Дякуємо Президентові і Вселенському Патріарху – завдяки їх рішучості ми маємо Православну церкву України

Президент Петро Порошенко у Тернополі взяв участь у молебні, який відбувся у церкві Воздвиження чесного Хреста Православної церкви України.

Під час спілкування із присутніми у храмі Глава держави наголосив, що 15 грудня назавжди закарбується в історії незалежної України, адже цього дня народилася автокефальна помісна Православна церква України.

«Це сталося, бо ми вірили, що Господь пошле нам незалежну церкву», – в черговий раз наголосив Петро Порошенко. Президент відзначив і роль Святійшого Філарета у цьому процесі та подякував за «його жертовність та велич духу задля справи церкви і держави». Також висловив вдячність Глава держави і Предстоятелю Української автокефальної церкви Його Блаженству владиці Макарію.

«Колись було дуже важко переконати всіх ієрархів і всіх владик для того, щоб вони підписали листа», – зазначив Петро Порошенко та подякував всім священникам, мирянам за підтримку у цьому процесі, за їх молитви. Президент відзначив і підтримку Уряду, Парламенту.

«Я не буду казати наскільки важким був процес і скільки разів вже здавалося, що ситуація заходила в глухий кут. І тільки мудрість і Божа воля дозволили нам отримати церкву», – наголосив Президент, відзначивши, ще Собор відбувся канонічно і за всіма правилами.

Глава держави відзначив той факт, що цієї неділі «на першій службі на Фанарі у Вселенському Патріархаті вперше було згадано новообраного предстоятеля і українську церкву. «А сьогодні на сайті Ватикану з’явилося повідомлення про те, що в Україні створено церкву і обраний предстоятель Блаженнійший Епіфаній. І це точно буде зараз ширитися», – зауважив він.

Петро Порошенко наголосив на тому, що новообраний Предстоятель ПЦУ стоїть на позиції любові до кожного із віруючих. «Дуже важливо почути від нового Предстоятеля слова: «Ми йдемо до всіх українців з любов’ю, з відкритим серцем. Бо наша мета – це єдність і об’єднання. І ми не маємо жодного сумніву, що кожен українець прийде, бо це дуже простий вибір. Це не вибір між патріархатами – це вибір між Україною і Росією», – сказав Президент.

Джерело Адміністрація Президента

21 thoughts on “Дякуємо Президентові і Вселенському Патріарху – завдяки їх рішучості ми маємо Православну церкву України

 1. олег says:

  Отець Дмитро має більшу вагу і авторитет чим той півень розодітий Петранюк! Слухайте, а чого у ньогг клюв весь час відкритий у нього, що ніс перебитий чи то по привичці????

 2. дід says:

  Тихонія наша красуня,
  сегодня праздник у девчат?
  Сегодня будут танци?
  И щеки девушек горят, с утра горят румянцем
  Пришли девченки стоят в сторонке
  Платочки в руках теребят
  Потому что на десять девченок
  По статистике девять ребят……

 3. Люда says:

  Надставна церква стала компромісом для візитації бо до цих уголовників встидно зайти свічку поставити не те щоб глава держави відвідав

 4. Богдан says:

  Історія воїстину непердбачувана – злочинець заборонений за шахрайство, вкравший сто тисяч доларів у Церкви, як ні в чому не бувало стоїть поруч з Президента та Патріархом і красується до фотографії…….плюй в очі, а він казатиме: Божа роса…..

  • УПА says:

   А що ж Мстислав не прийшов ???? Взяв би патріотів комуфляж уна унсо трохи би попіарились вже тако є чим гордитись – монастир продав за 2 лімона таки Тихона переплюнув всяко

 5. Сергій says:

  Що Тихон прославили Церкву Різдва так, що служба протоколу президента категорично відхилила цю локацію!!!!! Дожились! Не на стільки тварі прийшли до влади, як встигли наломати дров

  • Ох says:

   А тебе дуже турбує….за своєю дивися. Його вибрали патріархом і він буде патріархом до смерті. Як не для тебе, то для інших.

 6. ternopil says:

  А , що масового купання не було?)))) заплив на титул керманича ТЄ ПЦУ???трохи би потопилось, а зтось всяко би доплив)))))

 7. андрій весна says:

  Який тут вибір? Філарет він же і Росія і Україна! Ще рік назад з Макарієм напару просилися в лави канонічної КИРИЛІВСЬКОЇ МП, тепер бля такі патріоти!!!! Що хоч би мироточити не почали за життя!!!! То там не пролізло тепер і Константинопіль підійде?! Тим паче коштом Порошенка. Історія ще відкриє ті печери за сім-‘ю замками

 8. Вас. Гора says:

  Епіфаній здувся… до Тернополя недоїхав)))))) знав, що там його Зінкевича братва перестріне – слово за слово дивися ще б панагію вселенського відібрали б тао тихенько і не пікнув би бо таки Михайло на Соборі взяв верх! Що ж то за така демократія? – собор міг відбутись тільки при ультимативних умовах Філарета!!!! Радянська форма правління я прмдумав – ви підтримали!

 9. центр says:

  Тарасій, ти вже доповідну в МП написав Паканичу про візит Президента?! Заспокояв москалів, що ти рулиш на рубежах руського мира? – в тернополе все спокойно ?! Дивися чемно телеграфіруй бо на тебе ся надіють! У тебе тепер одна дорога – русская православная церковь! Зара ВР проголусує і давай присягай на вірність!!!!

 10. женя says:

  Нестар для самозахисту хоч розп’яття взяв на всяку случку бо мав необережність під час собору в києві проголосувати за михаіла зінкевича – тепер ой як не вдобно получилось…..

 11. Прот.Олег says:

  Тихону Петранюку дід не простить Луганськ,вкрадені кошти.Після отримання Томосу Епіфаній позбавить його архієпископства та дасть заборону.Філарет ніколи зрадників не прощає!Те саме буде з Шлапаком та Черпаком!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *