Іван Милостивий, патріарх Олександрійський

25 листопада християни молитовно вшановують пам’ять Івана Милостивого, патріарха Олександрійського. Люди підносять йому свої молитви про захист від усіх бід та скорбот.

Святий Іван народився на Кіпрі в VII столітті в родині знатного вельможі Єпіфанія. За волею батька Іван одружився. Згодом у подружжя народилися діти, але долею було написано, що дружина з дітьми скоро помре. Коли це сталося, Іван став ченцем: строгим постником, молитовником і братолюбцем. Його духовні подвиги здобули йому велику повагу, і, коли овдовіла патріарша кафедра в Олександрії, імператор Іраклій і все духовенство упросили святого Івана зайняти патріарший престол.

Святитель гідно ніс архіпастирське служіння, піклуючись про моральне і догматичне виховання пасомих. Під час свого патріаршества він викрив і вигнав з Олександрії єресь монофеліта-Антиохійця Фуллона. Але головним своїм ділом святитель вважав милостиню і благодіяння всім нужденним. На початку свого патріаршого служіння він наказав порахувати жебраків і убогих в Олександрії, яких виявилося понад сім тисяч чоловік. Усім цим нещасним святитель давав щоденний безкоштовний прожиток. Два рази на тиждень, в середу та п’ятницю, він виходив до дверей патріаршого собору і, сидячи на паперті, приймав усіх нужденних: розбирав чвари, допомагав скривдженим, роздавав милостиню…

Читати далі…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *