Блаженніший Мефодій

Митрополит МефодійБлаженніший МЕФОДІЙ

Митрополит Київський і всієї України

Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви

Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ (в миру Валерій Андрійович Кудряков) народився 11 березня в місті Копичинці, Гусятинського району Тернопільської області.

Духовну освіту здобув у Московських духовних школах – Московській Духовній Семінарії та Академії, які на той час були одним з найкращих богословських навчальних центрів у православному світі. Після ієрейської хіротонії 1981 р. з обітницею безшлюбності (целібату) – ієрей Валерій ніс пастирське служіння у Львівській та (виділеній з її складу 1988 року) Тернопільській єпархіях.

1990 року як один з чільних діячів у боротьбі за українізацію та незалежність Української Церкви на Тернопільщині, приєднався до Української Автокефальної Православної Церкви. 16 червня 1995 з благословіння Святішого Патріарха Володимира приймає чернечий постриг з ім’ям Мефодій – на честь рівноапостольного Мефодія, учителя слов’янського. А вже 17 червня 1995 року Святішим Патріархом Київським та всієї України-Руси Володимиром та єпископом Донецьким і Луганським Ізяславом – хіротонізований у єпископа Хмельницького та Кам’янецьк-Подільського.

Після смерті Святішого Патріарха Володимира (14.07.1995), однодумцем та другом якого був єпископ МЕФОДІЙ, – визнає юрисдикцію Патріарха Київського і всієї України Димитрія (Яреми) та приєднується до очолюваної ним УАПЦ, де згодом отримає сан архієпископа (1997) та митрополита (1999). Після смерти блаженної пам’яті Святішого Патріарха Димитрія (1915-2000) Митрополит Тернопільський і Подільський МЕФОДІЙ обирається спочатку Місцеблюстителем Патріаршого Престолу УАПЦ (1.03.2000), а згодом – з волі Помісного Собору УАПЦ – і Предстоятелем УАПЦ (14.02.2000).

Посідаючи посаду Предстоятеля, Блаженніший Митрополит МЕФОДІЙ впродовж багатьох років намагався реалізувати курс на врегулювання канонічного статусу УАПЦ шляхом входження УАПЦ до співпричастя зі Вселенським Костянтинопольським Патріархатом.

Помер 24 лютого 2015 року в Києві. Похорон пройшов в Києві, в Кафедральному Соборі Святого Апостола Андрія Первозванного та в Тернополі, в Кафедральному Соборі Різдва Христового. Похований Блаженніший МЕФОДІЙ в Тернополі, біля Кафедрального Собору Різдва Христового.

Після смерті Митрополита Мефодія його найближчим оточенням було створено Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія. Мета діяльності фонду — збір та публікація праць Блаженнішого, зйомка документального фільму про його життя та діяльність.

В травні 2015 року Фондом було видано книгу “Один народ, одна мова, одна церква”, куди увійшли вибрані праці, написані ним у часи предстоятельського служіння в Українській Автокефальний Православній Церкві. У статтях і наукових дослідженнях спочилого Предстоятеля УАПЦ аналізується головна історична подія церковного життя України ХХ століття — відновлення автокефального буття Української Церкви та проголошення Київського Патріархату. У численних документах Патріархії та Архієрейського Собору УАПЦ, написаних Блаженнішим Митрополитом Мефодієм або під його безпосереднім керівництвом, розкрито історичні та канонічні причини сучасної канонічної кризи українського православ’я, визначено головні помилки автокефального руху та шляхи їх подолання, окреслено еклезіологію відродження УАПЦ та входження цієї Церкви у співпричастя зі Вселенським Константинопольським Патріархатом.

В річницю смерті Блаженнішго Митрополита Мефодія 24 лютого 2016 року в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї зусиллями Фонду відкрито виставку пам`яті Його Блаженства, на якій було представлено церковне облачення владики, його особисті речі, книги, рукописи. Перед відкриттям виставки пройшов експертний круглий стіл “Об’єднаємо Церкву — об’єднаємо Україну: Спадщина Митрополита Мефодія та консолідація Українського Православ’я” за участі духовних осіб різних християнських конфесій, представників влади та громадськості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *