БУКОВИНА І ТЕРНОПІЛЬЩИНА ЄДИНІ У СВОЄМУ РІШЕННІ

Як повідомляє офіційний сайт Патріархії УАПЦ, сьогодні, 27 липня 2017 р.Б., відбувся Єпархіальний Собор Чернівецько-Хотинської єпархії УАПЦ під головуванням архієпископа Чернівецького і Хотинського Германа (Семанчук). У Соборі взяли участь благочинні, духовенство та миряни Чернівецько-Хотинської єпархії УАПЦ.

Результатом засідання Єпархіального Собору стали такі рішення:

 1. Залишаючись невід`ємною частиною УАПЦ, живучи за традиціями церкви УАПЦ, висловлюємо недовіру предстоятелю УАПЦ митрополиту Макарію за втрату кафедральної св. Андріївської церкви в м. Києві, відчудження церковного майна в Тернопільській області, не призначення правящих архієреїв в Львівську і Тернопільську область;
 2. Вимагаємо скликання Помісного Собору для обрання нового Предстоятеля УАПЦ у зв`язку з існуючою кризою;
 3. До скликання Помісного Собору утриматись від поминання імені митрополита Макарія за богослужінням.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ

59 thoughts on “БУКОВИНА І ТЕРНОПІЛЬЩИНА ЄДИНІ У СВОЄМУ РІШЕННІ

 1. ТАРАС ГІГІ says:

  Якби керуючим Чернівецько-Хотинської Єпархії був Макарій то так, як у нас, сиділи б мовчки і чекали у моря погоди!

 2. Марія Бузніковата says:

  Таке велике свято, а вони собори роблять! Ганьба яка! То все не на добре! Знайшли час і так в Церкві біда, а вони ще розгойдують ситуацію! Від Германа такого не сподівалась!

 3. Олег С. says:

  Всьо аж тепер Митрополиту кінець! До чого Церкву довів!!!! Встид і сором! Докерувався!! Інші Церкви гордяться своїми Предстоятелями і Патріархами, а ми не знаєм де лице подіти…..

 4. Вірний УПЦ says:

  Я дуже перепрошую у всіх, хто стрімко “підриває авторитет церкви”, але чого ви доб’єтесь відмовою від поминань? Митрополит Макарій просто так не покине пост Предстоятеля автокефалів, поки не відпрацює зароблені зелені (може якраз ті 40 тис $, які благо вкрала кохана панянка)!

 5. буковина says:

  Наша реакція на діяльність Предстоятеля УАПЦ є цілком очікуваною. Люди ж не сліпі, щоб не бачити, як стрімко падає авторитет Церкви в очах українського суспільства. Тому сталося що сталося. Однозначно, що гірше вже не буде !

 6. Володимир says:

  Скликати Помісний Собор потрібно було відразу ще коли він почав святити всякий непотріб і при цьому втрачати живі реальні парафії та монастирі!

 7. арх. Димитрій says:

  Макарій доприсідався і доусміхався! Тепер ще доморгається і піде співаючи…. він собі думав, що буде так пожиттєво їздити на послуху духовенства і прикриватись деканами, архієрейським собором!!! Та хватить вже тої клоунади. Людям тоже може терпець урвався!

 8. Олександр Іванович says:

  УАПЦ гідна достойного Предстоятеля – людину стійких моральних принципів, а не торгашів як нинішній.

 9. н.м. says:

  А при Мефодiю про автокефальную церкву взагалi не було чути, ….обламалися вкотре з шевчук та й сидiть уже мовчки, оберiть собi пару Герман + Шевчук, та й най вами керуэ, поскачуть разом- тай буде те що з Мстиславом……Герман- прапор в руки I пiд крилушко наталки …..

  • лідія ярославівна says:

   Ви що таке пишете? Ви, що з КП чи з МП? наша Церква вистоїть-приберемо сміття винесем з хати і Господь нас укріпить. Зробить ще сильнішими аніж раніше бо випробування нас загартовують! І Слава Богу за все! Що очі нам відкрили на цих перевертнів! Владико ГЕРМАН – дякую, що не відступили від своєї клятви і стали на бік мирян на бік правди! Моліться за нас! Най Вас Господь благословляє на многії і благія літа!

 10. віряни says:

  СТАЄ ШКОДА ТОГО МАКАРІЯ, БО НА СТАРОСТІ РОКІВ ТАК САМО МОЖУТЬ ЙОГО ВСІ ПОКИНУТИ. А МОЖЕ І СПРАВДІ ЗАСЛУЖИВ ?

 11. Терен Січ says:

  Не позаздрю тому Владиці, що повстав з людьми проти самого “БОГА МАКАРІЯ” бо то зараз його будуть такі ж, як він в санах високих розпинати! Тепер колуарно такий скандал не вирішити! Є ще і в Церкві віддані люди з честю і совістю! Дякуємо Вам Владико, що не побоялись втратити свою владу і не стали проти своєї пастви! З людьми на рівних зараз мало хто відважиться йти нога в ногу! Слава Україні!

 12. Марійка Бучач says:

  Історія УАПЦ такого протистояння давно не бачила! Але то немає дивоти – як Макарій отримав той пост так тепер і платить тобто гребе! Горбатого могила не справить!!!

   • монастириськ says:

    Слухай Червоноград йди керуй Львовом там і розказуй! Нам тут і без вас тошно! Вашого брата пусти без намордника то все перегризете – ненажери! Шкодуємо за одним, що мали одного Мефодія на вас уродів і того не вберегли!!! Здоров’я своє на таких паскуд розтратив, пішов раніше часу… він би вас всіх усмерив!

 13. віра says:

  Церква мала очиститись нехай такою дорогою ціною!!! Тепер всі ми прості люди побачим хто є хто з наших священників, владик… прикро, що так боляче мусимо переживати таку ганьбу-продати монастир ще й два втратити….. поновили в церкві такаго пройдисвіта ще й після такого що він в тому барі робив-ченці називається! Анаксіос

 14. Архімандрит Іларіон says:

  Божа премудрість та просвітлення сходить на нас людей і дає нам можливість відкрити свої очі і по сьогоднішній день. Дуже приємно що є у нашій Церкві не байдужі до Її долі люди які спроможні сказати своє слово на захист морально-духовного життя Церкви. Для всіх нас останні події це в певній мірі випробування нашої віри і нашої міцності у вирію церковного життя якого невід’ємною частиною ми являємось.

 15. Ковель says:

  Правельно все написано!!!! Мефодій служив в Києві в Андріївській і винесли його звідти, як належиться Предстоятелю, а цей Господи прости, як жебрак стоїть з таким ж під сходами Церкву ганьбить на весь світ!

 16. диякон Євгеній says:

  То навіть вже дурному ясно, що скільки не кажи цукор солодше не стає так і Ви Владико Макаріє вже нас казками своїми нагодували тепер вступайтеся по доброму поки ще відпускають. Бо буде Вам і гроші, і домовленності, і монастирі за все спитають до копійочки. Життя не вистачить відробляти, а проте щоб змити таку ганьбу і мови немає…

 17. роман says:

  В Києві вчуся і працюю. Ходив колись співати на хори в Андріївську. Тепер соромно комусь навіть сказати, що є прихожанином УАПц. Ані церкви, ані Предстоятеля, ані патріархії. одна ганьба і скандали. Та людям всеодно де Богу свічку ставити але ж не можна вже так безбожно себе вести владики.(((((

   • рома says:

    За часів Мефодія було 8 вінчань і хрестин в день – кожна пятниця, неділя. Плюс дні будні. Я співав тому знаю. Утримувалось священники, хористи, свічниць, охорону, патріархію та інші видатки… за життя Мефодія щось ви не ставили питання якими силами він утримує Андріївську бо вона працювала і була відчинена, а зараз що? Ще скажіть реставрація! Не смішіть! Кого ви захищаєте свого баригу? Чи може так вчить нас християнське вчення-красти, брехати, здавати інтереси Церкви?

   • Андрій says:

    Макарій давно б і Успіння Церкву приватизував і продав якби не братство. Слава Богу є ще люди які того “святошу” тримають в руках міцно. Він у них там ручний, ходить по лінійочці. Макарій там крок вліво крок вправо все-розстріл! То він так пір’я розпустив бо дорвався до Києва де за 2 роки все розвалив, тепер Тернопіль на черзі.

 18. валентин і ко says:

  Тепер і решта єпархій не змусять себе чекати! Рішення тут може бути однозначне! Засудити тих крадіїв без права на покаяння! Злодій в рясі це більше ніж просто злодій, що краде у людей. Перше повернути монастир весь назад, кошти щоб віддали тим покупцям, Бог би їх скарав, а далі най йдуть на всі чотири сторони!

 19. семен says:

  молодець Владика Герман.хоч один єпископ цієї церкви,який вболіває за її долю.всі остальні єпископи згідні з керуванням макарія .їм все одно,що все розікрали,що ніхто з автокефалами не хоче мати справи.

 20. марія іванівна says:

  Я думаю, що владику Германа не підтримає ні один єпископ УАПЦ. Всі чомусь бояться, чи залежні від предстоятеля. Всі забули як Макарій багато років не поминав Мефодія. За все в цьому житті треба платити…

 21. отці рівно says:

  З часу, як Владика Макарій став Главою уапц нас переслідують систематичні порушення канонів, недолугість політики призвела до повної відсутності комунікації з державою, тепер вже на поверхні криза в стосунках з архієреями та мирянами, духовенство відчуває відсутність твердої руки Предстоятеля…. гірко, прикро, боляче.

 22. Ігор says:

  Отці з ревізійної комісії теж добре дали Макарію по зубам! Він їх хотів зробити дурними, а вони Йому по полочкам все розклали – сам крав сам і відповідай!

 23. володя says:

  Думки поділились на тих хто вважає, що таким рішенням Чернівецька єпархія розколює УАПЦ, а інші рахують, що спасають залишки Церкви і тому є ще шанс зберегти нашу Церкву! Я особисто підтримую рух людей за правду і збереження гідності!

 24. Богдан says:

  В УАПЦ РОЗКОЛ СТАНЕТЬСЯ((( якщо Макарій нічого не зробить! І буде ще одна УАПЦ ВЖЕ ЧЕТВЕРТА((((( СУМНО((

 25. сам says:

  Владика Макарій собі швидше руку відгрезе по лікоть-ніж відмовиться від Львівської Єпархії. Він під себе все що міг вже підгріб лишилась тілька Франківщина! Та й та скоро розбіжиться хто куди….

 26. СОФЬЯН says:

  У вівторок Львівські декани роблять збори-буде жарко! Львов’яки дуже не задоволенні останніми подіями. Макарій їм в очі нагло брехав щодо Києва, Наталії Шевчук, монастирів, Мстислава, а тепер виявилось що це все правда чистої води ще й Предстоятель з Архієпископом стали учасниками злочину проти Церкви! А Наталія ту справу проконтролює і в генпрокуратурі і в інших інстанціях. Вона сказала чітко – монастир повернить у власність тернопєпархії. А ця така, що повернить точно! Вона їм того не попустить!

 27. деня says:

  що від людини яка торгує монастирями може залежати, а другий такий самий сидить тай пасує щоб не керувати бо компромат лежить томами. хворі, старі

 28. БВ says:

  Живу в Києві.Декілька раз недавно заходив у храм УАПЦ Миколи Набережного на Подолі. На службі ВЗАГАЛІ нема парафіян-лише касир, декілька хористів і 3 священики. Думаю, що демарш Германа в принципі нічого не вирішує, в нього реальних 4-5 приходів в Чернівцях. Тут все залежатиме від митрополитів Макарія і Андрія.

  • ганна п.г. says:

   Уже б за кого за кого а церкву Миколи Набережного вже не чіпайте щоб так до Вас не ходили як до нас не ходять! Щось Ваш львівський Цар до нас на Паску попросився бо служив інакше на вулиці під Андрієвською там би йому заодно і прямий ефір зробили. Невдячний турок! Думає, як обрав себе обманом та шантажем то всі то до скону будуть терпіти. Не будемо! Наступну паску будеш служити на зоні.

   • БВ says:

    Шановна ганна п.г. . Я до “львівського царя” відношення не маю, в нього на службах в києві не був, і, взагалі, більше відвідую богослужіння в інших конфесіях

 29. Богдан says:

  Блаженніший Макарій так зпозорив УАПЦ ЩО ВЖЕ НІХТО НЕ ХОЧЕ МАТИ НІЯКОЇ СПРАВИ З УАПЦ!!! Ваше Блаженство досить знущатись з ЦЕРКВИ і ДУХОВЕНСТВА!! Не робіть з нас дурних!! Подивіться до чого ви превели ЦЕРКВУ??? СКАЖІТЬ ВАС ДУША ЗА ЦЕРКВУ НЕ БОЛИТЬ?? ? ПОСЛУХАЙТЕ СВОЄ СЕРЦЕ БО ВНЬОМУ ЩЕ Є ЛЮБОВ ДО ЦЕРКВИ І ДО БОГА!! А не слухайте своїх радників якими себе обложили у Львові!!! Вони з вас сміються поза плечі! А як в очі дивляться то говорять так так ВАШЕ Блаженство ми вас підтримуємо! Подивіться на своїх радників ! що вони вам на радили?? Женіть їх від себе! І ПОЧНІТЬ ПРИЙМАТИ МУДРІ РІШЕННЯ!!

 30. Остапчук says:

  Отряд не заметит потери бойца….Герман Семанчук взяв на себе непосильну вагу- йому не витримати конкуренції на НОВОГО ЛІДЕРА УАПЦ….. слабуватий парєнь😂😉😂😆😁

 31. стас says:

  Люди Вам, що погано видно? В документі не один ГЕРМАН, а вся єпархія, велика-мала але вся підписалась! Наша, скоро з таким предстоятелем, як Макарій стане єпархія теж швидше паперова аніж вагома. Йдемо семимильними кроками до знешкодження. На всіх парах, як то кажуть…

 32. Андрій Доля says:

  Шановні! Подивитися на реалії, реально УАПЦ має тільки 3 єпархії: Львівську, Франківську та Тернопільську. Усе інше – це блеф, парафій менш, ніж у звичайному деканаті. Хоч усі підуть, то нічого не буде Макару та Андрію. Навіть коли Тернопільська піде (чи стане реальним деканатом у 10-20 парафій), нічого не буде з ними, будуть сидіти на своїх місцях.
  Навіть коли всі інші архієреї УАПЦ підтримують ідею собору, то там навіть 50 парафій не буде разом. Про що тут кажете…..

 33. стельмах says:

  УАПЦ мала Церква. Після смерті Мефодія взагалі звели на мізерну та у нас є історія окроплена кров’ю живих людей! А КП зараз банкує та не стане Філарета і я подивлюсь на них, скільки з членів єпископату одягнуть на голови куколі!!!! Як вони поколяться! Дай Бог щоб не так але ми не зправились з ситуацією після смерті нашого Предстоятеля чи то розгубились чи дійсно ті нечистиві дорвались до влади і показали своє істенне лице не знаю. Шкода мені того Мефодія, як йому на то всьо дивитись з того світу! Господь скарає того і Макара і Андрія по сьоме покоління. Дітьми та онуками скарає. Церкву зганьбили подонки!!!!

 34. ігор says:

  То що Ви пропонуєте нехай Андрій, Макарій роблять любі безчинства, розкрадуть Церкву, порушують канони, збиткуються над вірними, ганьблять історію і ідентичність нашої структури, а ми МОВЧАТИ? ПОГОДЖУВАТИСЬ? ТЕРПІТИ? Це принципи нашої Церкви? При чому тут мала єпархія чи велика- не бійся мале стадо -сказано бо з малого виростає велике!

  • Андрій Доля says:

   Просто давайте дивитися правді в очі та визнаємо, що є група архієреїв УАПЦ, які ніколи не відступлять від Макарія та Андрія (бо вони нікому непотрібні). І ця група, разом з Макарієм, ніколи владу з рук не випустіть. У ліпшому випадку, то буде кілька УАПЦ.

 35. різдва says:

  Спілкуюсь вже який день з отцями з ТЄ. Думки різні, головна це побоювання розколу церкви яке може стати фатальним для життєдіяльності нашої церкви в цілому. Дорогі отці, тож висновок мовчати…. мовчати і мовчки спостерігати, як розчленять нашу церкву не вороги підступні, а свій законно обраний Предстоятель Макарій, Митрополит Андрій, що за відомих причин відмовився від влади нібито з шляхетної мети, Владика Мстислав, що продав все що міг на час свого керування, а щоб допродати решту робив усе можливе щоб за підтримки Малетича повернутись на Тернопільську кафедру і той активно сприяв і покривав свого підопічного! Мовчати? Смирятись? Мовчки чекати чого? Цього Вас вчив Мефодій, за це він стояв весь час свого служіння???? Ще вчора Ви ВСІ цілували його руку, клялись бути вірними ідеї автокефалії, розповідали історії як з ломами, лопатами, палками, голими руками відстоювали храми, відвойовували у москалів та уніатів, з нічого відбудовували – втрачали бо зрадники переходили вже з готовим в КП, знову в пустому полі будували і накривали куполами але стояли на своєму!!!! А тепер? Готові прийняти Бедя? Хочете його? Того хто величав все своє свідоме священиче життя АЛЄКСІЯ І КИРИЛА???? Того кого звинувачують небезпідставно в содомії???? Де ваш Владика? Ваш ВОЛОДАР? ВАШ ПРОВІДНИК? Таким був МЕФОДІЙ? 15 років і до того Ви знали о.Валерія, Мефодія таким? Для того щоб ви помовчували і у вас під носом крали вважали бидлом він заповідав лягти в Тернопільську рідну землю і бути сторожем для любимої Церкви Різдва Христового? За яку і в якій молився, дбав, переживав, приймав історичні далеко не прості рішення-ночами сидячи на лавці перед іконостасом, в якій покладав руки на голови майбутніх священників зі словами: коли я стану перед Всевишнім, з гордістю промовлю ось паства моя і я відповідаю за неї! За таких, як Ви сьогодні чи не соромно буде Владиці? Чи такими Ви були в його очах? Чи такі Ви цілували його в останнє прощаючись та просячи прощення?

 36. архімандрит лука says:

  На виклики потрібно реагувати швидко і рішуче. Привілей Предстоятеля це і в тому числі жертвувати фігурами навіть якщо це дуже дорогі для Предстоятеля люди…. нажаль наш Предстоятель – делетант і першокласник у великій церковній політиці! Завжди краще коли сторони можуть порозумітись, уміння досягти компромісу це важливий іспит на досвіт! Митрополит Макарій грає на межі фолу… жодна людина з авторитетних членів православного світу навіть ненамагатиметься комунікувати з такою малоосвідченою людиною з дитячими поглядами, як Малетич. Прихилитись до такої людини не можна бо це позавчерашній день УАПЦ. наша церква виглядає зараз, як підгнивше яблуко або ж воно вигнеє і можливо колись дасть плоди у новому врожаї або ми переживемо хірургічне втручання і одужаємо… вибір за кожним з нас! Прийшов час засвідчити свою віру – особистим хоч і малим подвигом. Скажи своє слово ЗА чи ПРОТИ але відповідально поклавши руку на своє серце, як на святе євагеліє!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *