21 серпня відзначають пам’ять святителя Мирона, єпископа Критського. В цей день селяни часто збирали в лісі ожину, яку потім використовували як лікарський засіб проти хвороб, робили з неї настоянки та вина.

Святитель Мирон народився на острові Крит і провів на ньому все своє життя. Він, разом зі своєю родиною, займався землеробством. Святого завжди згадують як милосердного, справедливого та доброчесного чоловіка, якого поважали всі жителі острова.

Одного разу святий Мирон побачив, як жадібні злодії забралися в його комору і складають зерно в мішки так, що вони ледь не розривались. Тоді він не тільки не став їм заважати, а й, навпаки, допоміг все зібрати і винести. Дізнавшись, що перед ними господар, злодії засоромилися і вирішили повернути крадене. Після цього вони звернулися в віру в Христа, і саме це в народі вважають першим чудом Мирона.

В часи правління Діоклетіана тривали жорстокі гоніння на християн, критяни обрали Мирона, щоб попросити його прийняти сан пресвітера в Равкії. Святий Мирон погодився та смиренно терпів усі поневіряння, допомагав усім, хто цього потребував. Після загибелі Діоклетіана, коли гоніння припинилися, пресвітер Мирон отримав єпископський сан.

Святитель Мирон очолював Церкву довгі роки, являючи приклад милосердя та любові. Він мирно помер у віці майже 100 років, приблизно в 350 році. За своє майже столітнє життя цей визначний чоловік силою Божою створив багато чудес.