Архієпископ Євстратій (Зоря): “Сіючи вітер схизми по помісних Церквах, Москва готує собі бурю…”

Московські церковні “дипломати” пробують залякати Олександрійський Патріархат можливим вчиненням розколу. Однак сіючи вітер схизми, Москва готує собі бурю. Про на написав на своїй сторінці в Facebook речник ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря, коментуючи заяву РПЦ, яка начебто “вивчає можливість прийому сотень священників Олександрійського Патріархату, незадоволених тим, що Патріарх Феодор визнав ПЦУ”.

“Краще би поцікавилися – скільки би кліриків, а тим більше вірних РПЦ у самій Росії із задоволенням покинули би підлеглість Московській Патріархії, якби у них з‘явилася така канонічна можливість?

Бо сіючи вітер схизми по помісних Церквах – Москва насправді лише собі готує бурю, яка раніше чи пізніше очікує на Російську Патріархію. Адже цілком очевидно, що коли правлячий кремлівський режим похитнеться – затріщать і кагебешно-ефесбешні скрєпи, які дотепер штучно стримують внутрішні процеси дезінтеграції в Російській Церкві. На фоні чого перепетії з Діомідом Дзюбаном чи Сергієм Романовим, так само як і з протодияконом Андрієм Кураєвим – видадуться “квіточками”, – зазначив Євстратій Зоря.

Як повідомив Інтерфакс.ru, заступник голови синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Леонід в ефірі радіо “Вести FM” зазначив, що на адресу РПЦ надходить не одна сотня звернень з боку кліриків Олександрійської Церкви про бажання перейти під омофор патріарха Кирила.

Представник РПЦ повідомив, що вона вивчає “це питання” і навіть в якійсь мірі стримує кліриків, які звернулися з проханням про перехід, оскільки Російська Церква, як він зазначив, не дотримується політики експансії і є прихильницею чесних і порядних відносин між Церквами.

Як відомо, минулої осені Олександрійський Патріарх визнав ПЦУ. Після цього патріарх РПЦ Кирило припинив поминання патріарха Феодора.

Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *