дійсності руйнує цю людину зсередини і нищить її, даючи взамін духовно-моральний занепад як і цієї людини так і сфери у якій вона перебуває.
  Ми бачимо як паразит руйнує людей і нищить Церкву, що являється явним признаком її занепаду та деградації серед суспільства.
  Шкода того що будували наші пра-батьки, розраховуючись за все власною кров’ю і життями які вони віддавали за ідею, яку передали нащадкам – нам, для того щоб розвинути і стати доброю гілкою і принести багаті та щедрі плоди їх святої праці.
  Святі отці Церкви! Чи являємось ми тими добрими гілками які принесуть гідний плід праці наших мучеників, чи скоріш гілками, які із кожним кроком розвивають у собі паразитів, деградують і стають гілками які будуть відсічені і вкинені у невгасимий вогонь?…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *