У Тернопільській єпархії УАПЦ вшанували Чудотворну ікону Божої Матері

Сьогодні, в неділю Всіх Святих землі Української, духовенство та віряни Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви вшанували пам’ять Чудотворної ікони Божої Матері Тернопільської.

В Кафедральному Соборі Різдва Христового (м. Тернопіль, вул. Руська, 22) за участі духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ відбулось святкове богослужіння з Єлеопомазанням. Святкову літургію служили митрофорний протоієрей Анатолій Залізницький, протоієрей Петро Скрип, протоієрей Дмитро Лисак, протоієрей Петро Заєць, протодиякон Петро Рубльовський та інші .

По завершенню урочистого Богослужіння відбулася хресна хода із Чудотворною іконою Божої Матері Тернопільської навколо Кафедрального собору та спільний молебень всіх прихожан під відкритим небом.

Вперше за всі роки незалежності України на торжествах були відсутні архієреї Української Автокефальної Православної Церкви. Також з невідомих причин на святкування не з’явився майбутній вікарний єпископ Тернопільської кафедри – о. Даниїл Тарнавський.

Канцлер Тернопільської єпархії УАПЦ протоієрей Петро Заєць на свято наважився порушити наказ Предстоятеля про заборону носіння хреста з прикрасами. Незважаючи і на зауваження Митрополита Галицького Андрія (Абрамчук), яке пролунало на Єпархіальних зборах від 15 червня 2017 р.Б., о.  Петро продовжує носіння хреста з прикрасами, на який немає жодних законних підстав. 

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ

13 thoughts on “У Тернопільській єпархії УАПЦ вшанували Чудотворну ікону Божої Матері

 1. УПАЦ says:

  Невже ж Ви вірите в те, що Канцлер Тернопільської єпархії УАПЦ протоієрей Петро Заєць самовільно носить хрест з оздобами? Своє слово має сказати вл. Віктор.

 2. Андрій Біда says:

  майбутній вікарний єпископ Тернопільської кафедри – о. Даниїл Тарнавський служив в кафедральному соборі МП в м.Хмельницький

 3. о.Дмитро says:

  Владика Віктор, при всій повазі до нього, не тільки порушив встановленні традиції в УАПЦ щодо будь-яких нагородженнь в тому числі і у випадку з о.Петром, а й взагалі неоправдав довіри Предстоятеля УАПЦ, який ввірив йому таку важливу і відповідальну кафедру Тернополя. Щодо отриманої нагороди о.Петром, а саме права носіння Хреста з прикрасами, то своє слово скаже сам Предстоятель УАПЦ Блаженніший МАКАРІЙ Митрополит Київський і Всієї України.

 4. Іван Чиж says:

  Та вже не підставляв би того Владику, поки там на горі розберуться, має чи не має право носити того хреста. Тримаються за ті хрести, як вош за кожуха… краще би так щось робили корисне для людей! Красуються одне перед одним у кого підрясник файніший, хрест побільший і машина поновіша.

 5. павло слободян says:

  За що ? Мстислава продав!!! Боялось без каси церковної лишитись !!! Тепер трусится бо і того поперли якому в слуги пішов.

 6. галюся says:

  Та ВОНО зас÷÷÷о, бо знало,що ми йому тут спуску не дамо! Певно в гей-параді участь приймав активну! Стяг ніс всіх ГЕЇВ України! Мав почотну місію! Ото Бог послав клоуна промосковського, ще підписується – патріот! С+++А СЕПАРАТИСЬКА! Я ще напишу

  • Патріот says:

   Слухай,людино,май же ж людську совість!Я ніколи не був Данилом,чи Даниїлом!!! Якщо ти хочеш пі…..са, то шукай десь,а не в Храмі Божому! Ще раз пишу для тих,кому недобре із головою,-я не Даниїл!!!!

 7. Тетяна says:

  На цьому сайті треба бути уважними і аналізувати інформацію. Статті, зазвичай, складаються із констатації очевидних або загальновідомих фактів ( наприклад, про те, що протоієрей носить хрест з оздобами або про те, що владика “погуляв” в Сіті ) – це заманювання ніби правдою, а далі вмілі маніпулятори (доречі, навряд чи тернопільські – рівень маніпуляції досить пристойний, мабуть столичний) додають “необхідну” оцінку фактів і спрямовують думку тих, хто отримує інформацію в “необхідному” напрямку. Часом відбувається “лагідне” прибріхування, наприклад про те, що сайт є офіційним. Часом на “офіційному” сайті з”являються різкі і провокативні заяви далеко не офіційних осіб УАПЦ – і сайт перетворюється на паркан з відповідними “народними” написами. В результаті все спрацьовує на шкоду репутації УАПЦ. Якщо ви дійсно хочете розібратись в певному питанні, ніколи не вірте написам на парканах, істеричним заявам, радьтеся із спеціалістами, слухайте поради старших людей і духовних наставників. Для початку просто щиро помоліться і прислухайтесь до власного серця. Будьте мудрішими за того, хто вас шиє в дурні. Інакше прийдемо до руїни.

 8. Дарка Юрченко says:

  Прикро, що Тернопільщина без МЕФОДІЯ, Світла Йому Пам’ять, так потерпає. Він теж був не ідеальним чоловіком але, що дбав про Церкву то дбав і дуже любив храм Різдва! А тепер немає кому то всьо поставити на місце порозбридалось стадо без пастуха… а ви бачили той могильник, що на Ньому поставили? ПОЗОРИЩЕ!!! На псячому цвинтарі таке не ставлять… спромоглись за три роки, добрі наступники нічого не скажеш

  • Тетяна says:

   Дуже “веселе” обговорення розпочалось тут, а дописувачі які чудові, а жіночки які- аж зелені від жовчі. Ти їм про самоосвіту, про необхідність думати, зважати, аналізувати, молитися, врешті решт, а вони вам про хрести, каси, надгробки,хто де приїхав, хто де ліг і хто де встав. І про геїв звичайно все достеменно знають – ось вам і результат роботи маніпуляторів на “офіційних” сайтах. І ніби хочуть вилаятись, а бояться, крапочки проставляють, бо ж рабів з себе ліплять, а не людей. За все життя (їм же не вісімнадцять) так і не зрозуміли кого і чого треба боятися. НЕПОЧАТИЙ КРАЙ РОБОТИ ДЛЯ СПРАВЖНІХ ДУШПАСТИРІВ – ДАЙ БОГ ЇМ ЗДОРОВ”Я. На жаль, ще напевне довго, така робота ( а не вічна війна за посади) буде виглядати як розкидування бісеру перед свиньми.

 9. о.Іван Сорока says:

  А хто знає коли в києві архієрейський собор? Треба писати чи їхати туди, о.Даниїл на Тернопіль взагалі не варіант. Нехай дають нам старшого Владику щоб за нього соромно не було і з наших уапцешних. О.Даниїла нехай трохи притримають, в роботі провірять, в службі та й з ттою орієнтацією треба розібратись, як то у монаха немає орієнтації, а потім знову на всю україну покажуть, що зелена церква прославилась… гидота, аби що добре. Господаря ьреба щоб будову почав, все до ладу привів і примирив всіх і кожного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *